Różności i nowinki technologia

Jak rysik Samsung S Pen współpracuje z nowym Galaxy S21 Ultra

Nowy Galaxy S21 Ultra firmy Samsung obsługuje rysik S Pen firmy. Obsługa tego akcesorium jest od lat podstawą smartfonów Samsung Galaxy Note, ale po raz pierwszy jest obsługiwana w serii Galaxy S firmy. Rysik będzie dostępny jako opcjonalne akcesorium za 39,99 USD, a Samsung twierdzi, że S21 Ultra będzie również współpracował z S Penami z innych urządzeń Galaxy Note lub Galaxy Tab.

Jeśli chodzi o to, co możesz zrobić za pomocą rysika na S21 Ultra, Samsung przedstawił szereg znanych przypadków użycia. Obejmują one rysowanie, robienie notatek, edycję zdjęć i podpisywanie dokumentów. Fizycznie nowy rysik jest nieco większy niż poprzednie Galaxy Note S Pen, ale zachowuje boczny przycisk.

Nieużywany rysik można przechowywać w etui S21 Ultra.
: Chaim Gartenberg / The Verge

W przeciwieństwie do telefonów Galaxy Note, Galaxy S21 Ultra nie ma wbudowanego gniazda do przechowywania rysika. Zamiast tego Samsung sprzedaje etui z gniazdami na rysik S Pen, które kosztują 69,99 USD w pakiecie z rysikiem. Konieczność używania etui do przenoszenia akcesorium nie brzmi tak wygodnie, jak możliwość bezpośredniego włożenia go do telefonu, ale jest to kompromis, biorąc pod uwagę, że będzie wielu właścicieli Galaxy S21 Ultra, którzy nie będą zawracać sobie głowy opcjonalnym akcesorium .

W nowej linii obsługa rysika jest dostępna wyłącznie w Galaxy S21 Ultra. Nie będzie można używać rysika S Pen z Galaxy S21 ani S21 Plus.

Plotki o obsłudze rysika Galaxy S21 Ultra krążą od zeszłego roku, a funkcja ta została zasadniczo potwierdzona w zgłoszeniu FCC pod koniec grudnia. Teraz, gdy seria Galaxy S dziedziczy jedną z największych funkcji serii Note, krążą plotki, że ta druga może zostać przerwana. Jednak podobno zostało to zakwestionowane przez jednego z urzędników Samsunga.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook