MediaNaukaNowościOprogramowanie

Jak pandemia zainspirowała twórcze zastosowania technologii w 2020 roku

Rok, który przyniósł nam pandemię koronawirusa, mordercze szerszenie i śmierć Ruth Bader Ginsburg i Alexa Trebeka, jest prawdopodobnie rokiem, w którym większość ludzi nie będzie smutna, gdy powie adieu. Rodzice i dzieci utknęli razem podczas blokad, próbując zarządzać zdalną szkołą i pracą, i wszyscy czują się dobrze w tym momencie.

Na początku pandemii media niepokoiły pogląd, że ta pandemia i wynikające z niej blokady będą dobrodziejstwem dla procesu twórczego. Cierpienie i izolacja, logika głosi, rodzą wielkie dzieła sztuki i literatury: spójrz tylko na Szekspira, który najwyraźniej się wykręcił Makbet, Król Lear, i Antoniusz i Kleopatra podczas kwarantanny podczas wybuchu dżumy dymieniczej.

Chociaż możemy jeszcze nie wiedzieć, czy inny Szekspir znalazł swoją muzę podczas obecnej pandemii, wiele osób znalazło swoją twórczą iskrę dzięki technologii, a bibliotekarze, artyści, a nawet epidemiolodzy używali dostępnych narzędzi nie tylko po to, aby odwrócić uwagę od nudy zamknięcia , ale aby przedstawić nowe podejście do tego, jak się uczymy i łączymy ze sobą.

Bibliotekarze używali Formularzy Google do tworzenia wirtualnych pokoi zagadek

Pokój ucieczki Harry'ego Pottera

ZA Harry Potter Escape room zaczyna się od poinformowania graczy, gdzie w Czarodziejskim Świecie się znajdują.

Łatwy w użyciu format Google Forms umożliwił bibliotekarzom i nauczycielom tworzenie ćwiczeń rozwiązywania problemów dla uczniów, zaprojektowanych jako cyfrowe wersje pokoi zagadek. Oprócz rozwiązywania łamigłówek w grze pokoje ewakuacyjne pozwalają dzieciom doskonalić umiejętności geograficzne, matematyczne i rozumienie tekstu, a także są zbudowane wokół zabawnych tematów, które obejmują Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Jurassic Worldi superbohaterów Marvela. Nie tylko usunęli część nudy i chaosu związanego z nauczaniem i uczeniem się online, ale wirtualne pokoje ewakuacyjne były narzędziami do rozwoju personelu i budowania społeczności. Brooke Windsor, bibliotekarka z Ontario, ujęła to w ten sposób: „Nadal chcemy się zakraść w tej nauce, w stylu brokułów w ciastkach”.

Fotograf użył FaceTime do stworzenia profesjonalnie wyglądających portretów

Fotograf Tim Dunk pomógł użytkownikom tworzyć profesjonalne zdjęcia za pomocą iPhone’a.
: Tim Dunk

Ponieważ duże wesela zostały (w większości) odwołane i przełożone w 2020 r., Brytyjski fotograf ślubny Tim Dunk zdecydował, że potrzebuje innego projektu, aby zachować kreatywność. „Musiałem poradzić sobie z szokiem i konsekwencjami finansowymi [the coronavirus] jak każdy inny fotograf. Pojawiło się również inne wyzwanie: jak my jako twórcy pozostajemy kreatywni? ” Dunk napisał.

Jego rozwiązanie: sesje zdjęciowe FaceTime. Fotografowany obiekt i Dunk łączą się przez FaceTime, a on określa, gdzie światło w ich domu jest najlepsze do wykonania portretu. Następnie, używając przycisku Live Photo na iPhonie (przepraszam, użytkownicy Androida), który pozwala robić zdjęcia podczas rozmowy FaceTime, robi zdjęcia, a następnie edytuje je w Lightroom. A 10 funtów z każdej sesji – pobiera 50 funtów za zestaw od 10 do 15 zdjęć – trafia do Trussell Trust, brytyjskiej organizacji charytatywnej, która wspiera banki żywności. Stworzył także fotoksiążki z niektórymi portretami wykonanymi podczas projektu, a także napisał poradnik dla innych fotografów.

Josh Gad stworzył nostalgię Gen X w Zoom, ponownie łącząc obsadę filmową

Okej, więc nie wszystkie filmy z serii Gad’s Reunited Apart na YouTube pochodzą z lat 80., ale obsada Wolny dzień Ferrisa Buellera, Pogromcy duchów, Pluśnięcie, Goonies, i Powrót do przyszłości spotkanie w sprawie Zoom przywołało twarze niektórych kulturowych probierzów amerykańskiego dzieciństwa pokolenia X. Każdy odcinek przynosi korzyści innej organizacji charytatywnej i gromadzi tysiące, a w niektórych przypadkach miliony wyświetleń. Odcinek One Zoom to Rule Them All z udziałem obsady Władca Pierścieni przyciągnął 5,7 miliona wyświetleń i przyniósł korzyści organizacji non-profit No Kid Hungry. „Wszyscy przeżywają to samo szaleństwo, próbując funkcjonować w świecie, który jest wciąż bardzo nowy i skomplikowany, w którym nasze jedyne połączenie odbywa się za pośrednictwem Internetu” – powiedział Gad Opiekun.

Nauczyciel stworzył projekty naukowe w TikTok

Jeśli jakakolwiek aplikacja ma chwilę w 2020 roku, to jest to wszechobecny TikTok – walczący z administracją Trumpa w sądzie i jednocześnie najczęściej pobierana aplikacja na świecie w okresie letnim. Nauczycielka nauk ścisłych w Jacksonville na Florydzie, Nancy Bullard, stworzyła w TikTok telewizor pani B, ubierając się jak wszystko, od astronauty po kurczaka w imię nauki. Bullard prowadzi uczniów przez eksperymenty naukowe, które mogą wykonywać bez nadzoru rodziców, więc rodzice pracujący w domu mogą trochę odprężyć się. Bullard powiedział, że reakcja uczniów była zdecydowanie pozytywna. „Czy to najnowszy trend taneczny, czy Fortnite, musimy znaleźć nasze dzieci na platformach, z którymi czują się komfortowo ”.

Epidemiolog stworzył meme Level of Fauci

Wyraz twarzy doktora Fauci mówi wszystko.
: Karen Errichetti

Podczas pandemii koronawirusa dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) Anthony Fauci stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy – i jest to niezwykle wyrazista twarz, która zwykle przekazuje to, o czym myśli. Epidemiolog Karen Sautter Errichetti potrzebowała sposobu, aby sprawdzić, jak jej uczniowie radzą sobie ze … wszystkim … i stworzyła nienaukowy wykres oparty na pięcioczęściowej skali Likerta, wykorzystując zdjęcia Fauci w skali od jednego do pięciu (później rozszerzony do skali dziewięciu zdjęć), aby uczniowie mogli wybrać nastrój na dany dzień. Errichetti zauważył, że najtrudniejsze do znalezienia były zdjęcia uśmiechniętego dyrektora NIAID.

Mówi się, że sam Fauci dostrzegł skalę, co nie jest wstępem przewidzianym przez Errichettiego; ona i jej koledzy uważają go za swego rodzaju gwiazdę rocka. „Tworzenie własnych memów”, powiedział mi Errichetti, „to trochę twojego własnego rodzaju lekarstwa”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook