Różności i nowinki technologia

Jak sprawdzić, ile zostało Ci wolnego miejsca w Google

Wygląda na to, że dni darmowych aplikacji powoli się zatrzymują. Niedawno menedżer haseł LastPass ogłosił, że drastycznie ogranicza użyteczność swojej bezpłatnej aplikacji, a teraz Google wysłał e-maile potwierdzające, że kończy swoją bezpłatną nieograniczoną politykę przechowywania zdjęć:

Od 1 czerwca 2021 r. Kopie zapasowe wszystkich nowych zdjęć i filmów będą tworzone w wysokiej jakości i ekspresowej jakości* będzie wliczać się do bezpłatnego 15 GB miejsca na koncie Google lub dowolnej zakupionej dodatkowej przestrzeni dyskowej, tak samo jak inne usługi Google, takie jak Dysk Google i Gmail.

Chociaż nie jest to niespodzianką – Google ogłosił swoją nową politykę w listopadzie 2020 roku – wciąż przygnębiające jest przypomnienie o nadchodzącym kryzysie pamięci. Oczywiście do 1 czerwca nadal możesz dodawać tyle zdjęć „wysokiej jakości”, ile chcesz, więc jeśli planujesz załadować dużo starych zdjęć, to jest czas, aby to zrobić. W międzyczasie możesz jednak dowiedzieć się, ile miejsca już używasz, aby dowiedzieć się, czy musisz dokonać aktualizacji. Nie jest to trudne i można to zrobić na kilka sposobów:

  • Przejdź do tej strony, a zobaczysz zestawienie ilości używanego miejsca i podziału między Dysk Google, Gmaila, Zdjęcia Google i kopię zapasową urządzenia. (Uwaga: wygląd strony może się różnić w zależności od typu posiadanego konta Google).

https://www.theverge.com/2019/3/19/18271015/google-drive-photos-storage-space-how-to-get-more

Google poinformuje Cię, ile pozostało Ci miejsca i przez co jest używane.

  • Możesz również sprawdzić, ile pozostało Ci miejsca, przechodząc na stronę Dysku Google i przeglądając statystyki dotyczące miejsca na dysku u dołu lewej kolumny
  • Firma Google utworzyła również stronę, która szacuje, na podstawie bieżącego wykorzystania, ile czasu minie, zanim konieczne będzie zwiększenie przestrzeni dyskowej. Znajdziesz go tutaj.

Po upływie terminu 1 czerwca Google informuje, że wyśle ​​przypomnienia, gdy zbliżasz się do limitu. Zamierza również zapewnić narzędzie, które zidentyfikuje to, co nazywa „ciemną, rozmytą i niechcianą treścią”.

Teraz, gdy wiesz, ile zostało Ci miejsca, możesz spróbować dowiedzieć się, co chcesz zrobić dalej. Jeśli zbliżasz się do swojego limitu, czy chcesz zapłacić Google za więcej miejsca? (Ceny zaczynają się od 1,99 USD miesięcznie za 100 GB). Znaleźć inną usługę do przechowywania zdjęć? To zależy od Ciebie.

Jedna rada: zanim zrobisz cokolwiek innego, spróbuj pozbyć się starych, niechcianych lub zduplikowanych plików, które wiszą w Twojej przestrzeni dyskowej Google. Zdziwiłbyś się, ile miejsca możesz zaoszczędzić.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook