Różności i nowinki technologia

Jabra ogłasza wkładki douszne Elite 85t z redukcją szumów, aktualizację oprogramowania ANC do 75t

Niecały rok po wprowadzeniu na rynek prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych Elite 75t Jabra już ogłasza swoją następną parę – i pierwsze wkładki douszne firmy z aktywną redukcją szumów. Elite Active 85t za 229 $ wygląda prawie identycznie jak ich poprzednicy, ale zawiera kilka poprawek dla większego komfortu. Końcówki douszne mają bardziej owalny kształt niż wcześniej, co według firmy zapewnia lepsze uszczelnienie.

Jabra wbudowała dedykowany układ ANC w wkładki douszne 85t i możesz wybrać preferowany poziom redukcji szumów między pięcioma różnymi poziomami za pomocą suwaków w towarzyszącej aplikacji na smartfony. (Funkcja HearThrough, czyli ilość szumów zewnętrznych, które docierają z zewnątrz, jest również regulowana w ten sam sposób.) Elite 85t ma układ sześciu mikrofonów do połączeń głosowych – cztery mikrofony są używane do funkcji redukcji szumów – i 12-milimetrowy przetworniki „dla dużego dźwięku i mocnego basu”. Jabra twierdzi, że „półotwarta konstrukcja” pozwala na naturalne przejście dźwięku, kiedy tego chcesz.

: Jabra

Przejście na półotwarcie nie jest małą zmianą dla Jabra; modele 75t i 65t były konstrukcjami zamkniętymi, ale teraz firma stara się uniknąć „efektu zatyczki do uszu”, który niektórzy uważają za niewygodny. Żywotność baterii jest oceniana na do 5,5 godziny ciągłego słuchania przy włączonym ANC, co wydłuża się do 25 godzin z etui (i 31 godzin z etui, jeśli ANC jest wyłączone). Słuchawki douszne Elite 85t obsługują ładowanie bezprzewodowe i mają klasyfikację IPX4 pod względem odporności na wodę i pot. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się w przyszłym miesiącu, a zostaną wysłane w listopadzie. Kolor tytanowo-czarny będzie dostępny w momencie premiery, a inne kolory będą dostępne w styczniu 2021 r.

Ale oto miła niespodzianka: Jabra planuje również wprowadzić redukcję szumów do istniejących słuchawek Elite 75t i Elite Active 75t poprzez aktualizację oprogramowania w październiku. Jest to możliwe dzięki współpracy inżynieryjnej firmy z Qualcomm. Jabra opisuje ANC, który model 75t otrzyma jako „standardową” wersję przeznaczoną do redukcji i eliminacji dźwięków o niskiej częstotliwości wokół Ciebie; 85t najwyraźniej wykona bardziej kompleksową pracę, ponieważ te pąki zawierają dedykowany chip do redukcji szumów.

Mimo to uzyskanie takiej funkcji po fakcie jest całkiem przyjemne. Jabra mówi, że jeśli kupisz Elite 75t lub Elite Active 75t w październiku, do tego momentu będą dostarczane z aktualizacją ANC. Jednak obecni właściciele mogą zainstalować bezprzewodową aktualizację oprogramowania układowego, aby dodać redukcję szumów. Żywotność baterii spada, jeśli ją włączysz, spadając z 7,5 godziny zwykłego słuchania do 5,5 godziny przy włączonym ANC.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook