Oprogramowanie

Jak korzystać z kontroli rodzicielskiej w Google, Apple i Microsoft

Zależy od Ciebie W przypadku szczególnej kombinacji komputerów i gadżetów prawdopodobnie używasz jednego lub więcej kont Apple, Google lub Microsoft – a może wszystkich trzech. W każdym przypadku identyfikatory, za pomocą których się logujesz, mogą być również używane do zarządzania identyfikatorami młodszych członków rodziny, ograniczając ich czas korzystania z aplikacji w aplikacjach i chroniąc ich przed nieodpowiednimi treściami. Oto, jak wszystko skonfigurować.

jabłko

Chmura rodzinna działa na urządzeniach Apple i usługach Apple.Zrzut ekranu: David Nield via Apple

Jedynym przystankiem Apple w zakresie zarządzania kontami rodzinnymi jest Chmura rodzinna – oprócz siebie możesz dodać nawet pięć innych osób, dzieci lub inne osoby, a następnie udostępniać wszystko, od Apple Music, przez zakupione aplikacje, po pamięć masową iCloud. Dzieci w wieku 13 lat i starsze mogą mieć własny identyfikator Apple ID. W przypadku młodszych dzieci możesz utworzyć dla nich identyfikator Apple ID i zarządzać nim.

Aby rozpocząć korzystanie z Chmury rodzinnej, otwórz Ustawienia na iPhonie lub iPadzie, stuknij swoją nazwę Apple ID, a następnie wybierz Dzielenie się rodziną i Skonfiguruj swoją rodzinę. Jeśli używasz komputera Mac, otwórz Preferencje systemowe, a następnie wybierz Dzielenie się rodziną. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaprosić inne osoby do swojej rodziny lub skonfigurować niezbędne Apple ID dla swoich dzieci.

Po utworzeniu rodziny usługi takie jak Apple TV Plus, Apple Music, Apple News Plus i Apple Arcade są udostępniane automatycznie, jeśli subskrybujesz je. Każda kupiona przestrzeń dyskowa iCloud jest łączona między członków rodziny, a aplikacja Zdjęcia automatycznie tworzy udostępniony album, z którego mogą korzystać wszyscy. Większość z nich odbywa się bez żadnego wysiłku z Twojej strony – gdy osoby z Twojej rodziny zalogują się na swoje konta Apple, zobaczą te same aplikacje i usługi, które są dostępne dla Ciebie.

Jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi, w ramach usługi Family Sharing jest dostępnych kilka kluczowych narzędzi. W dowolnym momencie możesz wyszukać ich lokalizacje na mapie – w tym celu otwórz aplikację Lokalizator na iOS lub macOS i wybierz osoby, którym chcesz udostępnić swoją lokalizację. Możesz również upewnić się, że aplikacja, film, muzyka i inne zakupy, które próbują zrobić Twoje dzieci, najpierw przejdą przez Ciebie: Po stuknięciu swojego Apple ID w Ustawieniach w iOS lub otwarciu Preferencji systemowych w macOS, wybierz Dzielenie się rodziną następnie Poproś o zakup aby to ustawić.

Możesz użyć tej samej funkcji Czas przed ekranem, która śledzi użycie własnego urządzenia, aby monitorować, co robią Twoje dzieci – i w razie potrzeby wprowadzić ograniczenia. Otworzyć Czas ekranowy w Ustawieniach w systemie iOS lub Preferencjach systemowych w systemie macOS i jeśli masz plan udostępniania rodzinnego, będziesz mógł wybrać każde z dzieci i zobaczyć, co robią, oraz wprowadzić ograniczenia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook