Różności i nowinki technologia

Jak podnieść poziom swojego domowego studia nagrań

Zdobycie całego tego sprzętu nie sprawi, że dźwięk będzie lepszy, ale magicznie możliwy aby uzyskać lepszy dźwięk. Pomyśl o tym jak o różnicy między lustrzanką cyfrową a aparatem w telefonie. Procesory w telefonie wykonują wiele pracy, aby Twoje zdjęcia wyglądały przyzwoicie, ale lustrzanka cyfrowa przekazuje kontrolę nad przyciskami i pokrętłami, dzięki czemu możesz robić wyjątkowe zdjęcia.

Należy również zauważyć, że większość profesjonalnych urządzeń audio wytrzymuje długo, aw ciągu ostatnich kilku dekad nie było wielu poważnych zmian sejsmicznych w branży. Oznacza to, że zazwyczaj można znaleźć używane wersje większości narzędzi, które chcesz, w witrynach takich jak eBay, które nadal działają świetnie i są ze sobą kompatybilne. Poniżej podajemy typowe ceny detaliczne sprzętu, ale jeśli otrzymujesz szok z naklejkami, wyszukaj używane wersje. Mając to wszystko na uwadze, oto, co musisz wiedzieć o każdym ogniwie w łańcuchu audio.

Wybierz dobry mikrofon

Mikrofony to olbrzymia dziedzina, wyjaśniając, że każdy z nich może być własnym przewodnikiem. Ale jeśli to czytasz, prawdopodobnie i tak potrzebujesz tylko kilku podstawowych zaleceń. Ogólnie rzecz biorąc, każdy otrzymany mikrofon będzie korzystał ze złącza XLR. Nie martw się, sprzęt audio nie zmienił się zbytnio od dziesięcioleci, więc nie będziesz musiał kupować nowych kabli i sprzętu co kilka lat.

W przypadku podcastów lub przesyłania strumieniowego AT-2020 firmy Audio-Technica jest doskonałą opcją na początek. Ten mikrofon wykorzystuje kardioidalny wzorzec nagrywania, który zapewnia dużą elastyczność, jeśli podczas nagrywania lekko poruszysz głową. Mówisz do boku tego mikrofonu, a nie do góry, jak mogłoby się wydawać, więc możesz umieścić go pod lub obok głowy podczas przesyłania strumieniowego za pomocą prostego ramienia mikrofonu.

Jeśli nagrywasz z większej odległości, możesz chcieć mikrofonu typu shotgun, takiego jak Audio-Technica AT875R. Te mikrofony mają bardzo wąskie wzorce nagrywania, więc odbierają rzeczy bezpośrednio przed nimi znacznie lepiej niż te za nimi lub z boku. Niektórzy ankieterzy używają ich jako mikrofonów ręcznych na konwentach, gdzie jest bardzo głośno. Wskazując osobę bezpośrednio na rozmówcę, może skupić się tylko na jego głosie, jednocześnie wychwytując hałas z otoczenia.

Podczas wywiadów możesz również zobaczyć Shure SM58, klasyczny mikrofon ręczny. Ten mikrofon jest często widywany podczas występów na żywo lub wywiadów, a za 100 dolarów jest niezwykle przystępny cenowo. Jest również dostępny w znacznie droższej wersji bezprzewodowej, ale jeśli wolisz nie nosić grubych kabli podczas wywiadów, może to być droga do zrobienia.

Kup przedwzmacniacz … W końcu

: Amazon

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook