Gry

Jak korzystać z echa z dwoma kontami Amazon

Jeśli masz w domu urządzenie Alexa, takie jak inteligentny głośnik Echo, każdy w domu może z niego korzystać. Jednak powiązanie go tylko z jednym kontem ma pewne wady. Przede wszystkim oznacza to, że wszyscy w zasadzie współużytkują to samo konto.

Możesz stworzyć coś, co Amazon nazywa „gospodarstwem domowym”. Oznacza to, że na urządzeniu mogą znajdować się dwa konta dorosłych. Na Echo oznacza to, że może wyświetlać zdjęcia i zezwalać na powiadomienia (na przykład o liście rzeczy do zrobienia) z obu kont. Utworzenie gospodarstwa domowego pozwala również jednemu członkowi gospodarstwa domowego na dokonanie zakupu przy użyciu konta drugiego, co może być przydatne, jeśli jedna osoba ma konto Prime. (Możesz dodać kod, jeśli wolisz nie pozwolić innemu domownikowi na dokonywanie zakupów). Poza urządzeniem Alexa posiadanie gospodarstwa domowego umożliwia udostępnianie treści cyfrowych, takich jak ebooki i gry.

Jest kilka ograniczeń.

Po pierwsze, możesz dodać tylko jedną osobę dorosłą (lub nastolatka) do konta gospodarstwa domowego. Możesz dodać maksymalnie czterech nastolatków w wieku 13–17 lat (którzy mogą samodzielnie robić zakupy, a rodzice zatwierdzają zakupy). Możesz również dodać czworo dzieci w wieku 12 lat i młodsze za pośrednictwem planu Amazon Kids Plus, który kosztuje 4,99 USD miesięcznie (lub 2,99 USD miesięcznie dla członków Prime) dla jednego dziecka i 9,99 USD miesięcznie (lub 6,99 USD miesięcznie dla członków Prime) dla maksymalnie do czwórki dzieci. Nie myl tego również z Amazon Household, usługą dołączoną do ogólnego konta Amazon, która pozwala dwóm dorosłym, czterem nastolatkom i czterem profilom dzieci na wspólne konto.

Oto jak dodać kogoś do swojej rodziny:

  • Przejdź do strony Amazon Household w witrynie Amazon. (Nie możesz już dodać domownika za pomocą aplikacji Amazon).
  • Wybierz „Dodaj dorosłego” (lub „Dodaj nastolatka” lub „Dodaj dziecko”)

Kliknij „Dodaj dorosłego”, aby dodać kogoś do swojego gospodarstwa domowego

Kliknij „Dodaj dorosłego”, aby dodać kogoś do swojego gospodarstwa domowego.

  • Dodaj imię i nazwisko oraz adres e-mail osoby dorosłej, której chcesz udostępnić konto. Zostaną zaproszeni do przyłączenia się do Twojego Amazon Household. (Zaproszenie otrzyma również nastolatek; będziesz musiał samodzielnie utworzyć profil dziecka).

Twój nowy członek rodziny otrzyma wiadomość e-mail

Twój nowy domownik otrzyma wiadomość e-mail.

Gdy to zrobisz, aby przejść z jednego konta na drugie, wystarczy powiedzieć: „Alexa, przełącz konta”. (Jeśli nie wiesz, którego konta używasz, możesz powiedzieć „Alexa, zidentyfikuj konto”).

Usuń drugie konto

A co, jeśli nie chcesz już mieć drugiej osoby dorosłej na swoim koncie? (Zerwania się zdarzają.) Możesz je łatwo usunąć z domu:

  • Przejdź do tej samej strony „Zarządzaj swoim gospodarstwem domowym” w witrynie Amazon. Po lewej stronie zobaczysz ikony przedstawiające Ciebie i innego członka rodziny.
  • Możesz wybrać „Opuść”, aby samodzielnie opuścić gospodarstwo domowe lub „Usuń”, aby usunąć kogoś z gospodarstwa domowego. Należy pamiętać, że żadna osoba dorosła opuszczająca lub usuwana z gospodarstwa domowego nie będzie mogła dołączyć do innej przez 180 dni (innymi słowy, sześć miesięcy).

Aby usunąć członka rodziny, przejdź do strony „Zarządzaj swoim domem”

Aby usunąć członka rodziny, przejdź do strony „Zarządzaj swoim domem”.

To 180-dniowe ograniczenie może stanowić problem, jeśli na przykład po prostu próbujesz przenieść członka gospodarstwa domowego na inne konto lub przypadkowo kogoś usunąłeś. W obu przypadkach dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z obsługą klienta Amazon przez czat lub telefon. Według przedstawiciela obsługi klienta, z którym rozmawiałem, Amazon może usunąć członka gospodarstwa domowego bez nakładania 180-dniowego zakazu, jeśli zostanie o to poproszony. A jeśli już jedno zostało usunięte, może zresetować konto, aby można było dodać kolejne przed upływem sześciomiesięcznego okresu.

Aktualizacja 18 marca 2021 r., Godz. 14:15 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 19 listopada 2019 roku i został zaktualizowany w celu uwzględnienia zmian w planie gospodarstwa domowego firmy Amazon.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook