FotoRTVTelefony

Jak pisać SMS-y z komputera za pomocą Wiadomości na Androida

Google ma możliwość wysyłania SMS-ów z internetu za pomocą Wiadomości na Androida. Ta funkcja zapewnia użytkownikom dużo większą elastyczność w wyborze sposobu i miejsca prowadzenia rozmów. Dopóki smartfon z Androidem jest włączony, możesz wysyłać SMS-y z komputera stacjonarnego lub nawet innych urządzeń mobilnych – w tym produktów iOS, takich jak iPad, jeśli po prostu otworzysz Safari. Oprócz tekstu możesz też wysyłać przez Internet emotikony, naklejki i obrazy.

Korzystanie z Wiadomości na Androida w internecie wymaga używania Wiadomości na Androida jako głównej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych na telefonie. Podoba mi się to dobrze, a Google wyraźnie planuje duże rzeczy na przyszłość, ale jeśli wolisz, powiedzmy, domyślną aplikację do obsługi wiadomości Samsunga lub coś innego, te dwa elementy nie działają razem.

Z tego powodu rozpoczęcie pracy i konfiguracja jest dość proste.

  1. Upewnij się, że w telefonie masz zainstalowaną najnowszą wersję Wiadomości na Androida
  2. Przejdź do messages.android.com na komputerze lub innym urządzeniu, z którego chcesz pisać SMS-y. Zobaczysz duży kod QR po prawej stronie tej strony.
  3. Otwórz Wiadomości na Androida na swoim smartfonie. Stuknij ikonę z trzema pionowymi kropkami u góry i po prawej stronie. W tym menu powinna pojawić się opcja „Wiadomości w przeglądarce”.
  4. Kliknij „Skaner kodów QR” i skieruj aparat telefonu na kod QR na drugim urządzeniu. W mniej niż sekundę telefon zawibruje i oba zostaną połączone. Powinieneś zauważyć, że twoje rozmowy pojawiają się w lewej kolumnie okna przeglądarki. Google twierdzi, że „wątki rozmów, kontakty i inne ustawienia będą szyfrowane i zapisywane w pamięci podręcznej przeglądarki”.
    Uwaga: nie oznacza to, że rzeczywiste rozmowy tekstowe są szyfrowane. Oni nie są.

I to wszystko. Aby mieć pewność, że nie musisz powtarzać procesu QR, możesz sparować komputer z telefonem, włączając opcję „Zapamiętaj ten komputer”. Prawdopodobnie pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz włączyć tę opcję przy pierwszym korzystaniu z internetowej wersji Wiadomości. Jeśli go przegapiłeś, po prostu przejdź do menu ustawień, do którego możesz uzyskać dostęp z internetowej wersji Wiadomości na Androida, klikając ikonę z trzema kropkami po prawej stronie „Wiadomości”. (Oczywiście nie należy tego włączać, jeśli używasz publicznego komputera, do którego inne osoby mają łatwy dostęp).

Które przeglądarki współpracują z Wiadomościami na Androida w internecie?

  • Chrom
  • Firefox
  • Microsoft Edge
  • Safari

Usuń dostęp komputera do swoich wiadomości

Jeśli chcesz cofnąć dostęp przeglądarki internetowej do swoich rozmów i wiadomości, możesz to szybko zrobić ze smartfona z systemem Android. Wróć do obszaru „Wiadomości w przeglądarce” w Wiadomościach na Androida i jednym kliknięciem możesz wylogować się z poszczególnych komputerów lub wszystkich.

Jest tryb ciemny!

Ciemne motywy mogą być przydatne, jeśli okaże się, że wszystkie odcienie bieli i jasnych szarości aplikacji mogą przeciążać Twoje oczy w nocy. Jeśli chcesz włączyć ciemny motyw Wiadomości na telefonie komórkowym, dotknij tej samej ikony z trzema pionowymi kropkami i wyszukaj „Wybierz motyw”. Możesz przejść z jasnym, ciemnym lub domyślnym systemem.

W aplikacji internetowej znajdziesz „Włącz ciemny motyw” w menu, które pojawi się po kliknięciu ikony z trzema kropkami po prawej stronie „Wiadomości.

Nie wyłączaj telefonu

Wiadomości na Androida w Internecie nie mogą działać niezależnie od smartfona. Jeśli więc wyczerpie się bateria lub telefon wyłączy się z jakiegoś powodu, nie będziesz mógł wysyłać żadnych SMS-ów z komputera.

Przeciągnij multimedia do rozmowy w Wiadomościach na Androida

Wysyłanie zdjęcia z Wiadomości na Androida w Internecie jest banalnie proste. Możesz użyć ikony załączników – po prawej stronie emotikonów i naklejek – lub po prostu przeciągnąć i upuścić multimedia w oknie konwersacji, aby wysłać MMS.

Aktualizacja 5 października, 17:05 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 19 czerwca 2018 roku i został zaktualizowany o drobne zmiany w menu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook