Różności i nowinki technologia

Jak śledzić dużą utkniętą łódź

W Kanale Sueskim utknął gigantyczny statek towarowy. Jestem pewien, że słyszałeś, ale na wypadek, gdybyś nie, witaj na pierwszym dużym spektaklu, jaki Internet zbiorowo ogarnął do tego stopnia, odkąd te lamy krążyły po mieście w Arizonie w … 2015 roku? Naprawdę? Wątek.

W każdym razie cały internet uwielbia utkniętą łódź, zwłaszcza że wydaje się, że wyznaczył bardzo falliczny kurs do kanału, zanim dryfował na obecną pozycję. Jasne, powoduje to wąskie gardła setek innych statków i na pewno nieuchronnie spowoduje to ból głowy w już napiętym globalnym łańcuchu dostaw. Tak, ceny ropy wzrosły iw rezultacie może dojść do kolejnego przecieku papieru toaletowego, ale na razie miejmy tylko ten moment, dobrze?

Utknięta łódź memy obfitować, ale jeśli chcesz mieć na oku MV Ever Given na plaży, masz kilka opcji. Niesamowite, że nie ma transmisji na żywo (ani nawet starej szkoły internetowej), więc będziesz musiał wykazać się trochę kreatywnością.

Do tej pory moim celem było MyShipTracking, która jest w zasadzie wersją FlightRadar24 dla łodzi. Otrzymujesz odgórną interaktywną mapę do zabawy, która jest aktualizowana niemal w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz oglądać wszystkie małe holowniki i łodzie pomocnicze bezradnie krążące wokół MV Ever Given lub sprawdzić wszystkie inne statki, które utknęły w oczekiwaniu ( lub zobacz, jak w końcu decydują się zwolnić za kaucją i odejść zamiast tego wokół Afryki). Ma również najłatwiejszy dostęp, jaki znalazłem, aby podświetlić poprzedni ślad statku, dzięki czemu możesz szybko przeszukać różne ścieżki, którymi pokonywały różne łodzie, aby dostać się do tego nowego ślepego zaułka.

Masz to, mały kolego.
: Urząd Kanału Sueskiego

VesselFinder to kolejna dobra opcja o podobnych możliwościach. VesselFinder wykorzystuje również swój moment, tworząc treści z zablokowanej łodzi na YouTube, gdzie ożywił umiejętności rysowania kutasów statku towarowego, a także jego niefortunną podróż przez kanał.

Władze Kanału Sueskiego przesłały kilka niesamowicie dramatycznych filmów z dużej łodzi i pochwalam ich wysiłki, aby stworzyć więcej.

Są też firmy satelitarne, które często wykorzystują takie okazje, aby pokazać, do czego zdolna jest ich technologia Niesamowite obrazy radarowe Capella Space przedstawiające utkniętą łódź lub Airbus Space niesamowite ujęcia w wysokiej rozdzielczości.

Więc zapnijcie pasy, ludzie. Wysiłek, aby wypuścić dużą łódź i ponownie ją uruchomić, mógł zająć kilka dni, a może nawet tygodni. Ciesz się memami, dopóki trwają.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook