NowościOprogramowanieRTVTelefony

Jak przetestować wczesne wersje beta systemów iOS, Android, macOS, Windows, Chrome i nie tylko

Twórcy oprogramowania mają stają się coraz bardziej otwarci na ideę publicznych wersji beta: próbne wersje nowych aplikacji i systemów operacyjnych, w które może się zaangażować każdy, kto chce. Kod są testowani bezpłatnie, a my możemy z wyprzedzeniem wypróbować nowe funkcje.

Rozpoczęcie korzystania z tych wersji beta jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, i są one dostępne na prawie każdej platformie, jak wyjaśnimy poniżej. Nic Cię to nie kosztuje, a wersję beta możesz opuścić, kiedy tylko zechcesz.

Pamiętaj jednak, że wersje beta to niedokończone oprogramowanie – wykonujesz ten krok na własne ryzyko. Nie zalecamy uruchamiania kodu beta na urządzeniach, które są dla Ciebie krytycznie ważne, ponieważ mogą pojawić się błędy, awarie i niezgodności.

Jest mało prawdopodobne (ale nie niemożliwe), że wersja beta całkowicie zepsuje Twój telefon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny – większość wersji beta jest dość stabilna i bliska ukończenia. Jednak aplikacja, na której codziennie polegasz, może przestać działać lub niektóre dane mogą zniknąć.

iOS i iPadOS Beta

Możesz pobrać i zainstalować profil beta bezpośrednio ze swojego iPhone’a.

Apple za pośrednictwem Davida Nielda

Jeśli chcesz uruchomić oprogramowanie beta na swoim iPhonie, musisz udać się na stronę programu Apple Beta Software w Internecie. Podążaj za Zapisz się łącze, wprowadź swoje poświadczenia Apple ID, a następnie otwórz plik iOS tab – zobaczysz aktualną wersję beta systemu iOS, która jest w tej chwili testowana.

Podążaj za Zarejestruj swoje urządzenie iOS łącze, a następnie zwróć uwagę na wskazówki na kolejnej stronie dotyczące tworzenia kopii zapasowej urządzenia. Po wykonaniu tej czynności musisz otworzyć stronę https://beta.apple.com/profile na swoim rzeczywistym iPhonie, zalogować się, a następnie pobrać plik profilu, który został Ci przedstawiony.

Uruchom ponownie telefon, a następnie otwórz aplikację Ustawienia i kliknij Generał następnie Aktualizacja oprogramowania, gdzie powinny pojawić się szczegóły najnowszej aktualizacji beta. Wybierz, aby pobrać i zainstalować aktualizację, a po ponownym uruchomieniu telefonu będzie działać wersja beta, a nie standardowa wersja iOS.

Dokładnie tak samo jest, jeśli używasz iPada, z wyjątkiem tego, że oczywiście postępujesz zgodnie z iPadOS i Zarejestruj swojego iPada w stosownych przypadkach linki zamiast linków związanych z iOS i iPhone’ami. Na iPhone’ach i iPadach będziesz nadal otrzymywać aktualizacje oprogramowania w wersji beta, dopóki nie zamkniesz programu w wersji beta, co można zrobić, przechodząc do Generał i Profile w Ustawieniach, dotykając profilu beta i wybierając Usunąć.

Android Beta

Po zakończeniu programu beta na Androida zostaniesz przeniesiony do gotowego oprogramowania.

Google przez Davida Nielda

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook