Różności i nowinki technologia

Jak pisać znaki specjalne na komputerach Mac

Oto sytuacja: piszesz raport do pracy i nagle musisz napisać frazę „Jones z domu Berkowitz”. Albo dodajesz frazę w języku hiszpańskim i musisz użyć słowa „años”. Jak dodajesz znaki specjalne do liter?

Znaki specjalne (znane również jako znaki diakrytyczne) mogą być bardziej powszechne w niektórych językach, ale istnieje wiele okoliczności, w których osoby anglojęzyczne mogą ich używać. Ale ponieważ są one tak rzadkie w języku angielskim, rodzimi użytkownicy języka angielskiego mogli nie nauczyć się dodawać tych znaków do dokumentów, e-maili lub innych pism na swoich komputerach Mac.

Oto jak:

Aby uzyskać dostęp do bardziej popularnych znaków diakrytycznych, wystarczy przytrzymać klawisz odpowiadający literze, której chcesz użyć, aż na ekranie pojawi się małe numerowane menu. Menu, które się pojawi, pokaże wszystkie znaki diakrytyczne dostępne dla tej litery; wystarczy wpisać prawidłową liczbę, a litera ze znakiem pojawi się na ekranie.

Jeśli przytrzymasz klawisz „e”, wszystkie dostępne znaki diakrytyczne pojawią się z cyframi.

Jeśli przytrzymasz klawisz „e”, wszystkie dostępne znaki diakrytyczne pojawią się z cyframi.

Użyj przeglądarki klawiatury

Istnieje wiele innych znaków specjalnych, których możesz chcieć użyć, do których możesz uzyskać dostęp, naciskając klawisz Option na klawiaturze komputera Mac, a następnie naciskając odpowiedni klawisz. Nie masz pewności, który klucz jest odpowiedni? Dostępna jest przeglądarka klawiatury, która pozwoli Ci zobaczyć wszystkie odmiany, których możesz użyć.

Znalezienie przeglądarki klawiatury jest proste – jeśli masz ikonę menu wprowadzania na pasku menu.

Ikona menu wprowadzania pojawi się w prawym górnym pasku menu.

Ikona menu wprowadzania pojawi się w prawym górnym pasku menu.

Nie widzisz tego? Oto jak umieścić go na pasku menu:

Przejdź do menu Apple> Preferencje systemowe> Klawiatura. Kliknij kartę Źródła wprowadzania i poszukaj pola wyboru oznaczonego „Pokaż menu wprowadzania na pasku menu”. Jeśli nie jest zaznaczone, sprawdź to.

Aby uzyskać ikonę menu wprowadzania, musisz ją włączyć w preferencjach klawiatury.

Aby uzyskać ikonę menu wprowadzania, musisz ją włączyć w preferencjach klawiatury.

Kliknij ikonę menu wprowadzania (która będzie teraz po prawej stronie paska menu). Wybierz „Pokaż przeglądarkę klawiatury”.

Na ekranie pojawi się grafika z klawiaturą. Jeśli naciśniesz klawisz Option na klawiaturze, przeglądarka klawiatury pokaże, jakie znaki specjalne są dostępne, jeśli naciśniesz te klawisze w połączeniu z klawiszem Option.

Przeglądarka klawiatury pokaże dostępne znaki specjalne ...

Przeglądarka klawiatury pokaże znaki specjalne …

... jeśli naciśniesz klawisz Opcje.

… jeśli naciśniesz klawisz Opcja.

Uwaga: niektóre klawisze zostaną zaznaczone na pomarańczowo. To są klawisze, o których wspominaliśmy wcześniej, te, które mają kilka znaków specjalnych i można je przytrzymać, aby zobaczyć różne znaki, których można z nimi używać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook