Oprogramowanie

Jak udaremnić rozpoznawanie twarzy i inny nadzór

Maskowanie się, bądź bezpieczny

Technologia rozpoznawania twarzy może zobacz wokół bluzy lub duże okulary przeciwsłoneczne, więc połącz je z osłoną twarzy. Dodatkowo zyskasz ochronę przed cząstkami koronawirusa i gazem łzawiącym. W Internecie dostępne są samouczki makijażu dotyczące ostrego malowania twarzy, które mają oszukać algorytmy rozpoznawania twarzy, ale te projekty są niesprawdzone. Ludziom prawdopodobnie łatwiej będzie Cię śledzić, jeśli wyglądasz jak członek Insane Clown Posse.

Ubierz się, aby Unimpress

Spraw, abyś był mniej zapadający w pamięć zarówno dla ludzi, jak i maszyn, nosząc ubrania tak ciemne i pozbawione wzorów, jak twoje zobowiązanie do prywatności. Wyszukiwanie odzieży jest powszechną funkcją oprogramowania do nadzoru wideo; pomaga analitykom śledzić osobę w różnych kanałach z kamery. Innymi słowy, nie bądź jedynym wynikiem wyszukiwania hasła „chartreuse pants”. Poza tym trzymaj ukryte taty i włosy Manic Panicked.

Usuń Deets

Luźne tweety zagrażają Twoim znajomym. Usuń metadane, takie jak tagi lokalizacji, ze zdjęć telefonu, udostępniając zrzuty ekranu obrazów, a nie same obrazy. Ukryj także wszelkie identyfikujące informacje wizualne. Zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości Signal (której i tak powinieneś używać) zawiera funkcję, która rozmywa twarze na zdjęciach, pomagając w solidarności, jednocześnie udaremniając algorytmy wyszukiwania twarzy.

Uspokój się

Żyć to promieniować energią cieplną, dzięki czemu jesteś łatwo widoczny dla kamery termowizyjnej nawet w ciemnym lesie lub miejskiej dżungli. Naukowcy z UC San Diego wynaleźli niedawno sposób na potencjalne maskowanie sygnatury cieplnej, jak kameleon termiczny, za pomocą urządzenia, które nagrzewa się lub schładza, aby dopasować się do temperatury otoczenia. Niestety obecny prototyp ma tylko rozmiar potnika. Dopóki nie pojawi się wersja na całe ciało, bądź ostrożny.

Zgub swój samochód

Kiedyś rejestrowanie tablic rejestracyjnych wymagało specjalistycznych kamer, ale teraz oprogramowanie jest tak tanie, że stać na to nawet małe oddziały policji i stowarzyszenia sąsiedzkie. Obecnie wiele agencji lokalnych i stanowych w USA udostępnia informacje, które widzą, za pośrednictwem ogólnokrajowej bazy danych, która umożliwia śledzenie pojazdów na dużych odległościach. Jazda na rowerze lub chodzenie ogranicza zarówno nadzór, jak i wpływ na środowisko.

Uruchom interferencję twarzy

Zasłonę ciemności można szybko odsłonić za pomocą lamp błyskowych i kamer na podczerwień. Okulary Reflectacles Ghost (164 USD) zasłaniają Twoją twarz, odbijając wpadające światło, oślepiając konwencjonalne kamery. Soczewki są nieprzezroczyste dla czujników podczerwieni, więc – bonus! – blokują również systemy rozpoznawania twarzy, które wykorzystują obrazowanie 3D, takie jak Face ID w iPhonie.


Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. Ucz się więcej.


Ten artykuł ukazał się w październikowym numerze. Zapisz się teraz.

Uzyskaj więcej nowości technicznych dzięki naszemu Podcast Gadget Lab, dostępne w iTunes i Spotify.


Więcej świetnych historii WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook