Różności i nowinki technologia

Jak uzyskać więcej miejsca w pamięci Google

Dla wielu z nas pamięć masowa Google to współczesny dysk twardy. To miejsce, w którym znajdują się nasze najważniejsze myśli, dokumenty i wspomnienia. Ale podobnie jak w przypadku tradycyjnego dysku twardego, przestrzeń nie jest nieskończona, a brak miejsca może być prawdziwym problemem.

Domyślnie Google udostępnia 15 GB miejsca do wykorzystania na wszystko, co jest powiązane z Twoim kontem. (Jeśli masz płatne konto G Suite, Twój limit prawdopodobnie jest wyższy). Obejmuje to treści połączone z Gmailem, Dyskiem Google i wszystkimi Zdjęcia Google zapisane po 1 czerwca. Nie trzeba dodawać, że dane szybko się sumują.

Możesz sprawdzić swój aktualny stan pamięci, odwiedzając tę ​​stronę, a jeśli pojawi się potrzeba, możesz kupić tam również więcej miejsca za jedyne 2 USD miesięcznie za dodatkowe 100 GB. Ale wyrzucanie większej ilości pieniędzy może nie być konieczne. Szybka runda staromodnego sprzątania może wystarczyć, aby usunąć wirtualne pajęczyny i zapewnić sobie dużo miejsca na rozwój. Oto jak to zrobić.

Usuń zanieczyszczenia z Dysku

Dysk Google to powszechne miejsce, w którym pliki zasysające przestrzeń gromadzą się i zużywają przydział, ale sprzątanie rzeczy nie trwa długo.

  • Otwórz ten link, który wyświetli listę wszystkich plików na Dysku posortowanych według rozmiaru, z największymi elementami u góry
  • Przejrzyj najcięższych przestępców i usuń wszystko, czego już nie potrzebujesz
  • Kliknij ikonę w kształcie koła zębatego w prawym górnym rogu Dysku i wybierz „Ustawienia”, a następnie „Zarządzaj aplikacjami”
  • W przypadku aplikacji, które mają notatkę o ukrytych danych, kliknij szare pole „Opcje” po prawej stronie i wybierz „Usuń ukryte dane aplikacji”

Ukryte dane na Dysku Google

W przypadku każdej aplikacji, która ma notatkę o ukrytych danych, kliknij szare pole „Opcje” po prawej stronie i wybierz „Usuń ukryte dane aplikacji”.

Aplikacje powiązane z miejscem na Dysku Google mogą czasami zawierać ukryte dane, ale wystarczy kilka kliknięć, aby je usunąć.

Zwolnij miejsce na zdjęcia

O ile nie masz obecnie telefonu Pixel (w takim przypadku na razie zachowasz nieograniczoną opcję „wysokiej jakości”), od 1 czerwca 2021 r. Każde zdjęcie i film z kopii zapasowej w Zdjęciach Google będzie się liczyć Przestrzeń dyskowa Google. Jeśli zapisujesz zdjęcia w ich oryginalnych rozmiarach, możesz zwolnić mnóstwo miejsca, konwertując je na opcję „wysokiej jakości” Google, która kompresuje obrazy do 16 MP, a filmy do 1080p (zmiana, która prawdopodobnie nie będzie zauważalna dla większość ludzi i celów).

  • Wejdź na stronę ustawień Zdjęcia i wybierz „Wysoka jakość (bezpłatne nieograniczone miejsce na dane)”
  • Po dokonaniu tego wyboru zostaniesz zapytany, czy chcesz przełączyć się na format „wysokiej jakości” i skompresować istniejące zdjęcia. Jeśli są jakieś zdjęcia, których nie chcesz kompresować, kliknij łącze „Dowiedz się, jak zachować oryginalne pliki”, aby uzyskać instrukcje dotyczące zapisywania tych zdjęć na urządzeniu.

Po przełączeniu na „wysoką jakość” możesz także skompresować resztę treści ze Zdjęć Google.

Po przełączeniu na „wysoką jakość” możesz także skompresować resztę treści ze Zdjęć Google.

Pożegnaj się ze śmieciami w Gmailu

E-maile nie zajmują dużo miejsca, ale wiesz, co to robi? Załączniki. Możliwe, że na koncie Gmail znajduje się mnóstwo starych załączników, których tak naprawdę nie potrzebujesz.

Oto jak rozwiązać ten problem:

  • Przejdź do witryny Gmaila i wpisz „has: załącznik większy: 10 MB” w polu wyszukiwania u góry
  • Zidentyfikuj wszystkie wiadomości z jednorazowymi załącznikami i usuń je. (Niestety, nie ma świetnego sposobu na pozbycie się załącznika bez usunięcia powiązanego e-maila, ale zawsze możesz przesłać wiadomość z powrotem do siebie i ręcznie usunąć załącznik przed wycięciem oryginału).
  • Otwórz folder Spam i kliknij link „Usuń teraz wszystkie wiadomości ze spamem”
  • Otwórz folder Kosz i wybierz „Opróżnij kosz teraz”, aby odesłać wszystko na zawsze

Poczucie lżejszego wyzwala, prawda?

Aktualizacja 17 lutego 2021 r. O godz. 10:37 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 19 marca 2019 r. Informacje w Zdjęciach Google zostały zaktualizowane.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook