Nowości

Jak pobrać swoje Zdjęcia Google

Od 1 czerwca 2021 r. Wszystkie nowe obrazy i filmy zapisane w Zdjęciach Google będą wliczane do 15 GB bezpłatnego miejsca na dane. Jeśli nie zrobisz wielu zdjęć, może to nie stanowić większego problemu. A jeśli masz telefon Pixel, Twoje zdjęcia nadal nie będą się liczyć do całkowitej przestrzeni dyskowej. (Należy jednak pamiętać, że te zdjęcia będą „wysokiej jakości” skompresowanymi obrazami Google, a nie oryginałami). Jeśli jednak chcesz zrobić dużą liczbę zdjęć, przygotuj się na zapłacenie za miejsce w Google One.

Możesz zdecydować, że po prostu wzruszysz ramionami i wykupisz abonament: Google One nie jest wcale taki drogi i dość dobrze wypada w porównaniu z innymi usługami fotograficznymi. Ale jeśli zdecydujesz, że chcesz przenieść swoje zdjęcia do innej usługi – lub po prostu chcesz je zapisać na dysku komputera lub innej lokalnej pamięci – musisz najpierw wyeksportować je ze Zdjęć Google. Oto jak.

Google Takeout

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie można po prostu przejść do Zdjęć Google i pobrać swoich rzeczy. Musisz użyć narzędzia eksportowego Google.

  • Przejdź do Google Takeout. (Możesz otworzyć tę samą stronę, gdy jesteś w Zdjęciach Google, wybierając Ustawienia, przewijając w dół do „Eksportuj swoje dane” i klikając „Kopia zapasowa”).
  • Znajdziesz długą listę swoich aplikacji Google; wszystkie z nich zostaną wstępnie sprawdzone. Jeśli chcesz skorzystać z okazji i po prostu pobrać wszystkie swoje dane Google, po prostu zostaw je zaznaczone; w przeciwnym razie poszukaj linku „Odznacz wszystko” na początku pól wyboru i kliknij go.

Gdy jesteś w Google Takeout, przewiń w dół Zdjęcia Google i wybierz je.

Po przejściu do Google Takeout przewiń w dół do Zdjęć Google i wybierz ją.

  • Przewiń w dół do „Zdjęć Google”
  • Jeśli chcesz wiedzieć, w jakich formatach zostaną wyeksportowane Twoje dane, kliknij przycisk „Wiele formatów”. Zasadniczo Twoje zdjęcia zostaną wyeksportowane w formacie (PNG, JPG, WEBP), w którym zostały zaimportowane, filmy zostaną wyeksportowane w formacie MP4, a metadane zostaną wyeksportowane w formacie tekstowym JSON.
  • Możesz także nie eksportować wszystkich swoich albumów. Drugi przycisk w sekcji „Zdjęcia Google” prawdopodobnie będzie brzmiał „Zawiera wszystkie albumy ze zdjęciami”. Jeśli chcesz wyeksportować tylko niektóre albumy, kliknij to, a następnie odznacz wszystkie albumy, których nie chcesz eksportować
  • Przewiń w dół i kliknij „Następny krok”

Możesz wybrać, jak często i jak duży plik możesz wyeksportować.

Możesz wybrać, jak często i jak duży plik możesz wyeksportować.

  • Teraz możesz wybierać spośród wielu różnych opcji: Czy chcesz, aby Twoje dane zostały przesłane do Ciebie e-mailem jako załącznik, czy też przesłane na Dysk, OneNote, Dropbox lub Box; jak często chcesz eksportować swoje dane (raz lub co dwa miesiące przez rok); typ pliku, który zostanie pobrany (plik skompresowany ZIP lub TGZ); i jak duże mają być eksportowane pliki. Na przykład, jeśli eksportowany plik będzie większy niż 2 GB, możesz go podzielić na więcej niż jeden plik. Mam około 39 GB zdjęć, co dało 19 spakowanych plików. Możesz poprosić o pliki do 50 GB, ale Google twierdzi, że skompresowane pliki powyżej 2 GB zostaną dostarczone w formacie Zip64.
  • Kliknij „Utwórz eksport”

Google ostrzeże Cię, że pobranie linku do wyeksportowanych plików może chwilę potrwać.

Google ostrzeże Cię, że pobranie linku do wyeksportowanych plików może chwilę potrwać.

I to wszystko. Google ostrzeże Cię, że udostępnienie danych może zająć godziny, a nawet dni; Mam kilka tysięcy zdjęć, a link do mojego eksportu pojawił się w e-mailu po nieco ponad pół godzinie. Oczywiście, w zależności od połączenia internetowego, pobranie ich wszystkich może zająć znacznie więcej czasu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook