Różności i nowinki technologia

Jak tworzyć kopie zapasowe najważniejszych wiadomości e-mail

Aby zapewnić ochronę przed większością potencjalnych problemów – włamaniem na konto, brakiem dostępu do internetu, przypadkowym usunięciem wiadomości – zalecamy pobranie wiadomości do stacjonarnego klienta poczty e-mail, takiego jak Microsoft Outlook lub Thunderbird, i przechowywanie ich oddzielnie i nienaruszonych, chyba że jest to konieczne odwoływać się do nich. POP jest idealny, o ile upewnisz się, że jego ustawienia pozostawiają kopie na serwerze, aby nieumyślnie nie wyczyścić konta, którego kopię zapasową próbujesz. IMAP również jest w porządku, szczególnie w przypadku uzyskiwania dostępu do wiadomości e-mail w trybie offline, ale jak powiedzieliśmy, każda katastrofa związana z usuwaniem danych, która spotka Twoje wiadomości e-mail w chmurze, zostanie również zsynchronizowana z klientem na komputerze, chyba że będziesz ostrożny lub powiesz mu tylko synchronizację ręczną .

W Gmailu musisz najpierw upewnić się, że protokół POP lub IMAP jest włączony: kliknij ikonę koła zębatego (w prawym górnym rogu), a następnie Zobacz wszystkie ustawienia i Przekazywanie i POP / IMAP. W programie Outlook protokół IMAP jest automatycznie włączany, a protokół POP można włączyć, klikając ikonę koła zębatego (w prawym górnym rogu), a następnie Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook i E-mail. Poczta e-mail iCloud od Apple obsługuje tylko protokół IMAP i jest zawsze włączona, więc nie musisz nic robić, aby go skonfigurować.

Współczesny klient, taki jak Thunderbird, może łączyć się tylko przy użyciu adresu e-mail i hasła, chociaż domyślnie będzie używać protokołu IMAP. Aby zamiast tego przejść do protokołu POP, kliknij Skonfiguruj ręcznie podczas procesu instalacji. Możesz znaleźć różne kody dostępu potrzebne do e-maili Gmail i Outlook (pamiętaj, że iCloud obsługuje tylko IMAP, więc Thunderbird może ustawić go automatycznie). W przypadku kont chronionych za pomocą uwierzytelniania dwuetapowego może być potrzebne hasło aplikacji Thunderbird.

Podczas synchronizacji wiadomości e-mail z Thunderbirdem należy wykonać kilka czynności sprawdzających. Jeśli wybrałeś POP, kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek konta i wybierz Ustawienia następnie Ustawienia serwera upewniać się Pozostaw wiadomości na serwerze jest zaznaczone – w przeciwnym razie Twoje e-maile zostaną usunięte z chmury, gdy Thunderbird je pobierze, jak wspomnieliśmy. Jeśli w międzyczasie wybrałeś IMAP, kliknij prawym przyciskiem myszy foldery, do których chcesz mieć dostęp w trybie offline, a następnie wybierz Nieruchomości i Synchronizacja aby upewnić się, że dostęp offline jest włączony.

Inne opcje

Możesz pobrać wszystko ze swojego konta Gmail w ramach funkcji Google Takeout.

Google przez Davida Nielda

Jak już wyjaśniliśmy, istnieje więcej niż jeden sposób, aby to zrobić, więc zastanów się, jakie scenariusze chcesz uwzględnić w planach awaryjnych i jak solidne mają być kopie zapasowe. Poszczególne wiadomości e-mail można pobrać z iCloud w Internecie, na przykład klikając ikonę koła zębatego u góry otwartej wiadomości e-mail i wybierając Pobierz wiadomość. W przypadku kilku wiadomości to może wystarczyć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook