GryOprogramowanieTelefony

Jak już teraz pobrać Microsoft xCloud i strumieniować gry Xbox na swój telefon

Możliwości strumieniowania gier Microsoft xCloud zostaną oficjalnie zintegrowane z subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate od 15 września, z obsługą ponad 100 gier. Jednak nie musisz czekać, aby wypróbować usługę gier w chmurze i możliwe, że masz już wszystkie niezbędne komponenty, aby to się stało.

Oto, czego będziesz potrzebować, aby spróbować samemu:

  • Subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate, usługi firmy Microsoft, która kosztuje 14,99 USD miesięcznie, a także zapewnia katalog gier Game Pass na konsole i PC, a także Xbox Live Gold do gry wieloosobowej online i zniżki na gry.
  • Telefon lub tablet z Androidem, na którym jest uruchomiony system Android 6.0 Marshmallow lub nowszy oraz Bluetooth 4.0 lub nowszy. Będziesz potrzebować takiego urządzenia, aby pobrać aplikację ze sklepu Google Play. Na razie xCloud nie pojawi się na iPhone’ach.
  • Kompatybilny kontroler do łączenia się z telefonem lub tabletem przez Bluetooth lub USB. Jeśli chodzi o podłączenie przez USB, powinieneś być w stanie użyć micro USB (którego używają kontrolery bezprzewodowe DualShock 4 i Xbox) do kabla USB-A z adapterem OTG (micro USB, USB-C), aby dopasować go do portu ładowania telefonu . Bezprzewodowy kontroler Xbox One z obsługą Bluetooth będzie działał dobrze, jeśli dodasz klips do telefonu, ale pamiętaj, że starszy z błyszczącym plastikiem w pobliżu przycisków na ramionach nie obsługuje Bluetooth.

(Możesz także wypróbować jeden z floty kontrolerów obsługujących xCloud, które zostały niedawno ogłoszone, w tym PowerA MOGA XP5-X, 8Bitdo SN30 Pro na Xbox lub Razer Kishi na Xbox, z których każdy zawiera klip lub inne miejsce na twój Telefon. Kontroler Xbox Elite Gen 2 również będzie działał, podobnie jak nadchodzące kontrolery Xbox Series X, które trafiły w ręce niektórych szczęśliwych nabywców. Microsoft pracuje nad dostosowaniem sterowania dotykowego na ekranie do niektórych swoich gier, gdy kontroler nie jest dostępny, ale ta funkcja nie zostanie dodana do czasu uruchomienia xCloud we wrześniu).

  • Wreszcie szybkie połączenie Wi-Fi lub komórkowe. Microsoft sugeruje połączenie z routerem za pośrednictwem sygnału Wi-Fi 5 GHz, ale niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy masz połączenie z wieżą LTE lub 5G, powinieneś mieć prędkość pobierania co najmniej 10 Mb / s, aby uzyskać dobre wrażenia. Możesz sprawdzić prędkość pobierania na speedtest.net.

Teraz, gdy masz już wszystko, co niezbędne do wypróbowania xCloud, oto jak to zrobić w aplikacji Xbox Game Pass.

Pobierz wersję beta aplikacji Xbox Game Pass

Do czasu oficjalnego pojawienia się xCloud w Game Pass Ultimate 15 września Microsoft ogranicza usługę przesyłania strumieniowego w chmurze do wersji beta aplikacji Game Pass na Androida. Aby wypróbować to wcześniej, musisz pobrać tę wersję beta. Jeśli wyszukujesz na telefonie „Game Pass” w Sklepie Play, powinieneś znaleźć dwie wersje aplikacji. Wersja beta ma ikonę na białym tle (pobierz tę), podczas gdy wersja standardowa ma zielone tło.

Pamiętaj, aby pobrać aplikację z białym tłem, aby uzyskać dostęp do xCloud.

Podłącz kontroler przez Bluetooth lub USB

Jak wspomniano wcześniej, istnieje kilka kompatybilnych kontrolerów, które można połączyć z telefonem lub tabletem przez Bluetooth. Jeśli używasz oficjalnego kontrolera Xbox firmy Microsoft z obsługą Bluetooth, oto jak go podłączyć. Będziesz także mógł korzystać z DualShock 4 firmy Sony po uruchomieniu xCloud. Alternatywnie możesz podłączyć kontroler przez USB. Jeśli nie masz żadnego podłączonego przed uruchomieniem gry, aplikacja wyświetli ostrzeżenie, aby to zrobić.

: Nick Statt / The Verge

Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w klips do mocowania telefonu do kontrolera, aby ułatwić przeglądanie. PowerA oferuje model za 14,99 USD, który łączy się z bezprzewodowym kontrolerem Microsoft Xbox z obsługą Bluetooth. Niektóre kontrolery zawierają również jeden z zakupem.

Uruchom aplikację i uruchom grę

Po zalogowaniu się na swoje konto Microsoft należy dotknąć lub wybrać opcję „chmura” znajdującą się w górnej części aplikacji, w której wyświetla się podświetlona gra.

xCloud

Po wybraniu każdej gry, którą zobaczysz poniżej, możesz grać bezpośrednio na telefonie lub tablecie. Śmiało i kliknij jeden, a następnie naciśnij „Graj” na następnym ekranie, jak pokazano poniżej. Uruchomienie urządzenia w grze zajmie kilka chwil, ale gdy to nastąpi, dane zapisu zostaną automatycznie zsynchronizowane z postępami na konsoli Xbox One i komputerze, jeśli już uruchomiłeś tam grę.

Microsoft xCloud

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook