Nowości

Internet jest pełen biznesmenów: radzenie sobie z podziałem na pracę / dom

Kreskówka przedstawia kobietę pracującą przy laptopie z ciekawskim kotem na kolanach.
Powiększać / Wrażenie artysty dotyczące tego, jak bardzo kot dba o rozmowę wideo.

Piątkowe „piwne trzydzieści” konferencje Zoom zaczęły się dla mnie niedługo po zamknięciu. Współpracownik zaplanował je jako formę odprężenia i socjalizacji, ponieważ wszyscy przygotowywaliśmy się na to, co już wiedzieliśmy, że będzie to co najmniej rok nie widywania się osobiście – a dla kogoś, kto dopiero zaczynał pracę w firmie, kilka tygodni wcześniej potrzebowałem tego.

Praca w domu zawsze była izolacją, ale w 2020 roku stała się jeszcze bardziej. A dla tych z nas, którzy w przeszłości pracowali w domu na pełny etat – cóż, przynajmniej dla tych z nas, którzy to zrobili i zrobili głośne rodziny i dzieci, które nie mają pojęcia o przestrzeni osobistej – znacznie trudniej jest również utrzymać podział na życie domowe i zawodowe. Nasi małżonkowie i dzieci (aw niektórych przypadkach dorosłe dzieci) są w domu w tym samym czasie, pracują, uczą się, bawią się lub po prostu oddycha zbyt głośno w tej samej przestrzeni co my.

Mix Meow

Dla tych z Was, którzy nigdy nie cieszyli się samotnością domowego biura, gdy wszyscy inni są poza domem, zaufajcie mi: to, co mamy teraz, to nie jak wygląda dla mnie praca w domu przez ostatnie 25 lat. Aby się do tego dostosować, organizacje muszą wymyślić, jak zachować spójność zespołów w przypadku braku regularnych kontaktów społecznych. Muszą także znaleźć równowagę między byciem rozmowny i istota natrętny w życie domowe pracowników, a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu pewnego rodzaju spójnego środowiska pracy, tak aby ludzie mogli ze sobą rozmawiać i wykonywać swoją pracę.

Prawie na pewno będzie to połączenie wyważonej komunikacji opartej na współpracy, wyważonej integracji socjalizacji z dniem pracy i memów kotów.

Kto nie kocha dobrego kota biznesowego?
Powiększać / Kto nie kocha dobrego kota biznesowego?

MamiGibbs / Getty Images

Cóż, może nie tyle z memami kotów – ale ustanowienie funkcjonującej kultury w rozproszonym miejscu pracy będzie wymagało rzeczy, które stare biuro prawdopodobnie uznałoby za szkodliwe dla produktywności. Nieformalna komunikacja i socjalizacja przy użyciu narzędzi do współpracy (plus memy kotów!) To ważne narzędzia do tworzenia poczucia wspólnoty w diasporze biurowej.

Kto kogo przybliża

Wiele organizacji skorzystało z narzędzi do współpracy, aby pomóc zniwelować izolację i zachować zdrowie psychiczne pracowników. Obejmuje to takie rzeczy, jak telekonferencja „piwo trzydzieści”, ale także inne przełamania lodów i interakcje, które nie mieszczą się w ramach tego, co kiedyś określano jako „wykorzystanie biznesowe” tych technologii.

Narzędzia do współpracy mogą dać współpracownikom sposób na tworzenie więzi i odtworzenie poczucia wspólnoty, ale mogą również zapewnić organizacjom sposób oceny wyzwań, przed jakimi stają osoby pracujące z domu lub zdalnie – i pomóc im stworzyć platformę do dzielenie się pomysłami na temat radzenia sobie z tymi wyzwaniami i pokonywania ich. Dobre narzędzia mogą również pomóc w ustanowieniu nowego standardu przepływu pracy, umożliwiając pracownikom tworzenie nowych procesów i wspierających struktury, których w innym przypadku może brakować w pracy w domu – oraz znaleźć nowe sposoby pracy, które nie wymagają od pracowników „pracy” za standardowy ośmiogodzinny dzień pracy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook