Różności i nowinki technologia

Jak dostosować ekran główny iPhone’a w iOS 14 za pomocą widżetów

Twój iPhone jest zdolny, niezawodny i wytrzymały – o ile nie upuścisz go ponownie na tym jednym rogu, który ciągle pęka. Ale przez dziesięciolecia wyrafinowania stało się też trochę nudne. Twoje aplikacje układają się w uporządkowane rzędy, przesuwasz palcem, aż przypomnisz sobie, na którym ekranie włączyłeś Disney +, powtarzaj 80 razy dziennie. Dodanie potężnych widżetów w iOS 14 pozwala jednak wyrwać się z tej rutyny po raz pierwszy, no cóż, kiedykolwiek.

Jeśli kiedykolwiek miałeś telefon z Androidem, prawdopodobnie majstrowałeś wcześniej przy widżetach. Na iOS nie tak bardzo, poza skromną implementacją w „widoku dnia” iPhone’a i iPada, zaniedbanym terytorium, do którego docierasz, przesuwając palcem w prawo z ekranu głównego lub blokady. Jednak w iOS 14 tama pękła. Widżety są mile widziane wszędzie, w szerokiej gamie aplikacji w różnych rozmiarach. Możesz je edytować, przenosić i układać według własnego uznania. Możesz pobrać aplikacje innych firm, które otwierają drzwi do wirusowości TikTok. Połącz je z funkcją skrótów iOS, a możesz nawet przejść pełne Wojny nieskończoności.

Bez względu na to, jaki wybierzesz widżet, jest to sposób, aby na pierwszy rzut oka uczynić iPhone’a nieco bardziej użytecznym i znacznie bardziej dostosowanym do Twoich konkretnych potrzeb. Oto przewodnik po tym, czy widżety są odpowiednie dla Ciebie (prawdopodobnie) i jak zacząć z nimi (łatwo). Uwaga: Poniższy tekst zawiera częste użycie tego słowa skakać.

Więc co to jest widżet?

Wiesz, jak wyświetlacz iPhone’a pokazuje małe zaokrąglone kwadratowe ikony dla wszystkich twoich aplikacji, czasami z powiadomieniami wyskakującymi z prawego górnego rogu, a to wszystko, co ci podaje? Widżety są zaprojektowane tak, aby od razu uzupełniać wszystkie inne informacje, które mogą być potrzebne.

Widżety Apple na iOS są dostępne w trzech rozmiarach, które nazwiemy małymi, średnimi i venti. Żartuję! Ostatniego nazwiemy dużym. Zajmują odpowiednio przestrzeń czterech aplikacji (kwadrat), ośmiu aplikacji (poziomy prostokąt) i 16 aplikacji (duży kwadrat, w zasadzie połowa ekranu). Wykorzystują całą tę dodatkową przestrzeń do wyświetlania przydatnych informacji.

Brian Barrett przez Apple

Weźmy aplikację Pogoda, prawdopodobnie najprostszy przykład tego, co widżet może dla Ciebie zrobić. Mały widżet Pogoda na iOS pokazuje aktualną temperaturę, prognozowaną wysoką i niską na ten dzień oraz małą grafikę, która pokazuje, czy jest słonecznie, pochmurno, deszczowo itd. Przejdź na średnią, a otrzymasz to wszystko oraz migawkową prognozę na następne pięć godzin. Chodzenie gigante dodaje perspektywę pięciodniową.

Niektóre aplikacje oferują wiele odmian widżetów. Wikipedia może równie łatwo pokazać „obraz dnia”, rzut oka na „ten dzień w historii” oraz przegląd najczęściej czytanych dziś artykułów w internetowej encyklopedii. Jeśli masz taką ochotę, możesz jednocześnie umieścić wszystkie trzy na ekranie głównym. (Tak naprawdę nie przeglądamy tutaj poszczególnych widżetów, ale uważamy, że jeśli wybierasz codzienne zdjęcie, wybierz duży widżet, aby zminimalizować efektowne kadrowanie). Pamiętaj, że nie każdy widżet oferuje każdy rozmiar. Po pierwsze, Google utrzymuje skromność tylko w przypadku małych i średnich; pierwsza to funkcja szybkiego wyszukiwania, druga zapewnia łatwy dostęp do Google Lens, trybu incognito i wyszukiwania głosowego.

Jeśli chodzi o aplikacje, w których możesz wyświetlać widżety, pozostaje to ruchomym celem, ponieważ programiści starają się dodać tę funkcję. Jak można się domyślić, aplikacje pogodowe, kalendarzowe i finansowe przodują; Sam fantastyczny ma 11 widżetów do wyboru. Natywne aplikacje Apple – a także niektóre ustawienia iOS, takie jak Bateria i Czas przed ekranem – również je oferują. Istnieją również dedykowane aplikacje widżetów, takie jak Widgetsmith, dla tych, którzy chcą pełniej mikrozarządzać swoim ekranem głównym. Porozmawiamy o tym więcej za minutę, ponieważ w ten sposób możesz naprawdę zanurzyć się w zmianie całej estetyki swojego iPhone’a.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook