MediaTelefony

Jak oglądać wyniki wyborów 2020 dziś wieczorem – i później

Dzień wyborów to wreszcie tutaj.

Jest tyle sposobów na śledzenie – lub ignorowanie, w porządku! – wyników wyborów, ile jest zabawnych odmian batonów. Niektórzy ludzie będą mieć otwarte pięć różnych ekranów, aby żadna mapa wyborcza ani wskazówka nie pozostały niezauważone. Inni z radością wyłączają się, włączają i czekają na poranne wiadomości. Robisz to, co jest dobre dla Ciebie i Twojego zdrowia psychicznego.

Ale w przeciwieństwie do jedzenia filiżanki Reese Peanut Butter, zdecydowanie istnieją złe sposoby oglądania wyborów. W tym roku jest więcej niewiadomych niż zwykle. Rekordowe poziomy głosowania korespondencyjnego wraz z różnymi zasadami stanu określającymi, kiedy te karty do głosowania mogą być przetwarzane i liczone, oznaczają, że policzenie głosów może zająć więcej czasu. Eksperci ostrzegają, że różne zachowania wyborcze między partiami w tym roku, przy czym Demokraci faworyzują pocztę, a Republikanie decydujący się głosować osobiście, mogą oznaczać zmianę perspektyw w niektórych stanach, ponieważ wszystkie głosy są podliczane.

Dzień wyborów jest już ogromnym celem kampanii dezinformacyjnych i, szczerze mówiąc, niewinne nieporozumienia również łatwo rozprzestrzeniają się wirusowo. Gdziekolwiek zwrócisz się o informacje, upewnij się, że jest to źródło, któremu możesz zaufać, aby przekazać fakty. Jeśli spotykasz się w mediach społecznościowych, zastanów się, zanim udostępnisz.

Jak oglądać

Pierwsze sondaże stanowe zamykają się o 18:00 czasu wschodniego wybrzeża; większość wiadomości, które usłyszysz wcześniej, to tylko szum. Sklepy takie jak FiveThirtyEight, Bloomberg, i The New York Times wszyscy mają podręczne, godzinne przewodniki, w których stany zamykają sondaże, kiedy i co to może oznaczać dla wyścigu prezydenckiego.

Nieprzypadkowo, mniej więcej w tym czasie wiele sieci rozpocznie swoje specjalne relacje w Dniu Wyborów. To największa noc wiadomości w roku i każdy kanał chce wejść. Jeśli masz subskrypcję telewizji kablowej, satelitarnej lub usługi strumieniowej, nie zabraknie Ci opcji. Jeśli tego nie zrobisz, w wielu sieciach transmisje na żywo będą dostępne za darmo online.

Czytaj więcej

CNN udostępnia swoją transmisję na żywo bez logowania na CNN.com, a także aplikacje mobilne na urządzenia z systemem iOS, Android i smart TV do 16:00 czasu wschodniego 4 listopada. ABC News, NBC News i CBS News są dostępne. transmitować swoje relacje z wyborów na żywo do jutra online. (Fox News ma również transmisję na żywo, ale wymaga zalogowania się u dostawcy telewizji lub usługi przesyłania strumieniowego). PBS udostępnia na swojej stronie internetowej, swoich kontach w mediach społecznościowych i aplikacji PBS Video na urządzenia mobilne i smart TV specjalne wybory NewsHour. W przypadku relacji w języku hiszpańskim zarówno Univision, jak i Telemundo będą transmitować na żywo wybory na swoich platformach cyfrowych od godziny 19:00 czasu wschodniego. Jeśli jesteś fanem widżetów na iOS i nie chcesz uciec przed liczebnością zalewów, NBC News oferuje teraz możliwość umieszczenia wyników wyborów na żywo na ekranie głównym.

ABC News, CBS News, NBC News, Fox News i CNN mają wszystkie stanowiska decyzyjne: niezależne, bezpartyjne zespoły, które analizują dane głosowania i wyjścia z ankiety w celu przygotowania prognoz dotyczących prawdopodobnego zwycięzcy. To, co ludzie robią z tymi informacjami w powietrzu, może być oczywiście inną sprawą. Na przykład, kiedy dział decyzyjny Fox News zadzwonił w 2012 roku do Ohio po Baracka Obamę, Karl Rove całkiem pamiętnie miał trudności z zaakceptowaniem tego.

Wiele innych organizacji informacyjnych opiera swoje relacje na Associated Press, która od 1848 r. Ogłosiła zwycięzców wyborów w USA. W tym roku będzie śledzić wyniki ponad 7 000 wyścigów w całych Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie do innych pulpitów decyzyjnych, AP nie przewiduje zwycięzców; deklaruje je, gdy uważa stratę za matematycznie niemożliwą. Organizacja szczegółowo wyjaśnia swoją metodologię na swojej stronie internetowej.

Media społecznościowe

Biorąc pod uwagę wszystkie niewiadome przed tymi wyborami i prawdopodobieństwo, że państwa będą potrzebowały więcej czasu na policzenie wszystkich głosów, eksperci są bardzo czujni na dezinformację i przedwczesne deklaracje zwycięstwa. Większość platform mediów społecznościowych stwierdziła, że ​​podejmie kroki w celu oznaczenia, ograniczenia lub usunięcia błędnych informacji na temat wyborów, ale można bezpiecznie założyć, że nie złapią wszystkiego. (W rzeczywistości niektórzy użytkownicy Instagrama zgłaszali, że budzą się we wtorek z przypomnieniem w aplikacji, że „Jutro jest dzień wyborów”, ups!) Czytaj i oglądaj krytycznym okiem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook