Foto

Jak korzystać z nowej funkcji Live Text systemu iOS 15

iOS 15 firmy Apple jest już dostępny w publicznej wersji beta, co oznacza, że ​​już dziś możesz wypróbować wszystkie największe funkcje iPhone’a tej jesieni. Obejmuje to Live Text, najbardziej imponującą technicznie funkcję w aktualizacji, która umożliwia pobieranie tekstu, adresów e-mail, numerów telefonów i innych informacji ze zdjęć.

Live Text działa zarówno z tekstem pisanym odręcznie, jak i maszynowo, i obsługuje język angielski, chiński (tradycyjny i uproszczony), portugalski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański. Należy również pamiętać, że iOS 15 jest nadal w wersji beta, co oznacza, że ​​Apple może w nadchodzących miesiącach ulepszyć lub zmienić sposób działania Live Text.

Live Text działa w systemie iOS na kilka różnych sposobów, w zależności od tego, do czego próbujesz go użyć i gdzie w systemie operacyjnym się znajdujesz. Oto różne sposoby, w jakie możesz z niego korzystać:

Z polami tekstowymi

Nowa opcja „Tekst z kamery” w menu wyboru tekstu.

Jak działa Live Text podczas importowania tekstu bezpośrednio do pola wiadomości.

Najpotężniejszym i najbardziej użytecznym sposobem korzystania z Live Text jest praktycznie każde pole tekstowe w systemie iOS. Niezależnie od tego, czy piszesz wiadomość tekstową do znajomego, wiadomość e-mail, czy coś w aplikacji do notatek, możesz dodać tekst skopiowany z obrazu.

Po uzyskaniu żądanego tekstu (patrz poniżej), dotknięcie pola tekstowego (tak jak w przypadku wyskakującego menu wybierz / kopiuj / wklej, które jest dostępne w systemie iOS od lat) powoduje wyświetlenie dodatkowej opcji: tekst z aparat fotograficzny.

Dotknięcie tego nowego przycisku spowoduje wyświetlenie mniejszego okna aparatu, które możesz wskazać na dowolny blok tekstu. iOS podświetli wtedy zaznaczony blok tekstu i możesz go upuścić, naciskając przycisk „wstaw”.

(Możesz oczywiście dokonać korekty rzeczy przed wysłaniem lub opublikowaniem — Live Text jest całkiem niezły, ale nie jest doskonały, szczególnie podczas pracy z tekstem odręcznym).

Tekst na żywo pobiera tekst z podglądu na żywo aplikacji aparatu.

Tekst na żywo w aplikacji Zdjęcia z odręcznym tekstem.

W aplikacji aparatu

Jeśli masz iPhone’a XS lub nowszego, możesz także używać Live Text bezpośrednio w aplikacji aparatu w czasie rzeczywistym. Wystarczy otworzyć aplikację aparatu i dotknąć przycisku tekstu na żywo, który pojawia się w rogu wizjera (wyskoczy kontekstowo, gdy wskażesz go na tekst), aby pobrać tekst, który możesz następnie skopiować i wkleić. Możesz również wchodzić z nim bezpośrednio w interakcję w przypadku numerów telefonów, adresów e-mail i linków.

Na zdjęciach

Jeśli przeglądasz zdjęcia z tekstem w aplikacji Zdjęcia, możesz tam zaznaczyć i wchodzić w interakcje z tekstem. Działa to tak, jak zaznaczanie rzeczywistego tekstu w dowolnym innym miejscu na iOS: dotknij i przytrzymaj tekst na obrazie, a zobaczysz znajomo wyglądające niebieskie podświetlenia.

Opcja „Pokaż tekst” Live Text w Safari na iOS 15.

Tekst na żywo pobierający tekst ze zrzutu ekranu.

W Safari

Tekst można również wybrać bezpośrednio z obrazów w Internecie w przeglądarce Safari. Aby pobrać tekst, dotknij obrazu i przytrzymaj go, a następnie naciśnij przycisk “Pokaż tekst”, który pozwoli Ci podświetlić i wchodzić w interakcję z tekstem tutaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook