Różności i nowinki technologia

Jak okiełznać te rozpraszające powiadomienia na komputerze

Jeśli chodzi Aby zminimalizować zakłócenia w ciągu dnia, zwykle myślimy o powiadomieniach na smartfonie: te pingi i brzęczenia, które wyrywają nas z tego, co robiliśmy i wymagają, abyśmy zwrócili naszą uwagę na coś nowego.

Jednak nie tylko telefony domagają się naszej uwagi, ale także nasze laptopy i komputery stacjonarne. W zależności od konfiguracji biura lub domu może się okazać, że system Windows lub macOS jeszcze bardziej rozprasza niż telefon.

A te przerwy mają swoją cenę. Za każdym razem, gdy jesteśmy odwróceni od wykonywanego zadania, cierpimy na produktywność i koncentrację, nawet jeśli nie patrzymy na powiadomienie. Te wyskakujące okienka i pingi oznaczają, że wykonujesz mniej pracy w tym samym czasie.

Jeśli chcesz odzyskać część straconych minut, oto jak się do tego zabrać. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz też chcieć wyłączyć telefon podczas pracy.

Zarządzanie powiadomieniami w systemie Windows

Wspomaganie ostrości to jeden ze sposobów kontrolowania powiadomień systemu Windows.

Microsoft za pośrednictwem Davida Nielda

Otwórz menu Start i kliknij Ustawienia (ikona koła zębatego), a następnie wybierz System i Powiadomienia i akcje aby zacząć dostosowywać różne aplikacje. Od razu zobaczysz przełącznik umożliwiający pozostawienie włączonych powiadomień lub ich całkowite wyłączenie – warto to rozważyć, jeśli naprawdę wpływają na produktywność.

Inne opcje na tym ekranie pomogą Ci zarządzać przeciążeniem powiadomień na różne sposoby. Możesz na przykład ukryć alerty na ekranie blokady lub zezwolić na wyświetlanie powiadomień, ale wyłączyć wydawane przez nie dźwięki. Możliwe jest również wyłączenie mniej ważnych alertów, takich jak porady i wskazówki dotyczące korzystania z systemu Windows.

W dalszej części strony znajdują się przełączniki przełączające dla każdej zainstalowanej aplikacji i tutaj naprawdę możesz zacząć dostosowywać swoje powiadomienia. Możesz nie tylko wyłączyć powiadomienia o programach, z których naprawdę nie chcesz słyszeć, ale także kliknąć nazwę programu, aby zarządzać sposobem wyświetlania powiadomień – możesz na przykład zezwolić niektórym aplikacjom na wyświetlanie wyskakujących okienek, a innym nie. .

Dla każdej aplikacji w systemie, oprócz włączania i wyłączania powiadomień, możesz włączyć lub wyłączyć wydawane przez nie dźwięki i kontrolować “ priorytet ” alertów (który wpływa na to, gdzie pojawiają się w Centrum akcji po prawej stronie Interfejs systemu Windows). Jeśli poświęcisz trochę czasu na przepracowanie wszystkich tych opcji, po drugiej stronie otrzymasz mniej przytłaczające powiadomienia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook