Gry

Jak korzystać z funkcji budżetu Google na Androida, aby nie przepłacać

Google udostępnił funkcję budżetowania w swoim Sklepie Play, która pozwala użytkownikom Androida ustalić miesięczne maksimum, które chcą wydać na treści cyfrowe. Dotyczy to aplikacji, gier, filmów, programów telewizyjnych, muzyki, e-booków i tak dalej. Gdy zbliżasz się do osiągnięcia limitu budżetu, zobaczysz alert, że zbliżasz się do niego lub przekroczyłeś określoną kwotę.

Uzyskujesz do niego dostęp w ten sposób:

  • Otwórz Sklep Play na swoim urządzeniu z Androidem, otwórz menu po lewej stronie, a następnie przejdź do sekcji konta.
  • W tym miejscu powinna pojawić się karta „Historia zakupów”.
  • Wybierz opcję „Ustaw budżet” i wprowadź kwotę, jaką chcesz wydać na aplikacje, muzykę, filmy, programy telewizyjne i e-booki przez miesiąc. Następnie naciśnij „Zapisz”. Twój budżet można zawsze dostosować lub całkowicie usunąć z tego samego ekranu.

Wybierz kwotę dla swojego budżetu

Wybierz kwotę dla swojego budżetu.

W każdej chwili możesz usunąć lub edytować budżet.

W każdej chwili możesz usunąć lub edytować budżet.

Jak zauważa Google, ustawienie budżetu w rzeczywistości nie zrobi nic, aby zapobiec zakupom lub subskrypcjom na koncie Google Play po jego przekroczeniu. Ta funkcja ma być łatwym źródłem informacji do śledzenia wydatków, z których możesz skorzystać; nie wdraża twardych ograniczeń, takich jak kontrola rodzicielska Google Family Link. Należy jeszcze wiedzieć, że budżety można ustawiać tylko w walucie kraju, z którym połączony jest Twój profil Google Play.

Aktualizacja 20 października 2020 r., Godz. 14:37 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 17 kwietnia 2019 roku i został zaktualizowany, aby odzwierciedlić fakt, że funkcja jest dostępna dla wszystkich.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook