OprogramowanieRTVTelefony

Jak ukryć bałagan za pomocą Zoom, Skype, Teams lub Jitsi

Więc masz do czynienia z pandemią, pracą na pełny etat, która odeszła od pracy i / lub dziećmi, które wracają do szkoły (lub nie, w zależności od przypadku). Po tym wszystkim i nie tylko, kto ma czas na sprzątanie?

Zamiast stresować się bałaganem podczas biznesowych lub rodzinnych spotkań wideo, dlaczego by go nie ukryć? Na szczęście wiele aplikacji do wideokonferencji oferuje funkcje, które albo rozmywają tło, albo zastępują je czymś, co przesłania rzeczywistość w Twoim domu.

Oto, jak ukryć bałagan podczas wideokonferencji, używając trzech dobrze znanych aplikacji do spotkań konsumenckich i biznesowych – Zoom, Skype i Microsoft Teams – oraz mniej znanej, ale często wspominanej aplikacji open source, Jitsi Meet. (Kiedy to pisano, Google Meet planowało oferować rozmycie i tło, ale nie było to jeszcze dostępne).

Powiększenie

Zoom, który stał się popularną aplikacją do wideokonferencji dla wielu osób, oferuje szeroką gamę interesujących środowisk do wyboru. (Nie ma funkcji rozmycia). Możesz także podać własne. Aplikacja ma długą listę wymagań dotyczących korzystania z tła, w zależności od typu używanego systemu. Jeśli masz dość mocny komputer, prawdopodobnie będziesz mógł natychmiast skorzystać z wirtualnego tła. Ale jeśli masz nieco starszy lub niższy system, musisz mieć za sobą fizyczny zielony ekran.

 • Otwórz swojego klienta Zoom.
 • Kliknij ikonę koła zębatego „Konfiguracja” w prawym górnym rogu.
 • Wybierz „Tło i filtry” w menu po lewej stronie.
 • Możesz zostać poproszony o pobranie pakietu Smart Virtual Background. Śmiało; To zajmie tylko chwilę.
 • Zoom dostarczył kilka przykładowych tła. Kliknij ten, którego chcesz użyć.
 • Możesz także wybrać tło po rozpoczęciu spotkania. Kliknij strzałkę obok „Zatrzymaj wideo” u dołu ekranu i wybierz „Wybierz wirtualne tło …”

Jeśli wolisz podać własne tło, kliknij znak plus powyżej i po prawej stronie przykładowego tła, wybierz obraz z komputera i dodaj go. Jeśli Twój komputer nie jest w stanie obsłużyć wirtualnego tła bez fizycznego zielonego ekranu, zostanie wyświetlone ostrzeżenie i zostaniesz poproszony o zaznaczenie pola „Mam zielony ekran” pod przykładowymi obrazami.

Skype

Skype oferuje zarówno funkcję rozmycia, jak i wirtualne tła. W przeciwieństwie do Zoom, nie ma dołączonego tła, chociaż łatwo jest przesłać własne.

 • Uruchom aplikację Skype i przejdź do Ustawień (klikając trzy kropki w górnej części lewej kolumny).
 • Kliknij „Audio i wideo”.
 • Kliknij „Blur” lub dodaj obraz, klikając ikonę plusa.

Microsoft Teams

Jeśli korzystasz z bezpłatnej osobistej wersji Microsoft Teams, obecnie nie masz szczęścia – ta wersja jest na razie dostępna tylko dla urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android i nie ma tam dostępnych funkcji tła ani rozmycia.

Jeśli jednak masz dostęp do Microsoft Teams w miejscu pracy lub za pośrednictwem G Suite, możesz skorzystać zarówno z rozmycia, jak i tła wideo za pomocą aplikacji komputerowej (nie są one dostępne w wersji online).

 • Otwórz aplikację i kliknij „Spotkania” w lewej kolumnie.
 • Wprowadź zaplanowane spotkanie lub rozpocznij spotkanie, klikając „Spotkaj się teraz”.
 • U dołu obrazu wideo zobaczysz trzy przełączniki. Środkowa wyświetla menu w tle; włącz ją, aby zobaczyć wszystkie swoje aktualne wirtualne tła. Jeśli chcesz, możesz także rozmyć tło.
 • Teams oferuje szeroki wybór opcji tła. Jeśli chcesz przesłać własne, kliknij „Dodaj nowy” tuż poniżej, gdzie jest napisane „Ustawienia tła”.

Po wybraniu tła możesz zamknąć menu „Ustawienia tła”, ustawiając przełącznik tła na „Wył.”. Następnym razem, gdy zaczynasz spotkanie, po prostu ustaw ten środkowy przełącznik na „Włączone”, a ostatnio używane tło pojawi się ponownie.

Jitsi Meet

Ta aplikacja do wideokonferencji typu open source oferuje szereg funkcji bezpłatnej aplikacji internetowej, w tym możliwość rozmycia tła (obecnie w wersji beta).

 • Otwórz Jitsi Meet i rozpocznij spotkanie, klikając przycisk „Idź”.
 • Kiedy będziesz gotowy, kliknij „Dołącz do spotkania”.
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie dolnego menu i wybierz „Rozmyj moje tło”. Aby wrócić do normalnego tła, kliknij „Wyłącz rozmycie tła”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook