Oprogramowanie

Jak korzystać z Apple Music, TV i iCloud na urządzeniach innych niż Apple

Być może zauważyłeś kilka cegieł usuniętych z tak zwanego ogrodu Apple – innymi słowy, aplikacje i usługi obsługiwane przez Apple nie są już dostępne tylko na sprzęcie Apple, takim jak iPhone, iPad i Mac.

W tym momencie nie jest to chyba wielka niespodzianka: ponieważ Apple stara się wycisnąć jak najwięcej przychodów z tych usług, wie, że użytkownicy będą chcieli słuchać swoich list odtwarzania Apple Music na Chromebookach, oglądać programy Apple TV + bez kupowania rzeczywisty Apple TV i tak dalej.

Chociaż urządzenia Apple nadal oferują najlepsze wrażenia z usług Apple, a nie do każdej usługi Apple można uzyskać dostęp na sprzęcie innym niż Apple, oto, co możesz zrobić, jeśli chodzi o dostęp do tych aplikacji na urządzeniach innych niż Apple. Jest to szczególnie przydatne, jeśli udostępniasz subskrypcje Apple członkom rodziny, którzy nie używają wyłącznie urządzeń Apple.

Apple Music

Uzyskaj dostęp do swojej biblioteki Apple Music z Androida dzięki oficjalnej aplikacji.

Apple za pośrednictwem Davida Nielda

Konkurent Apple Spotify miał zaszczyt być pierwszą aplikacją Apple, która pojawiła się na Androidzie, jeśli nie liczyć aplikacji towarzyszącej Beats i przełącznika Android-iOS. Jeśli jesteś subskrybentem Apple Music i masz urządzenie z Androidem, możesz zainstalować Apple Music dla Androida, aby uzyskać wszystkie korzyści płynące z przesyłania strumieniowego.

Należy jednak pamiętać, że musisz być subskrybentem Apple Music: aplikacja wyświetli utwory zakupione w iTunes Store i utwory zaimportowane do aplikacji Muzyka w systemie macOS (lub iTunes w systemie Windows), ale nie możesz w ogóle uruchomić aplikacji, chyba że płacisz abonament w wysokości 10 USD miesięcznie.

Na razie rozległy odtwarzacz multimedialny iTunes przekształcił się w dedykowaną aplikację muzyczną na macOS, ale nadal jest dostępny w systemie Windows. To może się wkrótce zmienić, ale iTunes dla systemu Windows (lub cokolwiek, co kończy się jego zastąpieniem) pozostaje najlepszym sposobem na uzyskanie Apple Music w systemie Windows. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich zaimportowanych i zakupionych utworów z subskrypcją Apple Music lub bez niej, a także dodać strumieniowe przesyłanie strumieniowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dostępna jest również usługa Apple Music w Internecie – jest to bardzo przydatna opcja, jeśli próbujesz uzyskać dostęp do swoich list odtwarzania z Chromebooka lub komputera, na którym nie możesz uzyskać dostępu do biblioteki muzycznej z poziomu aplikacji komputerowej. Nie masz zaawansowanych funkcji, takich jak synchronizacja w trybie offline, ale jest to kolejny sposób na dostęp do Apple Music z dowolnego komputera, Maca lub w inny sposób.

Mówiąc o Chromebookach, aplikacja na Androida będzie działać na tych laptopach, jeśli potrzebujesz synchronizacji offline i różnych innych funkcji. Aplikacja nie będzie działać na Android TV (lub Google TV), ale możesz użyć aplikacji na Androida, aby Chromecastować swoje utwory na dowolne urządzenie z Android TV na pokładzie. Warto również wspomnieć, że nie ma natywnej aplikacji Apple Music na tablety lub urządzenia telewizyjne Amazon Fire, chociaż możesz korzystać z Apple Music przez Alexę.

Telewizor apple

Załaduj Apple TV + w systemie Windows przez iTunes lub przeglądarkę internetową.

Apple za pośrednictwem Davida Nielda

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook