Różności i nowinki technologia

Jak usunąć swoje konto z czyjejś listy na Twitterze

Listy na Twitterze mogą być wspaniałym źródłem informacji: mogą pomóc w kategoryzowaniu różnych firm, śledzeniu tego, co dzieje się z przyjaciółmi lub rodziną, śledzeniu kont, które lubisz, lub na bieżąco ze źródłami wiadomości, które lubisz śledzić. A obecność na listach innych osób na Twitterze może pomóc wzmocnić Twoje własne tweety.

Czasami jednak możesz znaleźć się na liście na Twitterze, z którą wolałbyś nie być kojarzony. Być może ktoś źle przeczytał jeden z twoich tweetów i pomyślał, że zgadzasz się z pewnym punktem widzenia – a ty nie. Może się też zdarzyć, że ktoś, kto się z Tobą nie zgadza, umieści Cię na liście w celu skierowania Cię do nękania.

Dziennikarz Theresa W. Carey zasugerował, że dobrym pomysłem jest regularne sprawdzanie swojego konta na Twitterze, aby upewnić się, że nie ma Cię na żadnej liście, na której wolałbyś się nie pojawiać.

Jak wyjaśnia Carey, w ten sposób można sprawdzić, na których listach się znajdujesz. (Te instrukcje dotyczą internetowej wersji serwisu Twitter).

  • Kliknij ikonę „Listy” po lewej stronie źródła
  • Jesteś teraz na stronie Listy, na której znajdziesz wszystkie swoje listy. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i kliknij „Listy, na których jesteś”.

Teraz możesz zobaczyć, na których listach się znajdujesz; najnowszy powinien znajdować się na górze.

Możesz zobaczyć, na których listach na Twitterze jesteś

Możesz zobaczyć, na których listach na Twitterze jesteś.

Jeśli okaże się, że znajdujesz się na liście, na której nie chcesz być, możesz z niej usunąć, blokując (tymczasowo lub na stałe) osobę, która utworzyła listę. Oto jak to zrobić.

  • Użyj powyższej metody, aby znaleźć listę, na której nie chcesz być. Wybierz nazwę konta twórcy listy.
  • Będziesz teraz na stronie profilu tej osoby. Kliknij trzy kropki po prawej stronie ich obrazu, wybierz „Zablokuj ” i potwierdź.

Jeśli zablokujesz konto (tymczasowo lub na stałe), zostaniesz usunięty z jego list

Jeśli zablokujesz konto (tymczasowo lub na stałe), zostaniesz usunięty z jego list.

  • Będziesz teraz blokować to konto i usuniesz swoje imię i nazwisko ze wszystkich list utworzonych przy użyciu tego konta
  • Jeśli nie chcesz faktycznie blokować tej osoby na stałe, możesz natychmiast kliknąć „Odblokuj” (co zobaczysz, gdy najedziesz kursorem na przycisk „Zablokowano”)

Możesz odblokować konto, najeżdżając kursorem na przycisk „Zablokowane” (co spowoduje wyświetlenie komunikatu „Odblokuj”

Możesz odblokować konto, najeżdżając kursorem na przycisk „Zablokowane” (co spowoduje wyświetlenie komunikatu „Odblokuj”).

Oczywiście, jeśli nie zablokowałeś na stałe tego konta, zawsze mogą umieścić Cię z powrotem na swojej liście – lub możesz pojawić się na czyimś koncie. Dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać, na których listach znajduje się Twoje konto na Twitterze.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook