RTV

Jak działa Amazon Sidewalk – i dlaczego warto go wyłączyć

Jeśli masz Urządzenia Amazon jako część Twojego inteligentnego domu, w okolicy jest nowa usługa, o której powinieneś wiedzieć – i jak zwykle istnieją zarówno potencjalne korzyści, jak i potencjalne konsekwencje dla prywatności, o których należy pomyśleć, gdy zastanawiasz się, czy chcesz być jej częścią .

Omawianą technologią jest Amazon Sidewalk, który sam Amazon określa jako „nowy sposób na utrzymanie łączności”. Mówiąc najprościej, używa inteligentnego sprzętu Amazon do tworzenia serii mini sieci mesh, co oznacza, że ​​Twoje urządzenia mogą pozostawać połączone dalej od routera, a nawet pozostać online, gdy Wi-Fi przestanie działać.

Jest to możliwe dzięki Bluetooth i nieużywanym fragmentom pasma bezprzewodowego, z kamerami Ring i głośnikami Echo działającymi jako główne mosty (w rzeczywistości zwane mostami chodnikowymi), aby wszystko było podłączone. Aby coś działało z siecią, musi być zgodne ze standardem Sidewalk.

Nawet jeśli kamera Ring jest wyłączona na końcu ogrodu, poza zasięgiem głównego routera, Sidewalk może mieć do niej dostęp przez urządzenie, które jest bliżej. Sieć nie może przenosić wielu danych naraz, ale te inteligentne gadżety domowe niekoniecznie potrzebują dużej przepustowości, aby pozostać online.

Potencjalny zasięg sieci jest przyzwoity – do pół mili w zależności od konfiguracji – a Sidewalk jest bezpłatny dla klientów Amazon po zakupie sprzętu. Jako dodatkowy bonus przyspieszy proces dodawania nowych urządzeń Amazon do twojego inteligentnego domu, ponieważ twój istniejący sprzęt będzie mógł pomóc w połączeniach Wi-Fi i tak dalej.

Amazon Sidewalk zaczął pojawiać się w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki uprzejmości Amazon

Jak dotąd kuszące, ale bardziej kontrowersyjną częścią Amazon Sidewalk jest sposób, w jaki dzieli część przepustowości Internetu z sąsiadami (i część w zamian dostaje z powrotem), tworząc znacznie szerszą sieć urządzeń, które mogą działać niezależnie. Jeśli połączenie internetowe przestanie działać, kamera Ring może połączyć się z internetem obok, aby nadal wysyłać Ci alerty, zakładając, że oboje macie skonfigurowaną usługę Sidewalk.

Podobnie, jeśli Internet twojego sąsiada zostanie wyłączony, jego inteligentne urządzenia mogą tymczasowo połączyć się z routerem i utworzoną siecią Sidewalk. Jeśli Amazon postawi na swoim, całe bloki staną się sieciami Sidewalk, poprawiając niezawodność i stabilność wszystkich inteligentnych urządzeń w nich zawartych.

Tile trackery są również kompatybilne z Sidewalk, co oznacza, że ​​mogą zgłaszać swoją lokalizację, gdy znajdują się w zasięgu dowolnej z tych niestandardowych sieci, a nie tylko Twojej własnej – potencjalnie bardzo przydatne, jeśli Twój pies lub laptop znikną poza Twoją siecią Wi-Fi. Sieć Fi, ale ma dołączony moduł śledzenia kafelków i może być zlokalizowana przez jedną z sieci chodnika, z którą jesteś połączony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook