GryMedia

Jak rozpoznać trendy TikTok

Zacząłeś więc publikować filmy na Tiktok, a teraz jesteś gotowy, aby poprawić swoją grę. Jednym z najłatwiejszych sposobów na uatrakcyjnienie filmów i potencjalne uzyskanie większej liczby wyświetleń jest przeskakiwanie na trendy.

Sposób, w jaki zaprojektowano algorytm TikTok, nagradza filmy, które używają określonych popularnych dźwięków, efektów lub hashtagów. Te filmy mają większe szanse na wyświetlenie, ponieważ są przekazywane innym osobom, które również lubią ten trend, i łatwiej je znaleźć podczas przeglądania na karcie Odkryj. Oto, jak ulepszyć swoją strategię TikTok, wykorzystując trendy na swoją korzyść.

Zidentyfikuj trendy

Trendy mogą pochodzić z różnych funkcji aplikacji: dźwięków, tańców, przejść lub hashtagów. Jednym z najłatwiejszych sposobów identyfikowania trendów jest przeglądanie za pomocą karty Odkryj, która zawiera różne popularne dźwięki lub tematy.

W rzeczywistości istnieje hashtag, który możesz śledzić, który wykonuje pracę za Ciebie. #trendalert to popularny hashtag, którego niektórzy TikTokerzy używają do identyfikowania popularnych funkcji, które inni mogą śledzić. Podejmują się przeszukiwania TikTok i identyfikowania tego, co zyskuje na popularności, zwykle obserwując stosunek dźwięków do filmów wykonanych przy użyciu tych dźwięków i szukając szybkiego wzrostu. Atrakcyjność podążania za tym hashtagiem polega na tym, że wszystko, co musisz zrobić, to wskoczyć na dowolny trend, który zidentyfikowali.

Karta Discover TikTok jest przydatna dla funkcji trendów.

#trendalert to popularny tag dla TikTokerów, który identyfikuje dla Ciebie trendy.

Trendy mogą się również różnić w zależności od niszy algorytmu, w której jesteś uwięziony. Na przykład to, co zyskuje popularność w Tech TikTok, może nie być trendem w Fashion TikTok. Jest to jednak całkowicie w porządku, ponieważ pomaga to umieścić Twoje filmy na stronach Dla Ciebie osób, które docenią ten trend. Jeśli jesteś w niszy lub chcesz być, znalezienie popularnych funkcji wymaga po prostu zwrócenia uwagi na swoją stronę Dla Ciebie. Jeśli zauważysz, że dźwięk pojawia się co kilka filmów, prawdopodobnie zyskuje na sile. To samo dotyczy hashtagów, tańców czy niektórych przejść.

Użyj funkcji zyskującej popularność

Może to dotyczyć wszystkiego, co jest modne, ale na potrzeby tego artykułu skupię się na dźwiękach. Jeśli znalazłeś popularny utwór lub inny dźwięk, dodaj go do ulubionych, aby później mieć do niego łatwy dostęp. I nie martw się, że to powtórzysz — często zdarza się, że twórca używa dźwięku wiele razy. Po zidentyfikowaniu dźwięku nagraj film, używając tego, co pasuje do tego trendu. Często jest to skecz taneczny lub zsynchronizowany z ustami. Kiedy skończysz nagrywać wideo, dodaj swój podpis, uderz w kilka odpowiednich hashtagów i prześlij!

Kluczem do skutecznego wykorzystania popularnego dźwięku w celu uzyskania większej liczby wyświetleń jest jednak upewnienie się, że dźwięk jest nadal popularny. Algorytm TikTok został zaprojektowany tak, aby dostosować twoją stronę Dla Ciebie tak, aby pokazywał rzeczy, które lubisz — nie zwraca tak dużej uwagi na gdy film został opublikowany tak często, jak zawiera treść w ciągu ten film. Oznacza to, że być może śledziłeś dźwięk sprzed kilku tygodni, który nie jest już popularny.

Popularne dźwięki są łatwe i przyjemne w użyciu.

Data nad podpisem może pomóc w ustaleniu, czy dźwięk może być stary.

Najlepszym sposobem na zapewnienie aktualności dźwięku jest przejście do strony dźwięku i obejrzenie najnowszych filmów, które go wykorzystują. Najlepiej byłoby, gdyby zostały opublikowane dopiero dzień lub dwa temu. Jeśli większość filmów ma więcej niż kilka dni lub tygodni, można bezpiecznie założyć, że minęło już okno na wysoką oglądalność filmu z tym dźwiękiem.

Nie pozwól, by cię to powstrzymywało! TikTok polega na dobrej zabawie, więc i tak opublikuj swój film!

Trendy to świetny sposób na zwiększenie liczby obserwowanych i oglądalności, jeśli to Cię interesuje – pamiętaj jednak, że często się zmieniają i trudno za nimi nadążyć. U podstaw TikTok jest platforma mediów społecznościowych, a to, co sprawia, że ​​media społecznościowe są tak zabawne, to uczestnictwo w sposób, który jest dla Ciebie zabawny! Zwalczanie trendów i tworzenie treści, które chcesz, może być tak samo satysfakcjonujące, jak nauka najnowszego tańca.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook