Różności i nowinki technologia

Jak prawidłowo dopasować kask rowerowy?

Wielu z nas na WIRED jeździć na rowerach w ramach codziennych dojazdów do pracy lub dla sportu. Podobnie jak wielu innych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Według organizacji non-profit People for Bikes, działającej na rzecz rowerzystów, około 50 milionów Amerykanów regularnie jeździ na rowerze w drodze do pracy, w celach fitness lub w czasie wolnym. Bikeshare również zyskuje na popularności. Według najnowszych danych Departamentu Transportu USA w 2019 roku Amerykanie odbyli 84 miliony wycieczek rowerowych.

Więc wszyscy dużo jeździmy na rowerach, co jest świetne! Ale od czasu do czasu zauważamy coś dziwnego: ktoś niewłaściwie nosi hełm. Strasznie źle.

Chociaż przypinanie wiadra na mózg nie jest pewną drogą do bezpieczeństwa — inteligentniejsze ulice i dedykowana infrastruktura rowerowa mają znacznie większy pozytywny wpływ na bezpieczeństwo roweru niż jakikolwiek sprzęt, którego używa rowerzysta — nie można zaprzeczyć, że w wypadkach, upadkach i kolizjach, noszenie kasku może zmniejszyć ryzyko poważnych obrażeń głowy. Więc jeśli zamierzasz wyruszyć w świat na dwóch kółkach, powinieneś nosić kask. Ale musisz również upewnić się, że jest odpowiednio dopasowany i że nosisz rzecz prawidłowo.

Sprawdź swoją głowę

Najpierw upewnij się, że kask nie jest odwrócony. Tak, wydaje się to głupie, ale widzieliśmy wielu ludzi na ulicy, którzy nosili kaski w niewłaściwy sposób. Oto jak odróżnić przód od tyłu. Trzymając go poziomo, z paskami skierowanymi w stronę ziemi, zauważysz, że hełm nie jest idealną miską. Rondo jest nieregularne. Poszukaj części hełmu, w której rondo wznosi się najwyżej. To jest przód kasku. Został zaprojektowany tak, aby przylegał do czoła tuż nad brwiami, więc przód często będzie częścią kasku, która zużywa najmniej materiału. Tył kasku będzie zwykle większy i opadnie niżej, dzięki czemu będzie mógł zakryć większość tylnej części czaszki.

Inne sposoby odróżnienia przodu od tyłu: Czy Twój kask ma osłonę przeciwsłoneczną? Jeśli tak, to z przodu. Ponadto większość kasków ma z tyłu plastikowy stabilizator, przez który przechodzi pasek, a także obrotowe pokrętło do regulacji dopasowania. Kaski z wyższej półki mogą nawet mieć migające czerwone światła z tyłu. Poszukaj tych funkcji. Ale nawet w tańszych kaskach kształt kasku sprawia, że ​​jest to oczywiste.

Zmierzyć

Jeśli twój kask jest za mały lub za duży, nie zapewni ci odpowiedniej ochrony, gdy twoja noggin wita się z chodnikiem. Jeśli kupujesz nowy kask i nie możesz go osobiście przymierzyć, zmierz obwód głowy, a następnie połącz ten pomiar z tabelą rozmiarów na stronie internetowej firmy, aby określić, jaki rozmiar kupić. Jeśli nie masz elastycznej taśmy mierniczej, użyj sznurka lub szmatki, a następnie zmierz odległość względem linijki lub sztywnej taśmy mierniczej.

Kolejna rzecz, którą chcesz sprawdzić: czy kask jest zatwierdzony przez amerykańską Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Jeśli tak, gdzieś w środku będzie naklejka CPSC. Oznacza to, że kask spełnia aktualne normy prawne.

Nabrać formy

Ta osoba nosi swój kask poprawnie, chociaż pasek pod brodą mógłby być trochę mocniej zaciśnięty. W idealnym przypadku odstęp między paskiem a skórą nie powinien przekraczać szerokości palca.

: Getty Images

Teraz, gdy masz już odpowiedni rozmiar kasku i wiesz, że nosisz go we właściwy sposób, wybierzmy odpowiednie dopasowanie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook