GryRTV

Jak sparować kontroler PS5 lub Xbox z komputerem PC, laptopem, telefonem lub tabletem

Kiedy kupujesz nowa konsola PlayStation 5 lub Xbox Series X / Series S, otrzymujesz wraz z nią doskonały kontroler do gier. Zostały zaprojektowane tak, aby doskonale uzupełniały swoje konsole, ale zarówno kontroler PS5 DualSense, jak i kontroler bezprzewodowy Xbox mogą mieć życie poza nimi.

Jeśli chcesz, aby kontroler grał w gry na komputerze stacjonarnym lub laptopie lub masz dość sterowania ekranem dotykowym na telefonie lub tablecie, spróbuj użyć najlepszego kontrolera, który już masz. Zanim przejdziemy do instrukcji, jak sparować te kontrolery z innymi urządzeniami, pamiętaj, że niektóre funkcje kontrolera, takie jak napięcie wyzwalaczy i wibracje, mogą nie działać poprawnie. Będziesz także musiał skonfigurować kontrolery, które nie będą działać w każdej grze.

Oferta specjalna dla czytników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja WIRED za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do WIRED.com i naszego magazynu drukowanego (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować naszą codzienną pracę.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Jak sparować kontroler PS5 z systemem Windows 10

Microsoft za pośrednictwem Simon Hill

Najłatwiejszym sposobem użycia kontrolera PS5 DualSense na komputerze stacjonarnym lub laptopie z systemem Windows 10 jest podłączenie go za pomocą kabla. Wszystko, czego potrzebujesz, to zapasowy port USB-A w komputerze i możesz użyć kabla USB-C do USB-A dostarczonego z PS5.

Ale prawdopodobnie preferowane jest połączenie bezprzewodowe i możesz użyć Bluetooth, aby je ustanowić, pod warunkiem, że komputer ma odbiornik Bluetooth (kliknij ikonę dymka w prawym dolnym rogu paska zadań, aby otworzyć Centrum akcji systemu Windows i poszukać Bluetooth) . Jeśli twój komputer nie ma Bluetooth, możesz odebrać klucz sprzętowy Bluetooth, taki jak ten adapter Bluetooth USB TP-Link za około 10 USD.

Oto jak podłączyć kontroler PS5:

  1. Uruchom na komputerze z systemem Windows 10 i wpisz „Bluetooth” w polu wyszukiwania systemu Windows w lewym dolnym rogu paska zadań.
  2. Wybierz Ustawienia Bluetooth i innych urządzeń, upewnij się, że włączony jest Bluetooth Na. Kliknij Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie, następnie kliknij Bluetooth.
  3. Podnieś kontroler i jednocześnie przytrzymaj przycisk Utwórz w lewym górnym rogu oraz środkowy przycisk z logo PlayStation przez około trzy sekundy.
  4. Pasek świetlny na kontrolerze powinien zacząć szybko migać, co oznacza, że ​​jest w trybie parowania.
  5. Na komputerze powinieneś zobaczyć Kontroler bezprzewodowy pojawi się w Dodaj urządzenie listę i możesz kliknąć, aby sparować.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook