RTV

Jak podłączyć laptopa do zewnętrznego wyświetlacza

Nie ma znaczenia, jak duży jest ekran twojego laptopa – jeśli zamierzasz wykonywać poważną wielozadaniowość w pracy lub szkole, podłączenie monitora może być dużą pomocą. Każdy nowoczesny laptop powinien być w stanie podłączyć się do dowolnego monitora zewnętrznego, ale być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie wyjścia obsługuje twój laptop. Prawdopodobnie będzie to HDMI, mini-HDMI, port USB-C z obsługą Thunderbolt i / lub DisplayPort, DisplayPort lub Mini DisplayPort. Jeśli masz starszy komputer, może to być VGA lub DVI (te, które są zakryte dziurami). Jeśli nie masz pewności, jakie masz porty, szybkie wyszukiwanie w Google może Ci pomóc. Lista powinna znaleźć się na stronie producenta lub w recenzjach twojego modelu laptopa.

Oto kilka przykładów:

Asus ROG Zephyrus Duo 15 z lewej strony.

Po lewej stronie otworów wentylacyjnych znajduje się port USB-C obsługujący DisplayPort i Thunderbolt 3. Nie wszystkie porty USB-C obsługują DisplayPort i Thunderbolt 3, więc sprawdź to dokładnie na stronie producenta. Możesz także poszukać symboli obok portu.
: Monica Chin / The Verge

HP Pavilion x360

Drugi od prawej to port HDMI (jest oznaczony). Drugi od lewej to USB-C obsługujący DisplayPort.
: Cameron Faulkner / The Verge

Vaio SX14 Komputer z systemem Windows

To jest port VGA.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Dell G5 15 SE

Drugi od lewej to Mini DisplayPort. Trzeci od lewej to port HDMI. Najdalej wysunięty po prawej stronie port USB-C obsługuje DisplayPort, ale nie obsługuje Thunderbolt 3.
: Cameron Faulkner / The Verge

Następnie musisz dowiedzieć się, jakie wejścia obsługuje twój zewnętrzny wyświetlacz. Możesz znaleźć wiele różnych opcji, ale większość będzie miała HDMI lub DisplayPort. (Jeśli masz zarówno złącze HDMI, jak i DisplayPort, idealny wybór będzie zależał od określonych standardów obsługiwanych przez każdy port, rodzaju pracy, którą chcesz wykonać, oraz możliwości każdego urządzenia. Warto zapoznać się z wyjaśnieniem. PC Mag ma dogłębną.)

Stamtąd ostatnim krokiem jest połączenie dwóch urządzeń. Najłatwiej to zrobić, aby znaleźć przewód łączący oba standardy. Na przykład, jeśli twój laptop ma port USB-C obsługujący DisplayPort, a monitor ma DisplayPort, możesz podnieść kabel USB-C do DisplayPort. Jeśli zarówno twój laptop, jak i monitor obsługują HDMI, standardowy kabel HDMI będzie działał.

W niektórych sytuacjach łatwiejsze może być użycie klucza sprzętowego lub stacji dokującej. Na przykład, jeśli pracujesz z Thunderbolt 3 na laptopie i HDMI na monitorze, a masz już kabel HDMI, możesz podłączyć oba za pomocą klucza USB-C do HDMI, zamiast kupować zupełnie nowy przewód. Jeśli używasz Dell XPS 13 lub MacBook Pro, który ma tylko USB-C, możesz w końcu podłączyć laptopa do koncentratora USB-C, który obsługuje HDMI. W takim przypadku wystarczy włożyć złącze HDMI do stacji dokującej, aby podłączyć monitor HDMI.

Po skonfigurowaniu przewodu podłącz monitor i włącz go. Podłącz laptopa i monitor do odpowiednich końcówek przewodu i gotowe!

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook