GryNowości

iPhone 12: wszystko, co myślimy, że wiemy o iPhone’ach 5G firmy Apple w 2020 roku

Prawdopodobnie już za kilka tygodni Apple zdejmie okładki ze swoich iPhone’ów 2020, a plotki są w pełnym rozkwicie, co sugeruje kilka poważnych zmian w tym roku.

Jeśli trzymasz się iPhone’a SE pierwszej generacji, ponieważ po prostu uwielbiasz jego kwadratowe krawędzie, najnowsze iPhone’y mogą być dla Ciebie – już są dużo plotek wskazujących na zupełnie nowy projekt z kwadratowymi krawędziami zamiast zaokrąglonych. (Jeśli zachowujesz SE ze względu na jego mniejszy rozmiar, w tym roku również mogą być dla Ciebie dobre wiadomości).

I wszystko wskazuje na to, że jest to rok, w którym iPhone otrzyma 5G, co powinno zapewnić szybsze prędkości danych – gdy sieci będą w stanie je niezawodnie dostarczać.

Wokół kolejnych iPhone’ów wciąż jest wiele tajemnic – nie wyciekły one tak dużo, jak, powiedzmy, ostatnie telefony Google Pixel lub Samsung Galaxy – ale jest wystarczająco dużo, aby poskładać przyzwoity obraz tego, co planuje Apple.

Najbardziej prawdopodobna plotka ze wszystkich? Dostajemy cztery nowe iPhone’y w tym roku.

Cztery nowe iPhone’y tej jesieni z dwoma nowymi rozmiarami ekranu

Wydaje się, że wszystkie najbardziej zaufane źródła plotek Apple zgadzają się: zamiast ogłosić trzy nowe modele iPhone’a, tak jak Apple w 2017, 2018 i 2019 roku, firma ujawni cztery:

  • Nowy 5,4-calowy model, który byłby mniejszym ekranem niż 5,8-calowy iPhone 11 Pro (i przypuszczalnie byłby całkowicie mniejszym telefonem)
  • Niskobudżetowy 6,1-calowy model – ten sam rozmiar ekranu co iPhone 11 – z podobnymi specyfikacjami co jego 5,4-calowe rodzeństwo
  • ZA druga 6,1-calowy model z zaawansowaną specyfikacją
  • Nowy 6,7-calowy model, który byłby większym ekranem niż 6,5-calowy iPhone 11 Pro Max (i prawdopodobnie byłby również większy)

Początkowo wiarygodna plotka pochodziła od analityka Apple Ming-Chi Kuo, który od kilku lat wiarygodnie przewidział rozmiary i funkcje nowych iPhone’ów – ale Dziennik Wall Street potwierdziła również te rozmiary ekranu w kwietniu, a od zeszłego tygodnia Bloomberg zgłasza je również jako fakty.

Nowy wzór przemysłowy przypominający iPhone 4 i 5

Apple utknął przy tej samej podstawowej sylwetce dla iPhone’a – zaokrąglonym prostokątem z zaokrąglonymi bokami – od iPhone’a 6, telefonu, który wyszedł z powrotem w 2014 roku. Jednak w tym roku plotki wskazują, że najnowsze iPhone’y mogą mieć płaskie krawędzie, przywracając wygląd iPhone’a do czasów świetności iPhone’a 4, iPhone’a 5 i iPhone’a SE. (Lub niedawni iPad Pro, jeśli chcesz mieć nowszy punkt odniesienia.)

Pozorne atrapy modeli telefonów unosiły się tego lata, w oparciu o oczekiwane wymiary nadchodzących iPhone’ów, i dają nam najlepsze wyobrażenie o tym, jak może wyglądać ten nowy projekt i jak ich rozmiar wypada w porównaniu z innymi telefonami z oferty Apple .

Sprawdź to zdjęcie tych atrapy modeli z MacRumors. Trochę przypominają mi iPhone’a 4:

Wizerunek: MacRumors

Bloomberg informuje, że wszystkie cztery nowe iPhone’y będą miały kwadratowe krawędzie i nadal będą miały krawędzie ze stali nierdzewnej w droższych modelach i aluminium w tańszych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak te telefony mogą mieć rozmiar do iPhone’ów Apple z 2019 r., Sprawdź to MacRumors Poczta:

Znajduję to następne MacRumors zdjęcie jest szczególnie intrygujące, porównując podobno 5,4-calowy model (w środku) z iPhone’em SE pierwszej generacji (po lewej) i iPhone’em SE drugiej generacji (po prawej). Chciałem iPhone’a mniejszego niż iPhone X / XS / 11 Pro z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi tak źle, a rozmiar tego manekina wygląda dla mnie prawie idealnie.

Wizerunek: MacRumors

Ponadto, jeśli chcesz zobaczyć, jak mogą wyglądać pogłoski, nowe rozmiary iPhone’a, obejrzyj wideo MKBHD, w którym omawia zestaw modeli atrapy:

Pierwsze iPhone’y z 5G, ale jakie smaki?

Oczekuje się, że iPhone’y 2020 roku będą pierwszymi obsługującymi sieci komórkowe 5G, co oznacza, że ​​telefony mogą być w stanie korzystać z szybszych prędkości sieci – w zależności od zasięgu 5G w Twojej okolicy i prawdopodobnie w zależności od wersji następnego iPhone’a, którą skończysz do kupowania.

Dziennik Wall Street informowaliśmy w kwietniu, że „część” tegorocznych iPhone’ów otrzyma 5G, natomiast Bloomberg powiedział, że 5G zostanie dodane do „aż czterech nowych modeli telefonów”. Szybka firma ma źródło, które twierdzi, że tylko model z najwyższej półki będzie oferował najszybszy smak mmWave 5G.

Jeszcze w styczniu Ming-Chi Kuo powiedział, że wszystkie cztery nadchodzące modele iPhone’a będą obsługiwać zarówno poniżej 6 GHz, jak i szybszy (ale znacznie krótszy) mmWave 5G, i ogólnie będziemy ważyć jego pogłoski odrobinę wyżej niż reszta … ale nawet Kuo zrewidował swoje wytyczne w zeszłym tygodniu, mówiąc, że dostawy iPhone’ów 5G mmWave będą „niższe niż oczekiwano”, bez sprecyzowania, czy któryś z iPhone’ów porzucił tę technologię.

Wydaje się więc, że to bezpieczny zakład, że 5G powinno pojawić się w nowych iPhone’ach – Qualcomm i Apple ciężko walczyli, aby tak się stało – ale w tej chwili nie jest po prostu jasne, które telefony mogą mieć jakie formy 5G.

Ekran OLED w każdym iPhonie, ale co z częstotliwościami odświeżania?

Oczekuje się, że cała jesienna linia iPhone’ów Apple będzie miała w tym roku ekrany OLED, Dziennik Wall Street zgłoszone w kwietniu i Bloomberg teraz się zgadza. Pomimo tego, że większość branży przeszła na OLED lata temu, ekrany LCD kręciły się w niektórych ostatnich telefonach Apple, w tym w iPhone’ie XR z 2018 roku i iPhone’ie 11 z 2019 roku. Ekrany OLED mają pewne zalety w stosunku do LCD – ponieważ każdy piksel na ekranie OLED jest indywidualnie podświetlony, ekran może po prostu wyłączyć te piksele podczas wyświetlania czerni. Może to oznaczać głębszą czerń, prawdziwsze kolory, większą jaskrawość, a czasem lepszą żywotność baterii.

Flagowe telefony z Androidem również przeszły na ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania, aby zapewnić płynniejsze przewijanie, animacje i gry, ale nie jest jasne, czy ta technologia pojawi się w tym roku na jakichkolwiek iPhone’ach. Słyszeliśmy plotki w obie strony, a niektóre źródła podają, że Apple przetestowało prototypy z funkcją i bez niej.

Jeśli iPhone 12 oferuje częstotliwość 120 Hz, nie zdziw się, jeśli Apple nazywa go „ProMotion” na scenie – tak nazywa się marka iPada Pro, która ma ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania od 2017 roku.

Nie spodziewaj się czterech aparatów, ale wysokiej klasy iPhone’y mogą dostać LIDAR

Oczekuje się, że tegoroczne iPhone’y zachowają konfigurację z dwoma kamerami dla modeli z niższej półki i konfiguracją z trzema kamerami dla modeli z wyższej półki. Według Bloomberg: czujnik LIDAR, który może wykrywać obiekty za pomocą laserów. To teoretycznie może zapewnić lepsze wrażenia w rzeczywistości rozszerzonej, ponieważ telefon może lepiej wyczuć otoczenie.

Firma Apple po raz pierwszy dodała czujnik LIDAR do iPada Pro w marcu, a w swojej recenzji mój kolega Dieter Bohn stwierdził, że czujnik LIDAR „wydaje się dość zaawansowany, ale zbudowany z myślą o przyszłości oprogramowania, która jeszcze nie nadeszła”. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Apple może zrobić dla tego mocną argumentację w iPhonie.

W pudełku nie ma ładowarki ani słuchawek

Jedną z największych zmian w tegorocznym składzie iPhone’a może być pudełko, w którym są dostarczane. Mówi się, że Apple usunie zarówno dołączoną ładowarkę i wkładki douszne, poinformował analityk Ming-Chi Kuo w czerwcu. To byłaby duża zmiana, ponieważ iPhone’y są dostarczane z zasilaczami i słuchawkami od czasu wprowadzenia pierwszego iPhone’a na rynek w 2007 roku. Ale być może Apple stara się po prostu unikać dawania wszystkim jeszcze inny dodatkowy zasilacz lub zestaw słuchawek, które po prostu wkłada się do szuflady. (Decyzja może również znacznie ograniczyć e-odpady).

Nie oznacza to, że Apple nie zaoferuje sposobów ładowania telefonu – nowe iPhone’y najwyraźniej nadal będą dostarczane z kablem Lightning na USB-C, według Kuo, który pozwoliłby ci podłączyć telefon do komputera lub zasilacza z portem USB-C. (Plotka o kablu Lightning na USB-C sugeruje, że sam telefon prawdopodobnie nie będzie miał portu USB-C w tym roku, mimo że iPad Pro przeszedł na USB-C w 2018 roku).

Kuo powiedział również, że Apple będzie sprzedawać nową 20-watową ładowarkę, co być może zostało potwierdzone przez ten obrazek opublikowane na Twitterze. Jeśli ta ładowarka jest prawdziwym produktem Apple, może ładować Twoje urządzenia szybciej niż 18-watowa ładowarka dołączona do iPhone’a 11 Pro i prawdopodobnie wiele szybszy niż anemiczna 5-watowa ładowarka dołączona do iPhone’a 11.

A bez dołączonej ładowarki i słuchawek nowe iPhone’y mogą mieć cieńsze pudełko. Koncepcja konta na Instagramie opublikowała renderowanie tacy, która mogłaby być zawarta w nowym pudełku i wydaje się, że ma miejsce tylko na zwinięty kabel i być może jakieś dokumenty i instrukcje.

To mniejsze pudełko może pomóc Apple w stwierdzeniu, że te iPhone’y są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska niż w poprzednich latach.

Jak zwykle nowe iPhone’y powinny mieć nowy procesor

Oczekuje się, że tegoroczne iPhone’y będą miały kolejny nowy procesor zaprojektowany przez Apple. Bloomberg donosi, że nowe telefony będą miały „znaczącą aktualizację procesora z naciskiem na przyspieszenie zadań sztucznej inteligencji i AR”.

Wydaje się, że można się założyć, że następny procesor iPhone’a będzie miał w nazwie A14, ponieważ procesor iPhone’a z serii 11 został nazwany A13 Bionic. Apple oznaczył to pseudonimem „Bionic” również dla A11 i A12, więc być może w tym roku zobaczymy A14 Bionic.

Tegoroczne iPhone’y pojawią się później niż zwykle

Wydanie nowego iPhone’a we wrześniu wydaje się niemal czymś, na co można by ustawić zegar, ale Apple już powiedział, że tegoroczne iPhone’y będą dostępne „kilka tygodni później” niż ich zwykła wrześniowa data premiery. Bloomberg Mówi, że wkrótce dostaniemy tańsze iPhone’y niż modele z wyższej półki.

Nic z tego nie wyklucza jednak, że Apple zorganizuje swoje zwykłe przemówienie o wydaniu przed iPhone’em gdzieś we wrześniu – być może wraz z premierą iOS 14.

I chociaż ograniczenia dotyczące osobistych spotkań z powodu pandemii COVID-19 oznaczają, że Apple prawdopodobnie nie będzie gospodarzem jakiegoś wielkiego osobistego iPhone’a, który zostanie zaprezentowany w Steve Jobs Theatre, zawsze istnieje szansa, że ​​firma zrobi kolejny dobrze wyprodukowany prezentacja wideo, podobnie jak podczas tegorocznej światowej konferencji deweloperów.

Inne ciekawostki: bateria, przechowywanie, cena, nazwa

Krąży kilka innych plotek na temat nadchodzących iPhone’ów. Apple leaker @ L0vetodream powiedział w maju telefony z niższej półki mogą zaczynać się od 64 GB pamięci, podczas gdy modele z wyższej półki mogą mieć bazę 128 GB. Oni też powiedział, że low-end iPhone miałby 4 GB pamięci RAM, a high-end miałby 6 GB.

Dzięki zgłoszonym certyfikatom możemy mieć również pojęcie o rozmiarach baterii w nowych telefonach. Podobno 5,4-calowy iPhone może mieć baterię 2227 mAh, 6,1-calowe iPhone’y mogą mieć baterię 2775 mAh, a 6,7-calowy iPhone może mieć pakiet 3687 mAh. Dla porównania, te baterie byłyby mniejsze niż zgłaszane pojemności iPhone’ów podobnej wielkości w obecnym składzie (najwyraźniej 5,8-calowy iPhone 11 Pro ma baterię 3045 mAh, 6,1-calowy iPhone 11 ma baterię 3110 mAh, a iPhone 11 Pro Max ma baterię o pojemności 3969 mAh).

I pomimo tego, że iPhone z najniższej półki prawdopodobnie jest fizycznie mniejszy niż obecny iPhone 11, nie jest jasne, czy Apple zmieni cenę początkową tegorocznej oferty iPhone’a, aby odzwierciedlić tę zmianę. Ceny iPhone’a 11 zaczynają się od 699 USD, co samo w sobie oznacza spadek ceny o 50 USD w stosunku do iPhone’a XR o podobnym rozmiarze z 2018 roku. Mamy nadzieję, że Apple obniży kolejne 50 USD za cenę wywoławczą 649 USD.

Nie wiemy też, jak mogą nazywać się następne iPhone’y. Jeśli zapytasz mnie, pogłoski o zmianach w projekcie i dodaniu 5G wydają się być na tyle znaczącymi odstępstwami od serii iPhone’a 11, że Apple pomija „S”, którego czasami używa do uderzeń specyfikacji i przeskakuje bezpośrednio do iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro, i tak na.

Ale mając cztery nowe modele na iPhone’ie SE, który został już wprowadzony na rynek w tym roku, być może Apple skorzysta z okazji, aby stworzyć nowy schemat nazewnictwa. W końcu „iPhone 11 Pro Max” nadal brzmi dość śmiesznie.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook