Różności i nowinki technologia

Jak pozbyć się irytującej karty Meet w Gmailu na Androida i iOS

Nie mam nic przeciwko platformie wideokonferencyjnej Google Meet – korzystałem z niej nawet kilka razy z krewnymi – ale nie mogę się powstrzymać od irytacji, gdy ta funkcja jest na mnie naciskana przez inne aplikacje. W szczególności Gmail. Meet po raz pierwszy pojawiło się w stacjonarnej aplikacji Gmail zeszłej wiosny, ale nie zajmowało dużo miejsca i było dość łatwe do zignorowania (lub usunięcia z ekranu, jeśli chcesz).

Teraz jednak Meet trafia do mobilnej aplikacji Gmail za pośrednictwem dwóch kart, które ostatecznie pojawią się (jeśli jeszcze się nie pojawiły) u dołu ekranu: jedna z etykietą „Poczta”, a druga z etykietą „Spotkanie”. Problem polega nie tylko na tym, że jesteś zmuszony do korzystania z określonej aplikacji do wideokonferencji, podczas gdy wszystko, co chcesz zrobić, to sprawdzenie poczty e-mail, ale także zajmuje to miejsce, rozszerzając dolny margines aplikacji i dając około trzy mniej linie do pracy.

Gmail z nowymi kartami na dole ekranu.

Gmail z nowymi kartami na dole ekranu.

Gmail bez nowych zakładek na dole ekranu.

Gmail bez nowych zakładek na dole ekranu.

Jeśli planujesz regularnie korzystać z Meet, możesz nie mieć nic przeciwko. Ale jeśli tego nie zrobisz i chcesz pozbyć się nadmiarowych zakładek, oto jak to zrobić. Te instrukcje dotyczą aplikacji Gmail na Androida i iOS.

  • Wybierz trzywierszową ikonę „hamburgera” w lewym górnym rogu, przewiń w dół i kliknij „Ustawienia”.
  • Wybierz konto Gmail, które chcesz zmienić.
  • Przewiń w dół do kategorii „Meet” i odznacz „Pokaż kartę Meet dla rozmów wideo”.

Przejdź do ustawień Gmaila

Przejdź do ustawień Gmaila.

Odznacz „Pokazuj kartę Meet do rozmów wideo”

Odznacz „Pokazuj kartę Meet do rozmów wideo”.

I to wszystko! Zwolniłeś trochę miejsca w aplikacji Gmail i możesz teraz używać Zoom lub dowolnej preferowanej aplikacji do wideokonferencji bez ciągłego przypominania o Meet.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook