Nowości

Jak dezaktywować swoje konto na Twitterze

Nie ma wątpliwości co do zalet Twittera. To wygodny sposób, aby Twoje memy, wiadomości ze świata i popkultura były gorące w jednym miejscu.

Ale bycie aktywnym użytkownikiem Twittera wymaga codziennego przesiewania toksycznych postaci, w tym QAnon, białych suprematystów, botów, deepfake’ów i innych (chociaż nie można już tam znaleźć Donalda Trumpa). Co więcej, nie można zaprzeczyć, że stres i niepokój mogą przynieść szybkie tempo cyklu informacyjnego na Twitterze i napięcie związane z ciągłymi debatami nad odpowiedziami.

Posłuchaj mnie: tak naprawdę nie musisz korzystać z Twittera. Wiem, że może się wydawać, że wszyscy go używają, ale możesz być zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie. Możesz po prostu usunąć swoje konto.

Nie martw się: to nie musi być trwałe. Jeśli po wykonaniu tej czynności poczujesz się pusty i bezkierunkowy, możesz odzyskać swoje konto do 30 dni po fakcie. Ale jeśli kiedykolwiek znowu będzie za dużo, po prostu wróć do tego artykułu i postępuj zgodnie z instrukcjami. Do odkrycia jest cały świat poza twoją osią czasu.

Dezaktywuj swoje konto na Twitterze w przeglądarce

Jeśli korzystasz z komputera lub przeglądarki mobilnej, przejdź do Twitter.com i zaloguj się na swoje konto. Aby dezaktywować:

 • W przeglądarce internetowej kliknij pozycję „Więcej” w lewym dolnym rogu ekranu. W przeglądarce mobilnej dotknij ikony swojego profilu.
 • Wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Twoje konto”

Wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Twoje konto”

Wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Twoje konto”.

 • U dołu listy kliknij „Dezaktywuj swoje konto”

U dołu listy kliknij „Dezaktywuj swoje konto”

U dołu listy kliknij „Dezaktywuj swoje konto”.

 • Przejdź na dół strony, aby znaleźć łącze „Dezaktywuj”

Na stronie będzie dużo informacji, zanim dojdziesz do tego linku, niektóre z nich są całkiem przydatne. Jest tam pełny opis tego, co nie będzie już widoczne (Twoja nazwa wyświetlana, @nazwa użytkownika i profil publiczny), zapewnienie, że możesz przywrócić swoje konto „na jakiś czas”, jeśli zostało przypadkowo lub niesłusznie usunięte, oraz sposób ponownej aktywacji po 30 dniach lub 12 miesiącach (przydatne, jeśli jesteś oblężony i chcesz wziąć urlop na Twitterze, zamiast całkowicie usunąć swoje konto).

Jest wiele opcji do wyboru, zanim dojdziesz do linku „Dezaktywuj”.

Jest wiele opcji do wyboru, zanim dojdziesz do linku „Dezaktywuj”.

Istnieją również linki, jeśli chcesz tylko zmienić swoje imię i nazwisko, użyć swojego obecnego imienia i nazwiska na innym koncie lub pobrać dane z Twittera. To ostatnie jest zawsze dobrym pomysłem, zanim usuniesz jakiekolwiek konto; tutaj jest link.

Dezaktywuj swoje konto na Twitterze w aplikacji Twitter

Jeśli używasz smartfona, przejdź do aplikacji Twitter i upewnij się, że jesteś zalogowany.

 • Dotknij trzywierszowej ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Z boku wyskoczy menu. Kliknij „Ustawienia i prywatność” u dołu.
 • Kliknij „Konto” u góry. Na stronie ustawień konta wybierz „Dezaktywuj swoje konto” u dołu

Kilka uwag:

 • Powtarzam: po tym procesie Twoje konto nie zostanie trwale usunięte. Twitter przechowuje Twoje informacje przez 30 dni, zanim zostaną trwale usunięte. Aby przywrócić swoje konto, po prostu zaloguj się ponownie.
 • Jeśli planujesz utworzyć nowe konto na Twitterze z tą samą nazwą użytkownika i adresem e-mail, jak konto, które dezaktywujesz, przełącz bieżące konto na inną nazwę użytkownika i adres e-mail przed dezaktywacją
 • Jeśli chcesz pobrać swoje dane z Twittera, zrób to przed dezaktywacja. Twitter nie może wysyłać danych z nieaktywnych kont.
 • Google i inne wyszukiwarki przechowują wyniki w pamięci podręcznej, co oznacza, że ​​Twój stary profil i tweety mogą czasami pojawiać się w odpowiedzi na zapytania wyszukiwania. Jednak każdy, kto je kliknie, otrzyma komunikat o błędzie.

Dezaktywacja konta może być kłopotliwa, ale na kredyt Twittera jest o wiele prostsza niż proces usuwania niektórych innych usług, takich jak Uber i Lyft.

Ale gdzie teraz otrzymam wiadomości i memy?

Więc Twitter zniknął z twojego życia. Gratulacje! Ale co zrobisz teraz, gdy nie masz niekończącej się lawiny tweetów do przewijania? Oto kilka innych rzeczy, które możesz wypróbować w nowo odkrytym wolnym czasie.

 • Mastodont. Mastodon to zdecentralizowana wersja Twittera, którą dziennikarze określają mianem „Twittera bez nazistów”. Zamiast jednego gigantycznego, gorącego bałaganu w witrynie, logujesz się do różnych „instancji” Mastodon, które są społecznościami o różnych celach i tematach. Zamiast tweetów publikujesz „toots” i mają one limit 500 znaków. Istnieje również wbudowana funkcja ostrzegania o treści.
 • Reddit. Na Reddicie z pewnością są toksyczne miejsca, ale w przeciwieństwie do Twittera nie jesteś zmuszony do zwracania na nie uwagi. Możesz śledzić i subskrybować subreddits o wszystkim, co Cię interesuje, z Star Trek do Furbies. Każdy subreddit ma jasny zestaw reguł i zwykle są one egzekwowane. A jeśli znudzi Ci się subreddit, możesz go opuścić bez opuszczania strony internetowej.
 • Tumblr. Tumblr jest pod wieloma względami podobny do Twittera, ale ma kilka kluczowych różnic. Po pierwsze, liczba obserwujących nie jest publiczna, więc niektórzy członkowie nie są uprzywilejowani w stosunku do innych w dyskusjach lub debatach ze względu na wielkość ich publiczności. Odpowiedzi na posty innych osób nie pojawiają się w Twoim kanale, więc nie musisz obserwować, jak rozwodzą się argumenty innych użytkowników. Nie ma limitu znaków, więc możesz dodać trochę niuansów do publikowanych opinii.
 • Facebook. Tak, na Facebooku jest wiele okropnych, okropnych, nie dobrych, bardzo złych rzeczy. Ale jeśli brakuje Ci możliwości kontaktowania się z rodziną i przyjaciółmi na Twitterze, możesz to zrobić również na Facebooku. Nie będziesz ograniczony limitem znaków i nie będziesz musiał martwić się, że ktokolwiek spoza listy znajomych zobaczy Twoją zawartość.
 • Gazety. Może cię to zszokować, ale wiele firm medialnych nadal sprzedaje fizyczne gazety i czasopisma. Możesz je odebrać w kioskach, księgarniach, kawiarniach, a nawet dostarczyć je bezpośrednio do skrzynki pocztowej, jeśli kupisz subskrypcję. Zamiast być bombardowanym przez cały dzień, każdego ranka będziesz otrzymywać wiadomości w strawnej porcji. A najlepsze: będziesz wyglądać fajnie i elegancko dla wszystkich wokół siebie.
 • Po prostu idź do The Verge. Nie martw się. Zawsze jesteśmy tu dla Ciebie.

Aktualizacja 14 stycznia 2021 r., Godz. 13:45 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 25 lutego 2020 roku i został zaktualizowany w celu uwzględnienia zmian w interfejsie.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook