Różności i nowinki technologia

Jak fasola Samsunga przełamała formę bezprzewodowych wkładek dousznych

Nietrudno było dostrzec Yongseok Bang, głównego projektanta nowego Samsunga Galaxy Buds Live, moment, w którym dołączyłem do rozmowy wideo z nim i innymi pracownikami zebranymi przy stole w jednej z sal konferencyjnych Samsunga w Korei Południowej. Bezpośrednio przed Bangem znajdował się czarny zeszyt z wybitną dużą białą fasolką. Szybko potwierdził mi, że zespół nazwał wewnętrznie najnowsze prawdziwe bezprzewodowe wkładki douszne Samsunga tym samym pseudonimem „fasolka”, co reszta z nas, gdy zaczęły się wycieki. W ostatecznym brandingu Samsung poszedł w innym kierunku, próbując podkreślić plenerową konstrukcję Buds Live. No cóż.

Przez następne 30 minut Bang rozmawiał ze mną o tym, jak Samsung od samego początku postawił sobie za priorytet wymyślenie projektu, który wyróżniałby się spośród wszystkich innych na rynku. To pierwszy zestaw słuchawek dousznych Samsunga typu otwartego, aw świecie podróbek AirPods, gdziekolwiek spojrzysz, firma chciała być trochę odważna.

Można śmiało powiedzieć, że Samsungowi się udało.

Wczesne prototypy Galaxy Buds Live pokazują wysiłki Samsunga, aby uzyskać odpowiedni kształt i rozmiar.
: Samsung

Bang powiedział, że wprowadzenie Buds Live na rynek zajęło Samsungowi dwa lata, czas, który wymagał wielu eksperymentów i prób i błędów. Koncentrowano się na trzech obszarach: oryginalności projektu, ergonomicznym dopasowaniu i chęci dopasowania formy do funkcji – to kolejny sposób na powiedzenie, że te wkładki douszne muszą brzmieć dobrze, niezależnie od tego, jak wyglądały.

Jak więc firma wylądowała na kształcie fasoli? Firma Samsung dokładnie zbadała małżowinę uszną i odkryła, że ​​kształt przypominający fasolę może przylegać do ucha, zapewniając przyjemnie zaskakujące i wygodne dopasowanie. Przeprowadził testy projektowe z udziałem ponad 2000 osób, aby sfinalizować dokładne pomiary i wagę.

Ale dostosowanie Galaxy Buds Live do mniejszych uszu było jednym z największych wyzwań projektowych. (W mojej recenzji wspomniałem, że znajomy miał problem z wygodnym dopasowaniem ich do uszu.) W tym celu do wkładek dousznych dodano małe końcówki skrzydeł; Buds Live naturalnie siedział w fałdach małżowiny u osób ze średnimi i dużymi uszami bez żadnej pomocy, a końcówki skrzydeł – dwa rozmiary są w pudełku – pomogły utrzymać je na miejscu wewnątrz uszu po maleńkiej stronie. A przynajmniej powinni.

: Chris Welch / The Verge

 Samsunga Galaxy Buds Live w czyimś uchu.

: Chris Welch / The Verge

Samsung musiał również podejść do procesu inżynieryjnego inaczej niż w przypadku bardziej tradycyjnych Galaxy Buds i Galaxy Buds Plus. Bang zwrócił uwagę, że komponenty są umieszczone bokiem, a nie ułożone pionowo, jak w Buds Plus. Pozwoliło to na cieńszy, bardziej subtelny projekt, który nie wystawałby zauważalnie z ucha, jak robi to wiele bezprzewodowych pąków.

Niektóre rysunki Samsunga przedstawiające Galaxy Buds Live i futerał do przenoszenia.
: Samsung

Ponieważ słuchawki Buds Live znajdują się całkowicie w obrębie kształtu ucha, zespół Banga musiał pamiętać o umieszczeniu mikrofonu. Odległość między dwoma mikrofonami zewnętrznymi była początkowo dość duża, aby zapewnić odpowiednią wydajność, ale testy użytkowników wykazały, że jeden z mikrofonów może być czasami zakryty dłuższymi uszami. Dlatego inżynierowie zoptymalizowali odległość i dodali mały rowek na zewnątrz każdej słuchawki, aby Twój głos przenosił się do mikrofonu. Bang powiedział mi, że Samsung przetestował wydajność mikrofonu z setkami ludzi.

Kropki na tych prototypach były potencjalnymi lokalizacjami mikrofonów, które Samsung przetestował przed podjęciem decyzji o ostatecznym umieszczeniu.
: Samsung

Widzisz ten górny rząd? Etui Galaxy Buds Live również na początku wyglądało jak fasola.
: Samsung

Jeśli chodzi o etui do przenoszenia / ładowania, faktycznie zaczęło się od kształtu fasoli, podobnie jak wkładki douszne w środku. Ale według Banga konsensus był taki, że ten styl bardziej przypominał etui na okulary przeciwsłoneczne niż etui na słuchawki. Skupiając się na kieszonce i łatwym otwieraniu, zespół wylądował na ostatecznym projekcie obudowy, który niektórzy porównali do pudełka z biżuterią. Wzdłuż trzech boków znajduje się rowek, który ułatwia otwieranie w dowolny sposób, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Jakość dźwięku nigdy nie została utracona podczas tasowania. Samsung był zdeterminowany, aby przybić swoje pierwsze wkładki douszne typu otwartego i byłem bardzo zadowolony z wrażeń słuchowych. Możesz obrócić Buds Live, aby były osadzone głębiej w uchu, aby uzyskać mocniejszy bas i mniej przytłaczający dźwięk otoczenia – tak wolę je nosić. Bez względu na to, jak je dopasujesz, zawsze przedostaje się spora ilość hałasu z zewnątrz, czego można się spodziewać w przypadku tego współczynnika kształtu.

Bang uderzył mnie analogią samochodu, porównując Buds Live do kabrioletu. Powiedział, że styl na świeżym powietrzu przypomina kładzenie dachu, a aktywna redukcja hałasu nie różni się zbytnio od dachu pokrytego tkaniną. Nie zablokuje całego hałasu wokół ciebie – nawet w pobliżu – ale może pomóc w wyciszeniu szumów średnich i niskich pasm. W moich testach redukcja szumów była najbardziej rozczarowującą częścią Galaxy Buds Live. Bez uszczelki w uchu Samsung ma znaczne ograniczenia w tym, co może zrobić, aby wyciszyć otoczenie.

Zespół projektowy Galaxy Buds Live wykonał te naklejki, aby uczcić gotowy produkt.
: Samsung

Ale prawie pod każdym innym względem Samsung odniósł sukces w tych obszarach, które kierowały rozwojem Galaxy Buds Live. Styl jest wyjątkowy i świeży, wygodne dopasowanie i całkiem nieźle brzmią. Jeśli chodzi o to, co będzie dalej, Bang powiedział, że wszystko sprowadza się do opinii klientów. Firmę zachęciły wczesne recenzje, więc współczynnik kształtu fasoli może zostać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook