Gry

Jak skonfigurować sieć Wi-Fi 4G LTE jako alternatywę dla łącza szerokopasmowego

Dla wielu dla nas, zwłaszcza na obszarach wiejskich, prędkości łącza szerokopasmowego za pośrednictwem kabla lub DSL (lub nie daj Boże, satelity) nie są tak niezawodne ani tak szybkie, jak byśmy chcieli – jeśli w ogóle są dostępne. Ale wzrost prędkości i przepustowości sieci 4G LTE (a teraz 5G) otworzył kolejną opcję.

Tradycyjne przeszkody, które sprawiły, że nie było to idealne rozwiązanie – limity danych, wydatki, przepustowość, zasięg, kompatybilny sprzęt – powoli stają się mniejszym problemem wraz z rozwojem technologii, a teraz jest bardzo możliwe całkowite przejście ze standardowego łącza szerokopasmowego na szerokopasmowy 4G LTE —Z kilkoma zastrzeżeniami i warunkami.

Jak działa Internet 4G LTE

Routery, takie jak Netgear Orbi, mogą wprowadzić 4G LTE do Twojego domu.

: Netgear

Idea 4G LTE w domu jest dość prosta: zapewnij dostęp do Internetu w swoim domu w taki sam sposób, w jaki Twój telefon łączy się z Internetem, gdy znajduje się z dala od Wi-Fi. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś podłączyć laptopa do hot spot działającego z telefonu, wiesz, o co chodzi, wraz ze wszystkimi potencjalnymi zaletami (bezprzewodowy dostęp do Internetu w dowolnym miejscu) i wady (zakłócenia i problemy z przepustowością).

Korzystanie z domowej usługi internetowej 4G LTE to jednak nie to samo, co korzystanie z hotspotu. Zamiast przesyłać wszystko przez telefon, konfigurujesz router, aby rozmawiał bezpośrednio z siecią 4G LTE, a następnie ten router konwertuje sygnał na konwencjonalne Wi-Fi, które wszyscy znamy i kochamy. Nie potrzebujesz kart SIM do każdego podłączanego gadżetu, ponieważ normalnie widzą one Twoją domową sieć Wi-Fi.

Wyjaśnimy niektóre z prędkości, które możesz uzyskać w wyborze pakietów, które opisaliśmy poniżej, ale teoretyczna maksymalna prędkość transferu wynosi około 1 Gb / s dla 4G LTE (i 10 razy więcej niż dla 5G). W rzeczywistości i poza laboratorium tego nie zobaczysz, ale jeśli jesteś w odpowiednim miejscu, aby uzyskać dobry sygnał, połączenie 4G LTE może sprawić, że istniejące domowe łącze szerokopasmowe będzie wydawać się powolne w porównaniu.

Opóźnienie – szybkość, z jaką dane wejściowe docierają do sieci i ponownie pingują – może stanowić problem w niektórych zastosowaniach, takich jak gry, ale podobnie jak większość innych technologii, 4G LTE z czasem staje się coraz lepsze. Z biegiem lat staje się również tańszy, docierając do większej liczby obszarów z większą prędkością i staje się bardziej opłacalny dla większej liczby ludzi. Inne ograniczenia, takie jak limity danych, również zaczynają znikać w niektórych przypadkach, chociaż nadal warto o nich pamiętać podczas porównywania usług. Tradycyjnie ograniczenia w korzystaniu z danych były jednym z głównych powodów, dla których nie należy przestawiać się na 4G LTE w celu uzyskania łączności domowej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook