Nowości

Jak zacząć ćwiczyć w domu: porady i wyposażenie dla początkujących (2021)

Uważam się za jestem sportowcem, ale nie wykonuję żadnych szczególnie imponujących wyczynów fizycznych. Nie jestem „wycięty” ani „spuchnięty”. Moją supermocarstwem jest konsekwencja. Oprócz rzadkiej operacji kolana lub sporadycznego porodu, ćwiczę codziennie od ponad 20 lat. Aktywność fizyczna to także sposób, w jaki unikam kontuzji podczas podnoszenia dzieci i jak zwalczam lęk.

W miarę upływu czasu pandemia coraz ważniejsze staje się codzienne znajdowanie sposobu na poruszanie ciałem, zwłaszcza jeśli odkryłeś, że siedzący tryb życia zaczyna siać spustoszenie na szyi lub w dolnej części pleców. Aby uzyskać sugestie, poprosiłem o pomoc Casseya Ho, animującego ducha stojącego za niezwykle popularną platformą fitness Blogilates, a także Bena Musholta, fizjoterapeuty, trenera parkour i autora Encyklopedia szalonych umiejętności. (Ujawnienie: Ben jest przyjacielem, a ja ćwiczyłem w jego garażu.)

I do Twojej wiadomości: to nie jest przewodnik po “zyskach” lub osiągnięciu celów związanych z utratą wagi. To tylko mała rada, która pomoże Ci stać się (lub pozostać) aktywnym.

Zaktualizowano styczeń 2020 r .: Dodaliśmy nowe informacje, nowe aplikacje i nowe recenzje sprzętu.

Skonfiguruj swoją przestrzeń

: Suga

Większość producentów sprzętu sportowego ci tego nie powie, ale nie potrzebujesz niczego – nie, nawet pary fantazyjnych legginsów czy butów – aby zacząć ćwiczyć. Po prostu zrób kilka pompek w piżamie za każdym razem, gdy sikasz i gratulacje! Jesteś na najlepszej drodze.

Mimo to podstawowy zestaw może pomóc w ustaleniu rutyny. Ekspert fitness Cassey Ho zaleca rozpoczęcie od a mata do jogi. „Oczywiście wielu z nas nie ma miejsca na własną domową siłownię” – mówi, ale mata może pomóc w zdefiniowaniu przestrzeni do ćwiczeń w chaosie podłogi w salonie.

Mata do jogi amortyzuje stawy i zapewnia bezpieczeństwo stóp i dłoni. Entuzjasta parkour, Ben Musholt, zauważa również, że mieszkańcy mieszkań będą tłumić odgłosy kroków sąsiadów na dole.

Ho używa własnego Maty Popflex; Mam podstawowy Gaiam matale polecam też gęsty, mata Suga z recyklingu, chociaż jest droższy.

Wiele bezpłatnych samouczków treningowych online będzie zawierało również treningi wykorzystujące ciężarki, takie jak małe głupie dzwonki lub dzwonek do czajnika. Musholt lubi wszechstronny sprzęt o nazwie korektor Leberta, który może być używany jako obciążnik nad głową, stołek ze schodkiem, drabinki do kąpieli i tak dalej. Mój kolega Matt Jancer również buduje mięśnie za pomocą kamizelka z obciążeniem.

Dobrze jest je mieć, ale dla większości ludzi wystarczą ćwiczenia z masą ciała. Prawdopodobnie masz w domu wiele alternatywnych obciążników. Tańczyłem w moim salonie na kołyszących się puszkach fasoli, dzbanach wypełnionych wodą i plecaku wypełnionym książkami. Działa również 3-latek trzymający się kostki, którego trzeba wielokrotnie podnosić i przytulać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook