Oprogramowanie

Jak ustawić Chrome lub Edge jako domyślną przeglądarkę w iOS 14 beta

iOS 14 wprowadza jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji do systemu operacyjnego Apple od lat: możliwość zmiany domyślnej przeglądarki z Safari firmy Apple na opcję innej firmy, taką jak Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox. Ale nie musisz czekać, aż Apple wyda jesienią iOS 14, aby uwolnić się od Safari. Jeśli masz zainstalowaną wersję beta systemu iOS 14, możesz już dziś przełączyć się na inną domyślną przeglądarkę. Oto jak to zrobić.

Aby rozpocząć, musisz mieć najnowszą wersję beta systemu iOS 14. (Żeby zainstalować że, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj). Po skonfigurowaniu musisz mieć zainstalowaną zgodną przeglądarkę innej firmy.

W przypadku przeglądarki Google Chrome wystarczy pobrać zwykłą aplikację Chrome z App Store; Google zaktualizował już swoją aplikację o obsługę iOS 14, więc możesz zacząć od razu po wyjęciu z pudełka.

Microsoft Edge jest trochę bardziej skomplikowany. W tej chwili Edge dodał obsługę domyślnej przeglądarki iOS 14 tylko dla testerów wersji beta. W związku z tym zbiegiem okoliczności, iOS beta tracker Departures zauważa, że ​​wersja beta Microsoft Edge TestFlight została całkowicie zapełniona na dzień dzisiejszy (chociaż możesz tutaj monitorować, kiedy zwolnią się miejsca). Proces pozostanie jednak taki sam, ilekroć Microsoft zaktualizuje ostateczną wersję Edge, która prawdopodobnie powinna pojawić się wkrótce.

Nic dziwnego, że Apple dość głęboko ukrył opcję zmiany domyślnej przeglądarki. Aby znaleźć menu, musisz przejść do aplikacji Ustawienia, a następnie przewinąć w dół (lub wyszukać), aby znaleźć ustawienia aplikacji przeglądarki. Tam stuknij nową opcję Domyślna aplikacja przeglądarki, a następnie wybierz przeglądarkę z wyświetlonej listy. Oczywiście na liście pojawią się tylko przeglądarki obsługujące nową funkcję iOS 14, więc spodziewaj się, że lista opcji będzie rosła z czasem, ponieważ więcej programistów aktualizuje swoje aplikacje w nadchodzących tygodniach.

Gdy to ustawisz, wszystkie linki, które klikniesz w telefonie, zostaną automatycznie otwarte w Chrome (lub dowolnej innej wybranej przeglądarce). Aby przełączyć się z powrotem, po prostu postępuj zgodnie z procesem wymienionym tutaj, ale wybierz Safari zamiast opcji innej firmy. Ponadto iOS 14 jest nadal w wersji beta, co oznacza, że ​​Apple może zmienić ten proces, ponieważ finalizuje swoje oprogramowanie przed ostatecznym wydaniem; będziemy nadal aktualizować ten post, jeśli tak się stanie.

Oczywiście wybór domyślnej przeglądarki na iOS to w dużej mierze symboliczny gest. Biorąc pod uwagę, że Apple zmusza wszystkie przeglądarki innych firm do korzystania z silnika przeglądarki WebKit Safari, wszystkie przeglądarki iOS powinny działać mniej więcej tak samo. To sprawia, że ​​jest to w dużej mierze wybór kosmetyczny oparty na tym, która aplikacja ma ładniejsze funkcje na wierzchu, a nie coś, co drastycznie zmieni sposób korzystania z Internetu na telefonie. Mimo to miło jest przynajmniej mieć taką opcję.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook