Gry

Jak przejść przez przepełnioną bibliotekę gier

Cyfrowe sklepy, takie jak Steam zmienił gry w uciążliwy obowiązek. Przez lata kupowałem więcej gier, niż mogłem zagrać, co zasadniczo się zmienia w jaki sposób Ja gram. Zamiast naprawdę cieszyć się grą przede mną, przedostałem się do końca tak szybko, jak tylko mogłem, aby odhaczyć inną grę z mojej listy i przejść do następnej.

Porozmawiaj o wysysaniu przyjemności z grania.

Trochę to trwało, ale w końcu wyrwałem się z tej mentalności. Ponowna ocena moich zaległości, skupienie uwagi i przyznanie, że niektóre tytuły przyciągną moją uwagę bardziej niż inne, wymagały świadomego wysiłku. Jeśli w Twojej bibliotece kpisz sobie z nierozegranych gier, oto jak sprawić, by wszystko było łatwiejsze w zarządzaniu – i znowu zabawne.

Bezlitośnie oznaczaj i ukrywaj gry

Zrzut ekranu autorstwa Whitsona Gordona

Po pierwsze: niech ta lista będzie mniej groźna. Mając mnóstwo różnych sklepów z grami, polecam skonsolidowanie biblioteki za pomocą narzędzia takiego jak GOG Galaxy. Będzie pobierać wszystkie twoje gry z kont Steam, Origin, Epic, Uplay, a nawet Xbox i PlayStation, dzięki czemu możesz zobaczyć każdą posiadaną grę, na każdą platformę, w jednym miejscu. Istnieją nawet integracje innych firm dla niezależnych sklepów, takich jak Itch.io, i możesz dodawać gry, które posiadasz na dysku, jeśli nadal jeździsz fizycznym pociągiem multimedialnym.

Gdy masz przed sobą całą bibliotekę, czas zacząć dzielić rzeczy na kategorie. Lubię korzystać z systemu tagowania GOG, chociaż możesz również użyć funkcji Kolekcje Steam, aby zrobić coś podobnego: po prostu kliknij grę prawym przyciskiem myszy, kliknij Przypisz tagi (w GOG Galaxy) lub Dodaj do (w Steam) i stwórz sobie nowy tag lub kolekcja.

Mam cztery: Obecnie odtwarzane, Nie odtwarzane, Odtwarzane i VR. Obecnie gra obejmuje wszystko, w co gram teraz, gram od czasu do czasu lub chcę zagrać wkrótce, ale możesz zmienić to na swój własny styl gry. Na przykład możesz mieć oddzielne kategorie dla trwających gier wieloosobowych, gier, w które chcesz zagrać jako następne, lub gier, w które w ogóle nie planujesz grać. (Po prostu trzymam je jako nieskategoryzowane, chociaż możesz też kliknąć je prawym przyciskiem myszy, aby całkowicie ukryć je w swojej bibliotece, aby nie były widoczne).

Kiedy skończysz, możesz kliknąć ikonę ustawień na pasku narzędzi GOG – lub listę rozwijaną u góry paska bocznego Steam – i pogrupować swoją bibliotekę według tagów. Twój znacznik Aktualnie odtwarzany pojawi się na górze listy, a wszystko inne zostanie przeniesione do kategorii drugorzędnych poniżej.

Przestań kupować gry: będą tylko tańsze

Zrzut ekranu autorstwa Whitsona Gordona

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook