Różności i nowinki technologia

iOS 14.5 umożliwia ustawienie Spotify i innych jako domyślnej usługi muzycznej Siri

Wygląda na to, że iOS 14.5 będzie wyposażony w wiele funkcji, w tym możliwość używania Apple Watch do odblokowywania iPhone’a za pomocą Face ID, gdy nosisz maskę i obsługę kontrolerów konsoli nowej generacji. Ale użytkownicy, którzy już zainstalowali wersję beta, odkryli kolejną świetną funkcję: będziesz mógł wybrać domyślną usługę muzyczną innej firmy, gdy poprosisz o odtworzenie utworu za pomocą Siri – w tym Spotify (przez MacRumors).

Kiedy poprosisz Siri o odtworzenie utworu na iOS 14.5, możesz zostać poproszony o wybranie aplikacji, której chcesz użyć do jej odtworzenia, zgodnie ze zrzutem ekranu udostępnionym na Reddit.

Menu do wyboru aplikacji.
: u / matejamm1 na Reddit

Jestem na iOS 14.5 beta, ale co ciekawe, funkcja działała dla mnie trochę inaczej. Poprosiłem Siri o zagranie w Tame Impala i nie przedstawiono mi listy aplikacji do wyboru, jak na powyższym zrzucie ekranu. Zamiast tego zostałem wyświetlony monit z prośbą o dostęp do moich danych Spotify, na co zezwoliłem. Potem prośby o piosenki przeszły przez Spotify bez żadnych monitów.

Inni użytkownicy Reddita również zgłosili pewne różnice w działaniu tej funkcji, więc Apple może nadal mieć pewne problemy, które mogą rozwiązać przed publiczną premierą iOS 14.5. Ponieważ ta funkcja jest nadal w wersji beta, zawsze istnieje możliwość, że można ją zmienić lub usunąć, zanim pojawi się iOS 14.5.

Możliwość ustawienia domyślnej aplikacji muzycznej wynika z pożądanego przez Apple posunięcia, aby umożliwić użytkownikom ustawienie domyślnych klientów poczty lub przeglądarki, począwszy od systemu iOS 14. Możesz ustawić domyślną pocztę lub aplikacje przeglądarki w ustawieniach, ale nie znalazłem sposobu, aby ustawić domyślną aplikację muzyczną w ustawieniach. Może Apple doda to dalej. Mimo to posiadanie opcji ustawienia domyślnego odtwarzacza muzyki dla żądań Siri w tej wersji beta to miły krok naprzód. Mamy nadzieję, że Apple pozwoli użytkownikom ustawić więcej ustawień domyślnych w przyszłych aktualizacjach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook