Różności i nowinki technologia

Jak sugeruje patent, Instagram może planować pobieranie opłaty za umieszczanie linków w napisach

Influencerzy, przygotujcie się: Instagram może rozważać pobieranie opłaty za dodanie linków do podpisów zdjęć, sugeruje wniosek patentowy. Mike Murphy odkrył to w ramach swojej (fascynującej!) Cotygodniowej zbiórki patentów technicznych o godz Protokół.

Wniosek patentowy, który firma macierzysta Facebooka na Instagramie złożyła po raz pierwszy w 2016 r., Pokazuje wyskakujące okienko pojawiające się, gdy użytkownik dodaje adres URL do podpisu, z pytaniem, czy użytkownik chce zapłacić 2 USD, aby udostępnić link.

We wniosku patentowym (zatytułowanym „dodawanie płatnych linków do podpisów multimedialnych w systemie sieci społecznościowych”) opisano, jak ten system będzie działał: „Jeśli system online wykryje treść tekstu podpisu zawiera ciąg linku identyfikującego adres, strona internetowa system prosi użytkownika wysyłającego o uiszczenie opłaty w zamian za wygenerowanie linku. ”

To oczywiście od dawna jest jednym z największych zarzutów dotyczących Instagrama: jeśli chcesz zamieścić link do historii, produktu lub czegokolwiek innego w swoim poście, nie możesz dodawać adresów URL do podpisów zdjęć. Większość ludzi wybiera trasę „link in bio”, a zweryfikowani użytkownicy Insta mogą dodawać linki do Stories. Pytanie dotyczy tego, czy osoby wpływowe na Instagram, marki i inni użytkownicy będą skłonni zapłacić opłatę za link. Wydaje się jednak, że nie ma problemu z generowaniem przychodów na Instagramie, jeśli to wejdzie w życie.

Jednak, podobnie jak w przypadku każdego patentu, ważne jest, aby pamiętać, że firmy cały czas ubiegają się o patenty na produkty i usługi, które nigdy nie zostaną zrealizowane, więc nie wiadomo, czy i kiedy ta funkcja faktycznie się wydarzy. Może jeszcze nie zaszalej na tym nowym kiju do selfie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook