NowościOprogramowanieRTV

Jak łatwo zainstalować podgląd programisty Androida 12

Aktualizacja 18 lutego, 14:10 ET: Google wypuściło pierwszy ze swoich Zapowiedzi programistów Androida 12, więc zaktualizowaliśmy informacje w tym poście, aby były istotne, jeśli chcesz je zainstalować na swoim telefonie. Zdjęcia instruktażowe mogą zawierać wzmiankę o systemie Android 11, ale upewniliśmy się, że kroki są nadal dokładne.

Możesz teraz wypróbować oprogramowanie podglądu programisty dla Androida 12, jeśli masz Pixel 3 lub nowszy, ale jest to zrozumiałe, jeśli pomysł flashowania urządzenia w celu zainstalowania systemu operacyjnego jest onieśmielający. Może to być trudny proces, a kroki różnią się nieznacznie w zależności od posiadanego telefonu i komputera, z którego zamierzasz pobrać oprogramowanie. Jednak samo Google znacznie usprawnia ten proces.

Google Android Flash Tool to aplikacja internetowa, która obsługuje większość czynności związanych z flashowaniem. Jest kilka kroków, które musisz wykonać samodzielnie, zanim będzie można zainstalować nowe oprogramowanie, które przeprowadzimy poniżej, ale narzędzie Google w zasadzie eliminuje większość kłopotów i złożoności, które ułatwiają zepsucie.

Na górze znajduje się kilka ważnych uwag do nadrobienia. Po pierwsze, po flashowaniu telefonu za pomocą podglądu programisty, urządzenie będzie otrzymywać wszystkie przyszłe aktualizacje programistyczne i aktualizacje beta drogą bezprzewodową. Innymi słowy, nie będziesz musiał ponownie flashować telefonu, gdy zostaną wydane nowe wersje Androida 12. Po prostu przejdź do ustawień systemu i pobierz aktualizację.

Druga uwaga to tylko standardowe zastrzeżenie, że robisz to na własne ryzyko. Jest to niedokończone oprogramowanie, a jego zainstalowanie może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia lub oprogramowania, którego zwykle używasz. W zależności od ustawień dostosowanych w narzędziu Android Flash Tool może być konieczne wyczyszczenie wszystkich danych z telefonu. Więc postępuj ostrożnie.

: Vjeran Pavic / The Verge

Czy mój telefon jest zgodny z systemem Android 12?

Wersja deweloperska Androida 12 jest kompatybilna z Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3A, Pixel 3A XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4A, Pixel 4A 5G i Pixel 5. Możliwe, że Google rozszerzy listę urządzeń obsługiwanych przez Androida 12 w nadchodzącej wersji beta, ale na razie potrzebujesz jednego z tych telefonów, aby uzyskać oprogramowanie.

Jakiej przeglądarki potrzebuję, aby flashować swój telefon?

Google twierdzi, że możesz użyć dowolnej przeglądarki obsługującej interfejs WebUSB API, który jest obsługiwany przez Chrome, a także Microsoft Edge w wersji 79 i nowszych. Narzędzie Android Flash Tool działa ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, w tym Linux, macOS, Chrome OS i Windows 10, chociaż zgodność przeglądarek może się różnić w zależności od systemu operacyjnego.

Krok 1: Aktywuj te trzy ustawienia na swoim telefonie z Androidem

 • Włącz menu opcji programisty w telefonie. Najpierw otwórz aplikację Ustawienia. W przypadku telefonów z systemem Android 8 (Oreo) kliknij opcję System. W przeciwnym razie, jeśli Twój telefon ma system Android 7 (Nougat) lub nowszy, przewiń w dół do opcji Informacje o telefonie, a następnie znajdź Numer kompilacji. Stuknij siedem razy Numer kompilacji, aby włączyć Opcje programisty.
 • Włącz debugowanie USB (umożliwia to komunikację telefonu i komputera przez USB) w menu opcji programisty. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> System> Zaawansowane> Opcje programisty. Znajdziesz debugowanie USB z niewielkim przewijaniem w dół.
 • Włącz odblokowywanie OEM. Ta opcja jest również częścią menu Opcje programisty, dalej na stronie niż tam, gdzie znalazłeś debugowanie USB. Jeśli ta opcja nie jest dostępna do włączenia, może to być spowodowane tym, że jest już włączona.

: Vjeran Pavic / The Verge

Krok 2: Podłącz telefon do komputera i zacznij

 • Jeśli używasz systemu Windows 10, musisz najpierw zainstalować ten sterownik, aby telefon został rozpoznany. Osoby korzystające z macOS lub Linux nie potrzebują sterownika.
 • Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB. Następnie odwiedź tę stronę, aby kontynuować.
 • Narzędzie Android Flash poprosi o pozwolenie na dostęp do kluczy ADB w wyskakującym okienku, które jest niezbędne do zainstalowania oprogramowania w telefonie. Aby kontynuować, musisz kliknąć „OK”.

Narzędzie Android Flash dla systemu Android 11

Aby kontynuować instalację, musisz nacisnąć OK.

 • Kliknij „Wybierz urządzenie”. Twoje urządzenie powinno pojawić się w wyskakującym okienku na komputerze, więc śmiało i kliknij je.
 • Gdy to zrobisz, na telefonie powinien pojawić się komunikat „Zezwolić na debugowanie USB?” Zobaczysz także długi ciąg cyfr i liter, które powinny pasować do tego, co pokazuje twój komputer, po kliknięciu ikony koła zębatego na stronie narzędzia Android Flash. Na telefonie zaznacz pole „Zawsze zezwalaj z tego komputera”, a następnie kliknij Zezwalaj.
 • Następnie urządzenie powinno pojawić się w narzędziu Android Flash jako podłączone. Kliknij pole z nazwą swojego urządzenia, aby kontynuować.

Narzędzie flash dla systemu Android

Gdy urządzenie pojawi się jako połączone, kliknij je.

 • Warto zwrócić uwagę na to, co pojawia się w sekcji „Wybrana kompilacja” narzędzia Flash (patrz poniżej). Powinien brzmieć „Android 12 Developer Preview 1”. Zanim klikniesz niebieski przycisk „Zainstaluj” u dołu strony, zalecamy dotknięcie ikony ołówka obok „Wybranej kompilacji” i zaznaczenie pola „Zablokuj program ładujący”. Spowoduje to zablokowanie programu ładującego po zakończeniu tego procesu, pozostawiając bezpieczniejsze urządzenie, niż gdyby pozostawało odblokowane.

Narzędzie flash dla systemu Android

Wybierz opcję „Zablokuj program ładujący”, co spowoduje zablokowanie programu ładującego po zakończeniu instalacji oprogramowania.

 • Następne okno po prostu mówi, abyś przestał wchodzić w interakcję z telefonem podczas pozostałej części tego procesu, chyba że zostaniesz o to poproszony, i nie odłączaj urządzenia. Jeśli jesteś w stanie kontynuować, śmiało.

Narzędzie flash dla systemu Android

Przed kontynuowaniem upewnij się, że utworzono kopię zapasową danych.

 • Jeszcze jedno pytanie przed rozpoczęciem: umowa licencyjna. Musisz zaakceptować warunki Umowy licencyjnej zestawu Android Software Development Kit, które można znaleźć tutaj.
 • Po naciśnięciu „Akceptuję” telefon uruchomi się ponownie i wyświetli ekran programu ładującego. Jeśli nic się nie dzieje przez kilka sekund, nie martw się. Na komputerze może też pojawić się wyskakujące okienko z napisem „Wybierz ponownie urządzenie”. W takim przypadku zostaw telefon w spokoju i wybierz „Ponownie wybierz urządzenie” na komputerze. Według Google, nazwa Twojego telefonu może zostać zmieniona na „Android”, chociaż może być identyfikowany tylko za pomocą nazwy modelu (np. Pixel 3).
 • Jeśli wcześniej nie flashowałeś oprogramowania, Google prawdopodobnie będzie musiał odblokować program ładujący, aby kontynuować instalację. Pamiętaj, że spowoduje to przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej danych, stracisz wszystko. Po wyrażeniu zgody musisz zezwolić programowi ładującemu na odblokowanie w telefonie. Aby to zrobić, użyj klawiszy głośności, aby przejść do opcji „Odblokuj program ładujący”, a następnie naciśnij raz przycisk zasilania, aby potwierdzić.
 • Następnie narzędzie Android Flash Tool rozpocznie pobieranie i instalowanie oprogramowania. Możesz kontynuować oglądanie, ale na tym etapie nie dotykaj telefonu, mimo że kilka razy uruchomi się ponownie. Po prostu obserwuj postępy, korzystając ze strony narzędzia Android Flash na komputerze.

Narzędzie flash dla systemu Android

W tym momencie możesz po prostu usiąść i poczekać, aż narzędzie Android Flash Tool zakończy pracę.

Gdy skończysz, telefon uruchomi się ponownie po raz ostatni, a na komputerze zobaczysz uroczysty ekran. Gotowe! Na szczęście nie będziesz musiał ponownie przechodzić przez ten proces przy następnej aktualizacji Androida 12 – takie proste. Będziesz automatycznie otrzymywać aktualizacje podglądu programisty bezprzewodowo.

Narzędzie flash dla systemu Android

Gotowe!

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook