Gry

Jak wykonać uchwyt AirTag na obrożę Twojego zwierzaka

Jedno pozornie oczywiste zastosowanie nowego trackera AirTag firmy Apple za 29 USD jest przeznaczone dla zwierząt domowych. Jako nowy właściciel psa chciałem dodać AirTag do istniejącej skórzanej obroży mojego psa, ale obecnie dostępne opcje są kiepskie.

Poduszki powietrzne są małe, ale tak nie jest że mały. Większość posiadaczy AirTag dostępnych obecnie w Apple i jej partnerach zakłada, że ​​nie przeszkadza mi zawieszanie wisiorka o wadze 0,39 uncji (11 gramów) na szyi mojego średniej wielkości beagle. Nie jestem, i tak wpadłem na pomysł wykonania rękawa neoprenowego DIY, który utrzymuje wodoodporny i pyłoszczelny AirTag IP67 ściśle przylegający do istniejącego kołnierza Hanka.

Nie zamierzam sugerować, że AirTags to najlepszy sposób na śledzenie twoich zwierząt – tak nie jest. Ale są stosunkowo tanie, w przeciwieństwie do dedykowanych urządzeń do śledzenia zwierząt domowych GPS / GSM, które wymagają miesięcznych subskrypcji. Zasięg sieci Apple Find My jest również bardziej ograniczony. Niemniej jednak AirTag jest lepszy niż nic, szczególnie w zaludnionych obszarach, gdzie każdy znajdujący się w pobliżu iPhone może powiadomić Cię o lokalizacji zaginionego zwierzaka.

Uszyta wersja rękawa AirTag i obroży dla psa, dla której została zaprojektowana.

Dlaczego nie kupić?

Kilka firm już zapowiedziało akcesoria AirTag zaprojektowane specjalnie dla zwierząt domowych. Problem polega na tym, że żaden z nich nie jest obecnie wysyłany, a większość z nich jest wręcz droga.

Jest tam etui Nomad Rugged Pet Tag za 29,95 $, na którym można wygrawerować Twój numer telefonu za dodatkowe 19,95 $. Ale to wciąż tylko wisiorek i zostanie wysłany dopiero w sierpniu. Istnieje 19,95 € AUD Studio Proper DogTag, który pasuje ciasno do istniejących obroży, ale nie zostanie wysłany do końca lipca. I wreszcie, jest drogi kołnierz FollowPaw za 47,95 USD z wbudowaną kieszenią AirTag, który zostanie wysłany dopiero w czerwcu.

Pewnego dnia prawdopodobnie kupię dedykowany uchwyt AirTag dla mojego psa – taki, który pasuje ciasno do jego istniejącej obroży i ma wygrawerowane jego imię i numer telefonu, dzięki czemu będę mógł usunąć jego zbędny nieśmiertelnik. Do tego czasu DIY wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Będziesz potrzebował nożyczek, tkaniny neoprenowej i kleju neoprenowego (łatwe!) Lub umiejętności szycia (dla niektórych łatwe!).

Potrzebne materiały

Rękaw My AirTag jest wykonany z neoprenu, trwałego i elastycznego materiału, który łatwo znaleźć. Proponuję kupić go w lokalnym sklepie z rękodziełem lub tkaninami, abyś mógł osobiście sprawdzić kolory, grubości i rozciągliwość. Możesz nawet targować się o kilka darmowych fragmentów zamiast kupować hurtowo, zgodnie z wymaganiami większości sprzedawców Amazon. Neopren, którego użyłem, ma grubość 2 mm i nie ma żadnej dodatkowej wodoodporności, dzięki czemu jest miękki i rozciągliwy.

Jeśli szycie nie wchodzi w grę, będziesz potrzebować kleju neoprenowego. Jako zapalony surfer miałem łatwy dostęp do skrawków neoprenu, które mogłem złożyć w tubkę za pomocą kleju neoprenowego z zestawu naprawczego do pianki. Dla wszystkich innych możesz oczekiwać, że klej i neopren będą kosztować łącznie nie więcej niż 10 USD.

Kroki

  • Potnij neopren na prostokąt o długości około 2 do 3 cali (5,1 do 7,6 cm) i wystarczająco szeroki, aby dobrze owinąć wokół istniejącej obroży zwierzęcia z wystarczającą ilością zachodzącego materiału, aby przykleić go lub zszyć na miejscu. Dłuższa rurka może z czasem zapobiec wyskakiwaniu AirTag.
  • Uformuj rurkę, która dopasowuje się tylko do szerokości obroży zwierzęcia, a następnie przyklej lub zszyj neopren w odpowiednim kształcie.
  • Wsuń kołnierz przez rurkę, a następnie powoli wsuń AirTag w jeden koniec rękawa neoprenowego, aż zostanie wyśrodkowany. Pomaga obracać AirTag podczas podróży.
  • Dołącz do psa.

Fotografia: Thomas Ricker / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook