Nowości

IPhone 12 Mini to triumfalny powrót dobrego małego telefonu

Co za różnica między iPhonem 12 mini a iPhonem 12? Około trzech cali kwadratowych wyświetlacza. Otóż ​​to. Cała reszta jest taka sama. Co sprawia, że ​​po raz pierwszy od lat można było kupić mniejszy telefon, który nie był też gorszym telefonem – nie tylko od Apple, ale praktycznie wszędzie.

Po krótkim okresie, w którym małe telefony prawie całkowicie zniknęły, jak koń kaspijski, skromnie wycofali się z wyginięcia. Ale jeśli jesteś na rynku, masz do wyboru zarówno efektowny telefon Palm – pierwotnie sprzedawany jako dodatkowy telefon do użytku w podróży – jak i iPhone SE, którego Apple ponownie uruchomił na początku tego roku po przerwie, która rozpoczęła się w 2018. IPhone SE jest w porządku, zwłaszcza w cenie 400 USD, ale oprócz wprawnego procesora A13 jest to wyraźna i aktualna obniżka w stosunku do reszty oferty Apple.

W przeciwnym razie masz do dyspozycji telefon z funkcjami lub system Android, taki jak Sony Xperia XZ2 Compact. I to wszystko. Jak daleko zaszedł wzrost wielkości telefonu? Nie szukaj dalej niż wprowadzenie iPhone’a 12 Mini. „Dzięki niesamowitym rozmiarom mieści się w dłoni” – powiedział wiceprezes Apple ds. Marketingu, Kaiann Drance we wtorkowym filmie promocyjnym. Wyobraź sobie: telefon. To pasuje. W Twojej ręce.

Tak, większe rozmiary ekranu mają sens z wielu powodów. Możesz włożyć do nich większą baterię i oglądanie Disney + na nich jest przyjemniejsze. Ale od zbyt dawna producenci smartfonów utożsamiali większe z lepszymi, rozciągliwymi kieszeniami spodni i kciukami poza granice natury. Nie jest to bynajmniej nowe zjawisko; mediokryzacja małych telefonów ma miejsce od prawie dekady. Wydaje się jednak niewytłumaczalne, że ludzie chcą kupować tylko smartfony wielkości 6-calowego Spicy Italiana z Subway.

„Małe telefony wydają się być tanie i istnieje absolutny rynek dla małych telefonów premium” – mówi Avi Greengart, założyciel firmy analitycznej Techsponential. „Ergonomia człowieka nie uległa zmianie”.

: Apple

I to nie jest tak, że sam ekran iPhone’a 12 Mini jest malutki. Przy przekątnej 5,4 cala jego wyświetlacz jest tylko o włos mniejszy niż to, co można znaleźć na iPhonie 8 Plus. (Tak, plus.) Zajmuje jednak znacznie mniej miejsca dzięki minimalnym ramkom i rezygnacji z czujnika Touch ID. Jest nawet trochę mniejszy niż iPhone SE – który ma 4,7-calowy wyświetlacz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook