Różności i nowinki technologia

Jak sprawdzić, czy otrzymujesz trzecią płatność stymulacyjną

Zawsze miło jest przewidzieć przypływ gotówki, zwłaszcza jeśli ostatnio było trochę ciężko. Ustawa o amerykańskim planie ratunkowym z 2021 r., Która została podpisana 11 marca 2021 r., Obejmuje płatności za skutki gospodarcze w wysokości 1400 USD lub mniej, w zależności od zgłoszonego dochodu. W rzeczywistości od środy, 17 marca, być może już otrzymałeś swój; to wtedy pierwsze płatności zaczęły trafiać na konta bankowe.

Jeśli więc korzystałeś z bezpośredniego depozytu, aby zapłacić podatki federalne (lub otrzymać zwrot podatku), sprawdź swoje konto bankowe. Jeśli nie korzystasz z przelewu bezpośredniego i kwalifikujesz się do otrzymania płatności, powinieneś otrzymać pocztą czek lub przedpłaconą kartę Economic Impact Payment (EIP).

Nie widziałeś jeszcze niczego i chcesz sprawdzić swój status?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, gdzie jest Twoja płatność (i czy nadchodzi), jest skorzystanie z narzędzia „Pobierz moją płatność” IRS, które poinformuje Cię, czy kwalifikujesz się, a jeśli tak, kiedy zobaczysz płatność.

Jeśli korzystasz z narzędzia i otrzymujesz komunikat „Status płatności niedostępny”, to według IRS oznacza to „albo jeszcze nie przetworzyliśmy Twojej płatności, nie mamy wystarczających informacji, aby dokonać płatności” lub nie kwalifikuje się do płatności ”.

Narzędzie IRS „Get My Payment” może pomóc Ci dowiedzieć się, gdzie jest Twoja płatność stymulacyjna.

Narzędzie IRS „Get My Payment” może pomóc Ci dowiedzieć się, gdzie jest Twoja płatność stymulacyjna.

Skąd wiesz, czy się kwalifikujesz?

To skomplikowane. To, czy otrzymasz płatność, może zależeć od tego, jaki był Twój skorygowany dochód brutto (AGI), w oparciu o Twoje podatki w 2020 r. (Jeśli już złożyłeś) lub podatki w 2019 r. (Jeśli tego nie zrobiłeś). AGI to w zasadzie kwota zarobiona w tym roku pomniejszona o składki na konto emerytalne i zazwyczaj można ją znaleźć w wierszu 8b formularza podatkowego 1040.

Jeśli jesteś osobą fizyczną, a Twój AGI był poniżej 75 000 $, kwalifikujesz się. Jeśli Twój AGI wynosił co najmniej 75 000 USD, ale poniżej 80 000 USD, otrzymasz część z 1400 USD. Ale jeśli Twój AGI wynosił 80 000 USD lub więcej, nie masz szczęścia.

Oczywiście zmienia się to, jeśli jesteś głową gospodarstwa domowego (w takim przypadku otrzymasz 1400 USD, jeśli zarabiasz poniżej 112 500 USD i nic, jeśli zarabiasz 120 000 USD lub więcej) lub małżeństwem, które składa wspólne dokumenty (w takim przypadku zdobądź 1400 $, jeśli AGI jest poniżej 150 000 $ i nic, jeśli wynosi co najmniej 160 000 $).

W Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, z których dowiesz się, ile możesz się spodziewać.

Mówiąc o kalkulatorach, brany jest pod uwagę nie tylko współczynnik AGI. Są też inne względy. Pomiędzy nimi:

  • Osoby niebędące obywatelami nie otrzymują zapłaty
  • Jeśli nie składasz podatków, wszystko powinno być w porządku – chyba że nie złożyłeś również w zeszłym roku i nie dostałeś czeku, w takim przypadku dobrym pomysłem może być złożenie
  • Osoby dorosłe pozostające na utrzymaniu gospodarstwa domowego (np. Studenci lub rodzice w podeszłym wieku) również kwalifikują się do otrzymywania płatności

IRS ma często zadawane pytania, które powinny odpowiedzieć na większość (jeśli nie na wszystkie) z Twoich pytań.

A co, jeśli nigdy nie otrzymałeś pierwszej lub drugiej płatności stymulacyjnej?

Jeśli kwalifikowałeś się do jednej lub obu pierwszych dwóch płatności stymulacyjnych, ale nigdy ich nie otrzymałeś, jest już za późno, aby faktycznie otrzymać zapłatę. Będziesz musiał złożyć wniosek o zwrot zwrotu rabatu na podatki w 2020 r. To nie jest tak dobre, jak uzyskanie bezpośredniej płatności, ale przynajmniej odzyskasz część tego, co zapłaciłbyś w postaci podatków.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook