RTV

Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć i przenosić je między usługami

Apple bardzo zależy na tym, abyś zamiast kogokolwiek innego korzystał z usługi przechowywania zdjęć – i usługi muzycznej, a także usługi mapowania i przesyłania wiadomości – i tak naprawdę nie ma żadnych opcji pobierania plików z Apple Photos na iCloud, tak jak w Zdjęciach Google. Możesz pobierać pojedyncze zdjęcia i filmy z iCloud w Internecie, ale prawdopodobnie zajmie to dużo czasu.

Najlepszym podejściem jest zainstalowanie aplikacji, do której chcesz przesłać zdjęcia i filmy, na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac i zapomnienie o pośrednim etapie pobierania wszystkich plików na komputer. Musisz jednak upewnić się, że wszystkie Twoje zdjęcia i filmy są przechowywane na wybranym urządzeniu, a nie w chmurze. Aby to zrobić, przejdź do ustawień iOS i wybierz Zdjęcia następnie Pobierz i zachowaj oryginałylub otwórz Zdjęcia w systemie macOS i wybierz Zdjęcia, Preferencje, iCloud, i Pobierz oryginały na ten komputer Mac.

Jeśli wiesz, że wszystkie Twoje zdjęcia i filmy znajdują się na komputerze lub urządzeniu mobilnym, możesz przenieść je w inne miejsce, instalując odpowiednią aplikację: na przykład Dropbox na iOS lub macOS albo OneDrive na iOS lub macOS. Jeśli masz dostęp do komputera z systemem Windows, możesz użyć iCloud dla Windows do zsynchronizowania wszystkich plików z lokalnym dyskiem twardym przed przesłaniem ich w inne miejsce.

Microsoft OneDrive

OneDrive w systemie Windows pozwala wybrać foldery, które mają być synchronizowane lokalnie.

David Nield przez Microsoft

Podobnie jak Zdjęcia Apple iw przeciwieństwie do Zdjęć Google, OneDrive nie ma narzędzia do masowego eksportu do pobierania wszystkich zdjęć i filmów za jednym razem. Możesz wybierać i pobierać pakiety plików za pośrednictwem interfejsu internetowego lub aplikacji mobilnej, ale jeśli masz tysiące zdjęć i klipów wideo do przesłania, przesyłanie ich wszystkich w ten sposób nie jest praktyczne.

Jeśli używasz OneDrive do swoich plików, zakładamy, że masz dostęp do laptopa lub komputera stacjonarnego z systemem Windows. Możesz upewnić się, że wszystkie Twoje zdjęcia i filmy są synchronizowane lokalnie na tym komputerze, otwierając OneDrive w Eksploratorze plików, a następnie klikając prawym przyciskiem myszy foldery zawierające obrazy i wideo i wybierając Zawsze trzymaj na tym urządzeniu. Następnie możesz zainstalować inną aplikację – Dropbox, Google Backup and Sync, iCloud dla Windows – i skierować ją do tych folderów OneDrive.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook