Różności i nowinki technologia

Jak organizować karty przeglądarki

W innych głównych przeglądarkach nie ma obecnie nic bardziej zaawansowanego pod względem zarządzania kartami. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę, aby wyświetlić dostępne opcje, na przykład możliwość przypięcia karty do lewej strony przeglądarki – może to zwolnić trochę miejsca i mieć najważniejsze karty pod ręką, ale powinny być używane oszczędnie – uważaj, aby nie mieć tylu przypiętych zakładek, ile masz zwykłych.

W Chrome, Firefox i Microsoft Edge możesz Ctrl + kliknięcie (lub Cmd + klik na macOS), aby wybrać wiele kart przeglądarki jednocześnie – może się to przydać, jeśli chcesz zamknąć razem całą grupę kart lub przenieść je wszystkie na przykład do nowego okna. Nie zapomnij o osobnych oknach dla różnych grup kart, ponieważ może to pomóc w wyczyszczeniu talii w dowolnej przeglądarce.

Użyj zakładek, aby tymczasowo zapisać karty.

David Nield przez Chrome

Inną standardową funkcją przeglądarki, której możesz nie wykorzystywać w pełni, jest jedna z najstarszych: zakładki. Każda przeglądarka umożliwia tworzenie własnych niestandardowych folderów zakładek, dzięki czemu można ich używać do zapisywania kart do przechowywania: możesz mieć jeden folder dla każdego projektu, nad którym pracujesz, lub jeden folder, który działa jako lista do odczytu później, lub osobne foldery do pracy i do domu. Jakkolwiek to ustawisz, celem nie jest, aby tak wiele zakładek było jednocześnie otwartych.

Safari ma jeszcze jedną fajną funkcję, która może ci się przydać – jeśli ty Cmd + klik na karcie, a następnie wybierz Rozmieść karty według, możesz uporządkować swoje otwarte karty na podstawie wyświetlanej witryny (przydatne do grupowania stron z tej samej domeny) lub tytułu samej strony (co czasami może pomóc w zarządzaniu wieloma dokumentami online).

Opcje innych firm

Ponieważ Google Chrome dopiero wprowadza coś, co zbliża się do zaawansowanego zarządzania kartami, programiści zewnętrzni rzucili się, aby wypełnić lukę i dać Ci lepsze sposoby na trzymanie się kart, zwłaszcza jeśli chodzi o Chrome i Firefox (rozszerzenia Chrome również działają na Edge, ponieważ mają ten sam kod podstawowy).

OneTab dla Chrome i Firefox ogranicza bałagan na kartach i oszczędza pamięć na komputerze. Działa jak repozytorium dla otwartych kart – możesz wysłać je do OneTab, gdy ich nie używasz, a następnie przywrócić je jednym kliknięciem, gdy będą znowu potrzebne. Jest prosty w użyciu, a nawet wykryje dla Ciebie zduplikowane karty, więc nie zapisujesz w kółko tych samych stron.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook