Oprogramowanie

Jak anulować swoje konto w Netflix, Amazon Prime i innych

Spójrzmy prawdzie w oczy: niektórzy z nas są obecnie tak zajęci – co z pandemiami, wyborami prezydenckimi i próbami obalenia rządu – że nie zwracamy wystarczającej uwagi na to, co nas subskrybuje (i za co płacimy). Zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej usług przesyłania strumieniowego walczy o naszą uwagę, łatwo jest wybrać subskrypcję próbną lub zdecydować, że zamierzasz ją wykupić „tylko na kilka miesięcy”, a potem całkowicie o tym zapomnieć . W międzyczasie Twoja karta obciążeniowa jest pingowana co miesiąc.

Na przykład Matthew Inman, artysta, który tworzy stronę z komiksami The Oatmeal, niedawno poinformował (ku swojemu rozczarowaniu), że płacił za subskrypcję DVD Netflixa przez ostatnie 13 lat:

(Dla naszych młodszych czytelników: tak, Netflix zaczynał jako wypożyczalnia DVD, a następnie przeszedł do usługi przesyłania strumieniowego, jaką jest dzisiaj.)

Dlatego dobrym pomysłem może być sprawdzenie aktualnych subskrypcji transmisji strumieniowej i rezygnacja z tych, z których nie korzystałeś przez kilka miesięcy, zwłaszcza jeśli masz niewielkie dochody. (W końcu, chyba że jesteś przyzwyczajony do szczególnie dobrej oferty – a dzieje się to coraz rzadziej w dzisiejszych czasach – zawsze możesz ponownie skorzystać z usługi, jeśli jest coś w usłudze, którą chcesz obejrzeć).

Jedna rzecz, o której należy pamiętać: podczas procesu anulowania usługi przesyłania strumieniowego może być konieczne przejście przez kilka stron lub wyskakujących okienek zachęcających do rezygnacji z anulowania lub przynajmniej zaakceptowania tańszego (i zwykle mniej funkcji) wersja usługi. W rzeczywistości, według BBC, kilka pozwów sądowych takich organizacji jak Norweska Rada Konsumentów i Public Citizen w USA twierdzi, że proces anulowania Amazon Prime manipuluje konsumentami w celu zachowania ich subskrypcji. Więc bądź przygotowany.

Oto, gdzie możesz anulować niektóre z bardziej popularnych usług przesyłania strumieniowego.

Netflix

Logo Netflix

: Netflix

Aktualny stan subskrypcji możesz sprawdzić w serwisie Netflix, klikając swoją osobistą ikonę w prawym górnym rogu i wybierając „Konto”. Druga sekcja poniżej powinna być „Szczegóły planu” i nie tylko będziesz mógł zmienić swój plan, ale od razu zobaczysz, czy masz plan na żywo na DVD.

Jeśli chcesz całkowicie opuścić usługę, po lewej stronie w sekcji „Członkostwo i rozliczenia” znajduje się przycisk „Anuluj członkostwo”. ”

Amazon Prime

: Amazon

Jeśli jesteś miesięcznym członkiem Amazon Prime i zdecydujesz się anulować, możesz przejść do tej strony i kliknąć przycisk „Zakończ członkostwo”.

Z drugiej strony, jeśli zapłaciłeś za roczne członkostwo, możesz anulować tylko w ciągu trzech dni od rejestracji. Możesz również anulować płatne roczne członkostwo, jeśli właśnie przeszedłeś z bezpłatnego okresu próbnego lub „jeśli Ty i Twoje konto nie dokonaliście żadnych kwalifikujących się zakupów lub nie skorzystaliście z korzyści Prime od czasu ostatniej opłaty za członkostwo Prime” (innymi słowy, jeśli nigdy nie korzystałeś z żadnych korzyści Prime, odkąd za to zapłaciłeś).

Jeśli chcesz całkowicie zamknąć swoje konto Amazon i usunąć wszystkie swoje dane, możesz przejść do tej strony.

HBO Max

: HBO

HBO Max można subskrybować samodzielnie lub za pośrednictwem wielu różnych dostawców, takich jak Apple App Store, Google Play, Roku i wielu innych. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak zrezygnować z usługi, jest przejście na stronę pomocy HBO dotyczącą anulowania subskrypcji lub okresu próbnego i kliknięcie odpowiedniego łącza, aby uzyskać wskazówki.

Według HBO powinieneś spróbować anulować jeden lub dwa dni przed odnowieniem cyklu rozliczeniowego, a jeśli anulujesz w połowie miesiąca, nadal będziesz mieć dostęp do HBO Max aż do końca miesiąca.

Apple TV Plus

: Apple

Podobnie jak w przypadku HBO Max, Twoja subskrypcja Apple TV Plus będzie dostępna do końca cyklu rozliczeniowego, nawet po jej anulowaniu.

Instrukcje dotyczące anulowania subskrypcji Apple można znaleźć tutaj. W skrócie:

  • Aby anulować na komputerze Mac, przejdź do App Store, kliknij swoje imię i nazwisko (u dołu strony), a następnie „Wyświetl informacje” (u góry). Wybierz „Subskrypcje”> „Zarządzaj”. Kliknij „Edytuj” obok subskrypcji, którą chcesz anulować, i wybierz „Anuluj subskrypcję”.
  • Na iPhonie lub iPadzie przejdź do „Ustawień”, wybierz swoją nazwę, a następnie „Subskrypcje”. Wybierz subskrypcję, którą chcesz opuścić, i dotknij Anuluj subskrypcję.

Hulu

: Hulu

Podobnie jak Apple TV Plus i HBO Max, anulowana subskrypcja będzie obowiązywać do końca okresu rozliczeniowego.

Hulu oferuje instrukcje anulowania tutaj. Ponieważ, podobnie jak HBO Max, istnieje duża szansa, że ​​zarejestrowałeś się za pośrednictwem strony trzeciej, takiej jak Amazon, Verizon lub Sprint, na stronie znajduje się kilka linków, w których można uzyskać szczegółowe instrukcje.

YouTube TV

: YouTube

Co ciekawe, możesz anulować lub wstrzymać subskrypcję YouTube TV (linki do obu procesów znajdują się na tej samej stronie). Wstrzymanie jest dobrą opcją, jeśli z jakiegoś powodu (urlop, praca, tymczasowe problemy finansowe) nie chcesz korzystać z abonamentu przez okres od czterech tygodni do sześciu miesięcy. W tym czasie nie będziesz mógł korzystać z usługi w celu oglądania lub nagrywania, ale już nagrane treści zostaną zapisane. Po zakończeniu pauzy (we wcześniej wybranej dacie lub w przypadku ręcznego zakończenia okresu wstrzymania) naliczanie opłat zostanie wznowione.

Jeśli chcesz całkowicie opuścić YouTube TV, wybierz „Anuluj teraz” na tej samej stronie. Będziesz nadal mieć dostęp do usługi do końca okresu płatności; potem będziesz mieć kolejne 21 dni na obejrzenie nagranych programów w swojej bibliotece.

Disney Plus

disney +

: Disney

Aby anulować subskrypcję Disney Plus na stronie internetowej, przejdź do ikony swojego profilu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Konto”. Znajdź swój poziom subskrypcji pod nagłówkiem „Subskrypcja”, kliknij ją, a następnie przewiń w dół do pozycji „Anuluj subskrypcję”. Podobnie jak w przypadku większości innych usług, nadal będziesz mieć dostęp do Disney Plus do końca cyklu rozliczeniowego.

Pamiętaj, że anulowanie programu Disney Plus TV nie powoduje anulowania ogólnego konta Disney.

ESPN Plus

: ESPN Plus

ESPN Plus to kolejna z tych usług, która jest dostępna za pośrednictwem wielu źródeł zewnętrznych, takich jak Roku, Amazon, Apple Pay i iTunes.

Jeśli subskrybowałeś bezpośrednio przez internet i chcesz anulować subskrypcję, zaloguj się, wybierz „Zarządzaj”> „Anuluj subskrypcję”. W przeciwnym razie, jeśli subskrybujesz za pośrednictwem jednej z usług wymienionych powyżej, najlepiej jest przejść do tej strony, która zawiera linki do wszystkich możliwych sposobów anulowania, w zależności od tego, jak pierwotnie subskrybowałeś.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook