Różności i nowinki technologia

Jak obliczyć kąt naciągu latawca kontra balon

Co? To wygląda tak, jak siły działające na balon? OK, wygląda podobnie – ale jest duża różnica. W przypadku balonu istnieje siła wyporu wypychająca w górę i to tylko jedna wartość. Nie zmienia się wraz ze wzrostem prędkości wiatru. W przypadku latawca siła pchająca ku górze to siła nośna, która ZALEŻY od prędkości wiatru. Więc to nie to samo. Wystarczy rozważyć przypadek, gdy nie ma wiatru. Siła oporu będzie wynosić zero, co oznacza, że ​​siła nośna wynosi zero. Latawiec nie poleci – po prostu spada i jest smutny.

Ponownie otrzymuję dwa równania siły, których mogę użyć do wyeliminowania nieznanej wartości T. W ten sposób otrzymuję następujące wyrażenie na kąt latawca (θk). Właściwie umieściłem indeks dolny k na kilku rzeczach, abyś mógł zobaczyć, że różni się on od wartości balonu. Och, powietrze nadal ma tę samą gęstość dla obu obiektów.

Ilustracja: Rhett Allain

OK, mam zamiar sporządzić wykres kąta przelotu balonu i latawca przy różnych prędkościach wiatru. Ale zanim to zrobię, pomyślmy o minimalnej prędkości, aby puszczać ten latawiec. Aby unieść się z ziemi, siła podnoszenia musi być co najmniej równa ciężarowi latawca. Mogę wtedy rozwiązać to dla prędkości wiatru. Cokolwiek niższego, a nie będziesz miał latającego latawca.

Ilustracja: Rhett Allain

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook