GryOprogramowanie

Jak ponownie zainstalować Forntite na iOS, nawet po usunięciu go przez Apple z App Store

Fortnite zniknął z App Store w zeszłym tygodniu w ramach wielkiego starcia prawnego i regulacyjnego dewelopera Epic Games z Apple, ale hit Battle Royale nie zniknął całkowicie.

Jeśli nigdy wcześniej nie pobrałeś gry, na razie nie masz szczęścia – i zalecamy unikanie jakichkolwiek aukcji eBay, które wydają się pojawiać na hawk iPhone’ach z zainstalowaną grą za nawet 10000 USD. Brzmi podejrzanie. Ci, którzy mają już pobraną grę, mogą oczywiście nadal w nią grać, a nawet instalować pliki aktualizacji, przynajmniej do premiery następnej dużej łatki, ponieważ Apple nie ma możliwości wymuszenia usunięcia oprogramowania z urządzenia.

Ale dla tych, którzy pobrali Fortnite przynajmniej raz w przeszłości, ale być może rozładowałeś ją lub usunąłeś ręcznie, nadal istnieje sposób na ponowne zainstalowanie gry na wybranym urządzeniu z systemem iOS. Oto jak:

  1. Przejdź do sekcji „Moje zakupy” w App Store, którą można znaleźć, klikając swój awatar (zazwyczaj dowolne Memoji lub zdjęcie wybrane jako obraz kontaktu Apple ID) w prawym górnym rogu dowolnego z głównych ekranów.
  2. Następnie kliknij „zakupione”, a następnie „Moje zakupy”, aby znaleźć katalog wszystkich aplikacji na iOS, które kiedykolwiek pobrałeś.
  3. Wyszukaj „Fortnite”.
  4. Aplikacja powinna się pojawić, a dotknięcie ikony chmury rozpocznie proces pobierania.

Zrzuty ekranu: Nick Statt / The Verge

Nadal będziesz musiał zainstalować kolekcję prawie 10 GB plików aplikacji, jako Fortnite istnieje na urządzeniach mobilnych jako rodzaj powłoki dla większej części plików gry, które należy pobrać z serwerów Epic. Ale przejście przez ten proces spowoduje powrót aplikacji na ekran główny i udostępnienie jej do gry po aktualizacji, przynajmniej na razie. Ta sztuczka działa nawet wtedy, gdy którykolwiek członek planu Apple Family Sharing kiedykolwiek pobrał Fortnite na iOS w przeszłości.

Nie do końca słuszne jest nazywanie tego luką, ponieważ takie zachowanie zawsze istniało w takiej czy innej formie w aplikacjach na iOS. Na przykład nadal możesz grać Flappy Bird przez lata po tym, jak jej twórca ściągnął grę z App Store, aż Apple odszedł od aplikacji 32-bitowych wraz z premierą iOS 11 w 2017 roku i gra przestała działać.

Jednak biorąc pod uwagę bezprecedensowe działania podjęte przez Apple w celu usunięcia Fortnite ze sklepu App Store, a następnie zagrozić firmie Epic zaprzestaniem jej włączenia do programu deweloperskiego, warto Fortnite z powrotem na swoje urządzenie z systemem iOS, jeśli chcesz nadążać za grą lub innymi kontrowersjami w świecie rzeczywistym, które ją otaczają. Nie wiadomo, jak długo to trwa Fortnite walka będzie trwać i czy Epic kiedykolwiek zdecyduje się podporządkować żądaniom Apple i usunąć własną metodę płatności w aplikacji. Od teraz możesz nadal skorzystać z oferty Epic w obniżonej cenie, płacąc mniej Fortnite v-dolców, jeśli zdecydujesz się obejść Apple i jego kontrowersyjną 30-procentową obniżkę.

Epic powiedział, że następny sezon gry, Rozdział 2, sezon 4, rozpocznie się 27 sierpnia, ale nie będzie dostępny w wersji gry na iOS z powodu trwającego sporu. To także dzień przed tym, jak Apple ogłosił, że zamknie konto programisty Epic i „odetnie Epic od narzędzi programistycznych dla systemów iOS i Mac”. Epic wystąpił z wnioskiem o wydanie wstępnego nakazu przeciwko Apple, aby temu zapobiec, ale czekamy na orzeczenie w tej sprawie.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook