Gry

Jak świętować Dzień Ziemi 2021

Spójrzmy prawdzie w oczy, od 50. rocznicy Dnia Ziemi w 2020 roku był to długi i ciężki rok dla mieszkańców naszej planety. Jednak możliwe, że sytuacja nieco się poprawiła. Chociaż pandemia COVID-19 wciąż szaleje w wielu częściach świata, mamy szczepionki, które ostatecznie mogą nam pomóc. W międzyczasie administracja Bidena w Waszyngtonie wdraża programy środowiskowe, które mogą przywrócić USA na właściwe tory. Może więc warto trochę zabawić (i pouczyć) z okazji tegorocznych obchodów ruchu ekologicznego, które przypadają na 22 kwietnia.

Po raz kolejny większość obchodów Dnia Ziemi będzie miała charakter wirtualny. Poniżej znajduje się kilka przykładów, w których możesz wziąć udział. Aby uzyskać pełniejszą listę lub znaleźć obchody Dnia Ziemi w Twojej okolicy, możesz skorzystać z narzędzia online Earthday.org do wydarzeń online i na miejscu.

Dzień Ziemi na żywo: Przywróć naszą Ziemię

Dzień Ziemi na żywo: Przywróć naszą Ziemię

Dzień Ziemi na żywo: Przywróć naszą Ziemię
Obraz: Earthday.org

Drugie doroczne wydarzenie online „Dzień Ziemi na żywo: Przywróć naszą Ziemię” będzie transmitowane na żywo 22 kwietnia, począwszy od południa, równolegle do globalnego szczytu klimatycznego administracji Biden (patrz poniżej). Znajdą się na nim rozmaite gwiazdy, polityków i działaczy z wielu dziedzin. Poprzedzą go dwa wydarzenia: 20 kwietnia odbędzie się światowy szczyt młodzieży, a 21 kwietnia – szczyt edukacji globalnej. Aby wziąć udział, odwiedź Earthday.org w dniu wydarzenia.

Szczyt przywódców w sprawie klimatu

Szczyt przywódców w sprawie klimatu

Szczyt przywódców w sprawie klimatu
: Departament Stanu USA

Prezydent Biden zaprosił 40 światowych przywódców na szczyt przywódców w sprawie klimatu, który odbędzie się 22 i 23 kwietnia. W porządku obrad są ważne pytania, w tym jak zmniejszyć emisje, osiągnąć zero netto (kompensacja lub redukcja emisji dwutlenku węgla) i chronić ludność przed zmianą klimatu. Będziesz mógł oglądać za pośrednictwem łącza do transmisji na żywo, które będzie dostępne bliżej daty wydarzenia.

Amerykański szczyt przywódców klimatycznych (ACLS 2021)

Szczyt przywództwa klimatycznego Stanów Zjednoczonych

Szczyt przywództwa klimatycznego Stanów Zjednoczonych
Obraz: ACLS

Inną alternatywą dla Leaders Summit on Climate jest American Climate Leadership Summit, internetowe spotkanie działaczy na rzecz środowiska, które odbywa się w dniach 27-29 kwietnia. Sesje będą zawierały informacje na temat aktualnego stanu zmian klimatycznych, strategii aktywizmu i innych tematów. Udział w jednym forum kosztuje 25 USD, udział w sesji głównej i na jednym forum wynosi 50 USD, a dostęp do całego programu kosztuje 75 USD.

Dołącz do wirtualnego marszu i rajdu

SC1.5NCE NIE CISZA

SC1.5NCE NIE CISZA
: EDI / March for Science NYC / Fridays for Future

Dwie organizacje, Earth Day Initiative (EDI) i March for Science NYC, współpracują, aby zaoferować serię wydarzeń online, których kulminacją jest wirtualny marsz i rajd z wykorzystaniem platformy gier online. W niedzielę 18 kwietnia, od południa do 20:00 czasu wschodniego, odbędzie się wydarzenie online z prelegentami i prezentacjami polityków, artystów i aktywistów, takich jak Elizabeth Warren, Kyra Sedgwick, Rosdely Ciprian i Marc Yaggi, poświęcone różnym kwestiom środowiskowym. .

W poniedziałek 19 kwietnia wirtualny marsz i rajd pod nazwą „SC1.5NCE NOT SILENCE” odbędzie się w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości z lat 90. XX wieku, stworzonej przez Future Meets Present and Gather. Za pośrednictwem awatara będziesz mógł odwiedzać stoiska, rozmawiać z wystawcami i innymi uczestnikami, ao 15:00 czasu wschodniego wziąć udział w marszu i zlocie zorganizowanym przez March for Science NYC i Fridays for Future (ruch współzałożony przez Gretę Thunberg).

Możesz wziąć udział, wysyłając RSVP za pośrednictwem strony EDI.

Wirtualny wyścig na 5 km

Wirtualny wyścig na 5 km

Wirtualny wyścig na 5 km
Obraz: DZIAŁAMY na rzecz sprawiedliwości środowiskowej

Jeśli jesteś biegaczem lub chodzikiem, DZIAŁAMY na rzecz ochrony środowiska organizuje wirtualny wyścig na 5 km, w którym uczestnicy będą zachęcani do chodzenia lub biegania na 5 km w tygodniu Dnia Ziemi, od 17 do 25 kwietnia. Więc nawet jeśli Twój normalny reżim ćwiczeń to pół mili spacerem, nadal możesz wziąć w nim udział. Możesz użyć wyścigu, aby zebrać pieniądze na MY ACT – lub nie – ale wszyscy zarejestrowani uczestnicy są proszeni o przekazanie określonej kwoty lub kwoty wybranej przez siebie.

Artivism for Earth

Artivism for Earth

Artivism for Earth
: University of Utah

University of Utah planuje zaprezentować 22 kwietnia serię wydarzeń online, z których większość odbędzie się w Muzeum Historii Naturalnej w Utah kampusu. Program obejmie mozaikę wideo, „cztery wciągające spektakle, ułożone według klasycznych elementów: ziemi, powietrza, wody i ognia”, pełnometrażowy film o przyrodzie i ludzkości, dyskusję panelową oraz program końcowy, który obejmuje kilka różnych prezentacje multimedialne.

Rok, w którym Ziemia się zmieniła

Rok, w którym Ziemia się zmieniła

Rok, w którym Ziemia się zmieniła
: Apple TV Plus

Jeśli jesteś fanem Davida Attenborough, możesz obejrzeć jego najnowszą specjalną narrację, Rok, w którym Ziemia się zmieniła, dokument o tym, jak globalna blokada ludzi wpłynęła na nie-ludzi na Ziemi – często w pozytywny sposób. Film zadebiutuje w Apple TV Plus dzisiaj, 16 kwietnia; Możesz obejrzeć zwiastun tutaj.

Wigilia Dnia Ziemi National Geographic

Wigilia Dnia Ziemi National Geographic 2021

Wigilia Dnia Ziemi National Geographic 2021
Sztuka: Cachetejack

Jeśli chcesz udać się na Dzień Ziemi z imprezą, dołącz National Geographic 21 kwietnia o 20:30 czasu wschodniego z okazji wirtualnej uroczystości wigilijnej Dnia Ziemi 2021 r., podczas której wystąpili tacy artyści jak Angélique Kidjo, Willie Nelson, Yo-Yo Ma i Ziggy Marley, a także występy wielu działaczy środowiskowych, takich jak Dr. Jane Goodall. Możesz dołączyć na stronie NatGeo lub na jego kanale YouTube – a potem kontynuować muzykę Jaydy G na kanale TikTok organizacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook